Споделена история от Спорт и красота

Мустак - Мъжкото царство
Аз съм с черна коса и рус мустак... :D Как си го представяте?? Не съм го изрусявала, до преди година не беше така, но какво му стана сега е доста голям. Дори ми се подигра едно момче! Искам да го махна но незнам дали с лентички (Veet ili Strep )или да ходя на козметик. Търся възможно най-евтиния начин и най-безболезнения. Да се вземе и подпредвид че съм с много бяла кожа и много чувствителна. Като си скубя космите между веждите вече стана 5 месеца въпреки, че преди да скубя нанасям крем и изчаквам за да омекне всеки път ми излизат гнойни пъпки. И сега се притеснявам че ще има зачервяване и пъпки!!! Ако някой има същите проблеми с пъпките и кожата да каже с какво си маха мустака и какво прави после за да не е зачервен и да няма пъпки?? Помощ и благодаря!

Коментари

1.   На косметик върви 4 лв., ДРУГИЯ ВАРЯНТ е с пинсетра увас, но след това нянасяй крем за облекчаване. Бягай ги тия малумници като ти се подиграват за мустака го обърни на шега, например като ти кажат защо не го махнеш ти кажи не ми пречи даже ще си пусна и по голям (шегувам се), не ако ти кажат нещо заатапи ги.
(Kati)

2.   Аз си ги махам с лентички на Veet, много са добри а и струват 1, 90 едната лентичка.. и ти стига доста дълго. Иначе за пъпките незнам, зависи от кожата ти.. зачервява се малко, но по добре си ги махай преди да легнеш и на сутринта нищо няма да имаш.. ако ти остане лепкаво от самата лентичка мини с олио или като си го купуваш ще ти дадат 1 карпичка.. УСПЕХ :)

3.   Лентички, продават ги в магазините. Само че си вземи и лосион за след това да падне по - лесно кола маската. Удобно е и лесно :)

4.   Здравей, малката! Аз имах подобен проблем, но нещата се решават просто. Първо забравяш всякакъв вид чипсове, снаксове и прочие гадости, защото повишеното консувиране на подобни храни често е ключ към появата на пъпки. Ако такива се появят и са малки ги третирай с лосион, ако са големи и единични ги изстискай и после намажи със здраве - идеята е такава - махаш коренчето, защото това е запушена потна/мастна жлеза. Хубаво е след махане на какъвто и да е вид косъмчета да третираш мястото с тапоцин - антибиотична пудричка. за някои е остарял метод но на мен ми действа.

Друго, да ти кажа, посъбери малко пари и почни да ходиш на фотоепилация. след няколко сеанса косъмчетата стават почти незабележими :) Това е от мен :)))

5.   Да не би пъпките да ти излизат заради крема? Като ги оскубеш, крема навлиза в отворите и причинява възпаление, така си го обяснявам. Скуби без крем и след това намажи със спирт и измий с вода. Чак след час два се мажи с крем.

6.   Отиди на козметик първите няколко пъти.
Там ще ти ги махнат бързо и почти безболезнено. Козметичката ще те намаже с някакъв успокояващ лосион и няма да ти е раздразнена кожата толкова. Аз си почиствам веждите при козметик и всеки път съм зачервена, но моята кожа е много чувствителна.
Не се притеснявай, вземи си час при някоя козметичка и докато поклюкарствате по женски :D ще си готова

7.   Аз си махам "третата вежда" с пинсета, но го правя от 100 години, така че поне първите пъти може би е добре да посетиш козметик, за да видиш как ще ти подейства. Не се притеснявай, 98% от жените си скубат мустаците и какво ли още не :D