Споделена история от Спорт и красота

Ужасен пърхот
Имам ужасен проблем с косата си от малка съм с страшно мазна коса и ужасен пърхот :х какво ли не опитах и немога да се оттърва от него какви ли не шампоани дала съм купища пари. вече съм отчаяна на 18 години съм (момиче). Какво сте използвали тези които имат подобен проблем моля ви кажете какво да пробвам мия си косата заради това през ден но пак не помага сега в топлото и всеки ден и ефект 0. Сега си бях купила новата schauma уж за мазна коса а си мисля че от нея натрупах още пърхот. пробвала съм и с бебешки шампоани и това няма ефект....

Много ще бъда благодарна ако някои ми даде съвет.

Коментари

2.   Аз съм на 12 значи мия си косата и след 1 или 2 дена ми става мазна..

3.   И аз имам същия проблем, пробвах купища шампоани и единствения който ми помогна е Head and shoulders цитрусовия. Той е точно за пърхот и за мазна коса, не вярвах, че ще ми помогне, но факт. Почти цяла седмица след като се измия косата ми е като нова.

4.   Прави си маски за коса с хума, Изсушава косата, но пък по крайщата й може да й сложиш балсам. Шаумата е отвратителна, взех си най-новата и косата ми стои ужасно сплескана, дето най-го мразя точно този ефект се постига със шаума.

Другото, което съм ползвала е медицинска сяра, смесваш я с шампоан и я измиваш добре. Може да си направиш маска с медицинска сяра, като я разтвориш във вода, намазваш добре в корените / внимавай да не ти влезе в очите/ и стоиш така 1 час, но доста трудно се разтваря във вода.. ;Д затова я смесвам със шампоан. Така косата ми издържа 3-4 дни поне.

Хубаво е да сменяш шампоаните чест. А рекламираните шампоани са най-големите боклуци, които може да си сложиш на главата. По-добре си купи възможно най-евтиния български шампоан от колкото тези л... йна за коса.

6.   на 1 приятелка и се махна пърхота от шампоан на орифлейм

7.   Благодаря ви :) ще опитам маската с медицинската сяра... знам че тези шампоани са най гадни но незнаеш вече какво да правя :(

8.   Нее..
Шампоанът се казва Selsun и струва 13лв!
Значи намазваш върху косата и изчакваш 5-10 мин, докато пяната не изчезне от косата ти!
След 2-то намазване, няма да имаш проблем!

Аз имах същия проблем и беше страшно неловко..
М 17

9.   И аз съм с мазна коса, това си е до скалп. Но! Вземи си Себорал от аптеката, струва около 3 лв, на билкова основа, добър е! Хинивовата вода е за растеж, но по принцип изсушава косата. Успех :)
Катрин

10.   Благодаря ти Катрин :) знам това за хининовата вода и я спрях. Ще опитам и този шампоан сега съм си купила head & shoulders за мазна коса и пърхота като че ли намалява но за сега осхте малко време го ползвам дано пак от него ми подеиства :) наистина вече съм много объркана незнам вече какво да правя не искам да се излагам пред приятелите си с такава коса :х а и в това топло време е още по зле :(

Авторката :)

12.   Низорал, следваш инструкциите от листовката и би трябвало да ти помогне. При мен свърши работа.

13.   Аз използвам себорал форте. ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ДОБЪР РЕЗУЛТАТ! Още след първото нанасяне пърхотът намаля. Нанася се след всяко измиване на косата. Сега тъкмо ще си я мия. До няколко седмици изчезва.

14.   Selsun - аз имах доста пърхот даже кожата на главата ми се люпеше.. това е решението :)

15.   Еми, значи не ти трябва нукакъв шампоан, просто трябва да си миеш коста по-хубаво. В смисъл наистина за да няма бели петна :))