Споделена история от Спорт и красота

Високите момичета и токчетата
Здравейте, аз съм момиче на 20 години.. висока съм 1. 74 и винаги ме е било страх да сложа високи обувки, а страшно много ми харесват. Притеснявам се от факта, че ставам още по висока и някак си имам чувството, че стърча над другите. Никога не съм излизала на високи обувки.. и ми е любопитно да разбера дали и има и други момичета като мен.. също така и да попитам смешно ли ще е според вас?
Благодаря за вниманието :)

Коментари

1-50 от 55

1.   Аз пък имам една такава приятелка много висока, до сега не е стъпвала на високи обувки, защото ще стане още по - висока, но това да не те притеснява.. това е твоя живот и можеш да правиш каквото си пожелаеш. Отначало ще е странно разбира се но после ще свикнеш.

2.   Малеее мислех че няма други като мен аз съм на 16 години и съм 1. 74, момчета ми се подиграват и никой не ме харесва защото съм била по голяма от тях. Това лято си купих обувки с излята платформа, които са модерно високи са 9 см мисля, че по малко но добре съчетано токче ще ти ходи

3.   Моя приятелка е 1. 80 и редовно си ходи с 10см. ток, а и повече. Мацката е супер готина, всякакви мъже й се лепят, но не липсват подмятания, че е дълга, колко е расла и всякакви подобни.
Аз също съм висока (1. 75) и имам твоят проблем. Дори с равни подметки се чувствам като гигант, че масово българите са ниски (мъже и жени). Още не съм се престрашила, а и се съмнявам някога... некомфортно ми е някак. Отделно мъж ми е само с 2-3см. повече от мене и ще е ептен смешно.
Зависи от много неща. Хубаво, стилно и фино момиче, което може (!!! ) да ходи на ток, винаги ще изглежда добре независимо колко е висока. Прецени сама за себе си. :)

4.   Оф.. И аз имах този проблем. Само че съм на 14 и съм 1. 75 ;/ После спря да ми пука какво казват хората. Щом ми харесва ще си нося токчета.

5.   Ами зависи - синът ми е 1, 93, а подозирам, че може и да е пораснал един - два сантиметра. Ако такова момиче, дори на токчета е до него - супер хубава двойка ще са. Така, че не вие сте високи, а момичетата и момчетата, които подмятат това-онова са ниски. Да не ви пука изобщо.

6.   Това не е високо луди ли сте това е нормална височина.

7.   всеки е висок толкова, колкото трябва да бъде. щом ти харесва да носиш токчета -носи

8.   Леле, трябва да се радваш. Много готино стои на високо и стройно момиче висока обувка. Единственото, с което трябва малко от малко да се съобразиш е да не стърчиш много над човека, с който излизаш. Например имам 2 приятелки, едната няма 1, 60, а другата е 1, 75 и като излизат заедно, гледат да се съобразят, защото стои бая смешно, когато по-ниската е с маратонки, а по-високата с 10 см. токче:)
Иначе аз съм на твоите години и съм 1, 63 :/

9.   Мяткай се на високите токове и хич да не ти пука. Огледай се какви змейове се разхождат по улиците пък с егати самочувствието. То едни целулити, едни къси крака /за сметка на големи торсове/ пък не са къси рокли, чудесии...
Катрин

10.   ... послушай 9 и не се лишавай от високия ток в никакъв случай... купувай, обувай... и веднага ще усетиш ефекта им.... ЗАРА

11.   Да не ви пука за другите. Носи каквото ти харесва. Ако някой ви се подиграва колко сте били високи, вие има се подиграйте те колко са ниски. Естествено, че ще отвърнеш на удара с удар. Няма да стърчиш над другите, сигурна съм. Женското тяло изглежда по-фино на токчета. :)

12.   Катрин, според теб имаш ли право да обиждаш хората за някои им кусури? Целулити, къси крака? И какво да правим, да ги разтягаме ли, че да им станат краката по-дълги? Аз имам целулит и какво искаш - да тръгна да се крия от обществото ли?

13.   Не обръщай внимание на такива подмятания. Аз съм момче 183 и дори на мен са ми казвали, че съм дългуч. В България има много ниски хора, които са комплексирани от ръста си и гледат да обиждат.

15.   Номер 12, не е нужно да се криеш, просто ходи на фитнес и не се тъпчи като домус преди коледа...

16.   Ами според мен може да си носиш високи токчета, няма лошо в това стига да не са с някакъв супер висок ток нещо нормално до 10 см. ще ти е ок. Пък ако искаш носи и по високи лошо няма нали живота си е твой :) аз пък преди не свалях високите токчета защото все ме подиграваха че съм била много ниска :Д и сега съм си де аз съм на 20 а съм висока едва 1, 60 явно за хората това е ниско - но пък повече е много... абе угодия няма хах сега вече не ми пука и си ходя с равни обувки и хич не ми пука по - удобно ми е с ниски обувки :Д пък и явно като поотраснеш и спират да те бъзикат чак толкова сега приятеля ми ми вика джобно гадже понеже той е 1, 85 хах ако ни видиш колко сме забавни по улицата... та да не ти пука ако ти си ок с токчета и се харесваш само това е важното

17.   мъж 1, 85 за висок ли го смяташ?

18.   17 еми висок е нормалният ръст за мъж е 179-185. Другото е нисък или маркуч

19.   Номер 15, ти пък откъде знаеш, че се тъпча като домус? За твое сведение спортувам си редовно и не ям каквото ми падне. Телата на някои момичета са просто предразположени да трупат целулит. Вината за това не е тяхна, че да има самонадеяни хора като теб и Катрин да ги наричат змейове!

20.   според мен си супер на ръст, не си изобщо прекалено висока. Имам приятелки че и повече високи, които носят токчета. Аз съм 1. 72см и без проблем съм носила обувки с 15см токче и си стърча над останалите и хич не ми пука, даже се чувствам като манекенка хахах(в кръга на шегата)

21.   Единственият проблем на това да си висок е, че няма начин да се скриеш в тълпата. Високите токчета стоят по-добре на високи жени. Пробвай да ги носиш в моменти, когато искаш да бъдеш забелязана. Нямам идея откъде е дошла тая заблуда, че с висок ток се компенсира нисък ръст. При ниски жени е добре токът да не надхвърля 6 см., защото иначе пропорцията се губи, но високите дами подобно ограничение няма.

22.   Е, аз съм 1, 82.. на 20 съм и не ми пука, да прави впечатление като сложа ток 10см, но тези очи са за това, да гледат! А относно злобните комплексирани коментари на другите.. не мисля, че си заслужава и да ги удостояваш с внимание! Главата горе и това е ;)

23.   Слагай каквото ти харесва и да не ти пука! Смешно ще изглеждаш само ако си нестабилна и едвам пристъпваш на токовете. Иначе ат съм 1,55 висока и години наред се измъчвах с токове за да иглеждам поне малко нормална и да спрат да ми се подиграват, но на хората не може да се угоди. Все се намира някой да ме нарече лилипут, джудже и какво ли още не. Сега си нося ниски обувки и не ме интересува, аман от комплексари дето си го изкарват на другите!

24.   Аз съм 1.75 и спокойно си нося 10 см токчета и досега съм получавала лоши коментари само от жени , никога от мъже. Мога да ти кажа , че мъжете се кефят на високи стройни мадами с добре подържана фигура.
Woman with a good shoes is never ugly! - Coco Chanel

25.   намери си баскетболист :)

26.   1, 75 съм и спокойно си нося 10, че и 12-см токчета. Стоят невероятно на дълги крака. Мъжът ми е близо 2 метра висок, така че не ме притеснява колко висока ще стана спрямо него. За останалите - не ми пука нито как изглеждат до мен, нито пък какво им е мнението.

27.   Няма от какво да се притесняваш. Ако ти харесват обувки на висок ток и мислиш, че можеш да ходиш на тях си купи. Гледала ли си модни ревюта? Жените там са по-високи и от тебе, но са на безумно високи обувки. Намираш ли ги за смешни? Не мисля. Токчетата удължават крака и правят фигурата по-стройна.
Аз съм с 3 см. по-висока от тебе и не заменям обувките на платформа за нищо. Смешното в случая е, че съм получавала обидни подхвърляния само от жени, а от мъже само комплименти. Комплексирани личности винаги ще има и не трябва да позволяваш мнението им да ти влияе по някакъв начин. Носи си каквото на тебе ти харесва. Важното е да се чувстваш добре.

28.   абе хич да не ти пука какво говорят другите те като не са пораснали техен проблем :) аз съм на 15 и съм 1, 73 и през ден съм на токчета 7/8 санта си ги нося редовно, а когато има поводи за празнуване, за партита спокойно слагам и 10 / 12 санта да не ти пука важното е ти да се харесваш

29.   За какво са ти високи токове? Всяка жена олеква на тях. Обуй ниски обувки, скини дънки и бъди нормална.

30.   Ти си 174 и се притесняваш, аз като съм 185 какво да кажа?

31.   Номер 27, да, само че реалния свят не е моден подиум. Има си място за сценично облекло.

33.   31, 27 е дала прост пример, но ти явно си имаш комплекси и се чудиш как да ги избиеш.
Авторката да си носи каквото и харесва и да не се притеснява.

34.   Хора, хайде стига с тия пусти комплекси. Едни са високи- други ниски, едни са едни-други слаби, едни имат целулит-други не. Всеки си има някакъв проблем, не мисля, че това е причина за подигравка. Ръста пък най-малко! Никой не избира колко висок да се роди. Още не съм спряла да раста, но по-висока от 1, 67 няма шанс да стана. Токчета нося само, когато реша, но по принцип съм на ниски обувки или такива, с лека платформа. Имам стегнато тяло и стройна фигура, иначе казано - ефекта миньонче... естествено и упреци съм чувала, но какво ми пука на мен... и да искам по-висока няма да стана, нека си говорят!

Дай на жена правилния чифт обувки и тя ще завладее света. Изненадващо е наистина колко истина има в този израз. При една част от жените, токчетата вдъхват увереност- ако сте от тези жени, не се колебайте (:. Важното е вие да се чувствате добре, хората да го духат. Все ще се намери някой, който няма да ви хареса, такъв е живота, няма начин да се харесваме на всички. Друга е темата и че има доста злобни хора. Не се опитвайте да угаждате на когото и да е било освен на себе си, щом се отнася до вашия живот и вашите обувки!! Ако ще и да сте 1, 90м, какво значение има!?

35.   Аз съм на 13 и съм висока 1, 54 и когато нося обувки на платформи горе-долу се изравнявам с моята приятелка, която е висока 1, 72 и е колкото мен на години. Тя без да 'и пука носи платформи на около 9-10 см. подиграват 'и се да, но на нея не 'и пука. Мисля, че и ти трябва така да направиш, най-малкото който ти е истински приятел и е зад гърба ти няма да ти се подиграва, а напротив ще ти направи комплимент : ) А и няма да стърчиш много над другите особено сред момчета, ако не са някакви миньончета ;Д

36.   Според мен 175 е идеалния ръст за жена ако си и слаба ще изглеждаш страхотно с токчета.
Аз много харесвам високи хора. Друго си е стройна фигура а не някой които е една педя от земята.
А пък ако става въпрос за мъже, за да ми привлече някой окото задължително трябва да е над 180.

37.   Изобщо да не те интересува! Аз съм на 14, 1. 76 още не нося токчета, но не се притеснявам от това, че съм висока. Навсякъде по конкурси за красота търсят поне над 1. 70 така че, това че масово българите са ниски не трябва да те засяга ;))

38.   Аз съм 1, 73 и доскоро се притеснявах да нося високи токчета, но когато ги съчетаеш добре и ги носиш със самочувствие няма как да не изглеждаш страхотно, независимо от ръста. А на злобните коментари не обръщай внимание - те са от завист. ;)

41.   Високите токчета стоят страхотно само ако ти вдъхват увереност. Ако носиш високи обувки по твое усмотрение, не за да угодиш на някого, а да харесаш сама себе си и да си вдъхнеш малко женствено самочувствие, носи ги, без да се притесняваш! Аз също съм висока жена и никога не съм се лишавала от токчетата само защото партньорът ми е по-нисък от мен.

42.   Хич да не ти пука за завистливите закачки на някои хора. Носи си гордо и с радост каквото ти харесва. Манекенките също са високи жени и си ходят на токчета навсякъде, без да се притесняват от това как изглеждат в чуждите очи.

43.   Здрсти, и аз имам твоя проблем, на 23 съм и съм 176. Винаги са ме впечатлявали високите мацки на токчета, винаги съм си мечтала и аз да мога да си купя, само че до сега винаги съм била обект на подигравки / в училище, разбира се, от куп ниски пиклички/, което допринесе за това да нямам каквато и да е била по- елегантна обувка. А те толкова ми харесват, защо не го правя- ами винаги когато се настроя да ида и да си купя токчета/ както сега/ се сещам за всичките заобикалящи ме миньончета и за това как ще стърча. Ужасно, е че трябва да се съобразяваме с менението точно на тези жени!

44.   Здрасти! Имам твоят ръст и никак не го считам за проблем. Нося си токчета и отнасям комплименти за дългите крака и от мъже, и от жени. Смело слагай поличката и хубав чорапогащник или чорапи - гарантирам, че повече ще те зяпат с други чувства отколкото с неодобрение. манекенките са по метър и 80, да не би да не носят токчета?

45.   Здрасти.. Аз съм на 16 и съм висока 176.. Преди се притеснявах да нося високи обувки, но пък като сложа токчета се чувствам доста по уверена. Ясно е, че ще ти казват, че ставаш прекалено висока, но да не ти пука. Маненките са високи и слагат токчета а и кой се заблуди че да си висок е минус. Напротив-това е едно от малкото неща с които се различаваме от стандартните извадени под калъп момичета.. а и мъжете харесват високи жени.. Давай смело и носи каквито обувки искаш!

46.   Ooo аз съм 1. 75 и майка ми винаги е казвала, че е хубаво да си висок. На токчета не ходя още, но госпожата по руски е точно 1. 74 и не слиза от високите обувки. През зимата е лед и тя ходи с накакви токчета или най-често платформи и си е супер

47.   Не мисля, че имаш от какво да се притесняваш. Имам една приятелка висока 1. 73 и има едни по-високи обувки и въобще не излгежда смешно или нещо подобно. Не мисля, че си страшно висока, да кажем 1. 78 и нагоре. Имам една съученичка, която 1. 78 и наистина би било странно да сложи високи обувки, но на твое място бих сложила. Само не изпадай в другата крайност да питаш хората, като сложиш високи обувки " Много дълги крака ли имам? '' защото е много грозно и самовлюбено. Успех!

48.   Аз също съм 1.74 см и не нося обувки дори с мааалка платформа защотт стърча над другите. Да знам че е готино една мацка да е висока но когато си заобиколен от ниски хора ииии става тъпо такова.

49.   Номер 12, никой не е казал да се крият от обществото, но не ми се нрави притежателките на къси крака и целулит да стряскат по улиците с къси панталонки и прилепнали роклички! Ако облечеш един недостатък в красива опаковка и го пристегнеш с панделка ефектът е по- скоро комичен. Нагледали сме се на чудесийки, изстърчали от неправилно подбрани дрехи и размери. Високи мацки, носете с гордост високи токчета, защото няма нищо по- красиво от дълги, стройни крака на високи обувки.

50.   Здравейте ! Аз съм на 14 години и съм 1.70..наскоро ми предстои официално събитие и ме е някак си срам да обуя нещо по-високо..какво ще ме посъветвате.. ?

51.   В подобна ситуация се качвам на табуретка и плющъ щъркела ;)

52.   Ти си 174- аз пък дето съм 180. Изобщо не ме интересува мнението на другите, защото с токчета седалището изглежда страшно секси. Не разбирам. Защо някои високи се комплексират сред булшинството от нисички. По- скоро да е обратното, ама какъв комплекс бе хора. Ние сме живи същества, създадени да се подкрепят и развиват- външният вид е една от многото опции.

53.   Хахха и аз съм на 16 и съм 1. 74, но поне аз този проблем го нямам момчетата ме харесват висока и си имам и приятел. И мен преди ме беше и страх и срамно да ходя на високи токчета, но сега си тропам с 15см обувки и хич не ми пука, дори приятеля ми е висок колкото мен и му е кеф да и наперен си върви до мен, когато съм на токчета, еее другите тапи да ме гледат отгоре и да завиждат за дългите крака и прекрасната височина. На нас високите всички ни завиждат не се срамувайте от това момичета, бъдете наперени, дръзки и се гордейте с това, че сте високи а не че сте някакви тапашони! Лека вечер и умната!
Дани

55.   аз съм момиче на 17 години и съм висока 1. 70 моя приятел е малко по-висок от мен срамно ли е да сложа токчета не много високи но все пак за нова година ще съм с рокля а роклята със какви обувки да е съчетая.. незнам какво да правя :(

1-50 от 55