Споделена история от Спорт и красота

Грижа за лицето и зъбите
Както всеки един тинейджър имам пъпки по лицето. Не бих казала, че са много но желая да нямам или поне да ги намаля. Мои приятели използват някои коректори на нивеа или гарниер които изсушават пъпките. Спряла съм се на "Garnier Pure SOS молив срещу пъпки" та реших да попитам ако някой случайно използва такъв има ли полза и дали е доволен? Също така и да препоръчате нещо друго което употребявате и сте доволни.
А другото което искам да ви попитам: Искам да имам малко по-бели зъби но не желая да се подлагам на изблелване при зъболекар така, че реших да си купя някаква паста или нещо подобно което изрично да НЕ УВРЕЖДА ЗЪБИТЕ по какъвто и да е начин. Спрях се на " vademecum 2 in 1 white booster". Ако използвате нещо подобно споделете го, защото все още се колебая. Моля ви :)

Коментари

1.   Относно пастата за зъби ти препоръчвам Blend-a-med 3D white fresh (extreme mint), използвайки я поне два пъти на ден. Лично аз съм много доволна от нея, избелва ми зъбите, а дъхът остава свеж за изключително дълго време. :)

2.   Аз да ти дам съвет-крем за бръснене Каро-от онези, които дядо ти или баща ти със сигурност използва! По-безотказен метод за бързо изсушаване на пъпките от Каро-то няма! Три пъти седмично, и до месец ще си като нов!!!
Относно избелването-със обикновена сода бикарбонат има ефект, но не е на 100 процента. Аз работя в магазин за козметика, и клиентите ми са доволни от блендамет и колгейт... аз лично използвам тетра минт и вода за уста на орал би и хигиената на устата ми е безупречна! :) Успех!

3.   Гарниер и подобни са ала-бала или поне не за човек с акне... Трябва ти Acne Out Active - лосион, който се продава в аптеките и струва около 9-10-11лв. Проблемът е, че като спреш да го ползваш, пак се появяват. Та се мажеш профилактично през 2-3 дни. Аз така се спасих от ужасни пъпки и белези - нито козметици, нито дерматолози, да не говорим за среден клас козметика. Никакъв ефект. Иначе се появяват по една или две преди да ти дойде. :)

Виж дали нямаш зъбен камък. Почистването му маха всякакви петна и изсветлява зъбите без да ги стресира много.

Успех!

4.   3 аз не, че имам акне но просто искам да ги намаля по някакъв начин иначе благодаря :)

5.   От личен опит ще ти кажа, че повечето продукти дето ги рекламират са пълна глупост. Мажи се с крем здраве, прави си маски с хума и си купи спирт. Всеки ден почиствай лицето си преди лягане със спирт или розова вода. Пъпките не трябва да се пипат, за да не получиш нови. Прави си и парна баня, като по желание можеш да добавиш лайка или друга билка във водата. От голямо значение е и начина на живот, който водиш. Ако хапваш доста захарни изделия или мазни храни, опитай се да ги понамалиш. Трябва да пиеш по 1, 5 -2 л. вода на ден.

6.   Крем здраве го развалиха!!! На мен не ми действа вече. Имам чувството, че от него се появяват още повече пъпки.

7.   Развалиха го, наистина. И аз получавам повече и не стига, че ми е мазна кожата, ами след него става все едно с олио съм я намазала. Ужас.
Послушай съвета за Acne Out - не е скъпа серията. Сапунчето си го използвай върху цялото лице, а другите от серията ги мажи само върху пъпките, че изсушават много. И недей си мажи лицето със спирт! Ще си изсушиш цялата кожа, ще почне да се бели, да произвежда още повече себум=двойно повече пъпки. Личен опит!
Късмет!

8.   ЗА ЛИЦЕТО!! Започни да се мажеиш със мед... 30 мин. преди да си легнеш стоиш така намазана със мед и после се измиваш на мивката със вода ;д. От Личен опит ЗНАМ... наистина има фекет.. на мен аз горе-долу 1 седмица и ми се изчисти почти цялото лице, но за жалост щото ме мързи го спрях, но пак ще го почвам... а за ЗЪБИТЕ.. използвах една паста която наистина имаше ефект (поне при мен) беше на Бленд-да Мед но не помня другото име как беше хх... Успех!! : )

9.   А вярно ли е че спермата била много полезна за кожата. Приятеля ми казва че ако си мажа лицето ще помогне за пъпките, аз съм на 15 и нз дали да му дам да се изпразни на лицето ми, плс кажете???

10.   За избелване препоръчвам sensodine, която е избелваща. Аз съм я ползвала и съм много доволна.