Споделена история от Спорт и красота

Пиърсинг на езика
Исках да попитам дали има хора, които са си правили или знаят нещо повече за тази манипулация!
Добри студия, в които хигиената е на ниво и няма риск от поражения върху здравето и крайния резултат.
Болката не ме приетснява по-скоро опасно ли е за здравето какви инфекции са възможни и има ли някакво влияние върху говора в последствие!
Имена и адреси на студия цени изобщо всякаква информация, която може да бъде полезна ме инетерсува!

Коментари

1.   Аз имам. Пробих се в "На тъмно" Струваше 30 лв преди време и сега ще е 20 -25 някъде. Добри са и работят внимателно! :)

2.   Не съм 100% сигурен но мисля че след подобна манипулация трябва доста да се внимава с хигиената на устата трябва да се жубуриш с някакви течности и общо взето това е дразнещо за мен. Много внимавай при кои студия ще ходиш препоръчвам ти да направиш добър анализ в интернет. Само това се сещам за съвет надявам се да ти помогне..

3.   Това е абсолютно демоде. От малък град ли си, та чак сега идва при вас тая отминала "новост"??

4.   Ха мислех и аз да пусна такава тема, защото имам голямо желание да си го пробия. След пробиването се подува езика за няколко дена. Също така боли и 1-2 седмици трябва да се пият само течности без нещо дъвчещо се. Това е общо взето което знам от приятели. А и да ти кажа че по-добре без упойка. :)

С19

5.   До №3.. какво е значението дали е на мода или е демоде? Ако и харесва и я кефи нека си направи пиърсинг на езика.. на теб какъв ти е проблема?

6.   От София съм иначе защо щях да питам за студия, ако бях от малък град -я има едно студио я не
Мозък мисли малко недей само комплекси избива

7.   "На тъмно" - не е зле мисля че се намира на Иван Асен, можеш да провериш лесно в нета. Правила съм си пиърсинг там, водят го мноооого добро студио, но аз лично не бях кой знае колко очарована. "Мания"- намира се на Витошка, правила съм си татуси там и гласувам с две ръце. На същия собственик има още едно студио, в някоя от преките на патриарха мисля че беше, пак е на ниво, няма да сбъркаш. Колкото до горните коментари, че е демоде- аз лично не си правя такива неща защото са на мода, а защото аз ги искам. Така че смело :)

8.   Хах е с говора ше ти е тегаво, като се пробиеш - нищо. Изобщо поне при мене нямаше разлика, обаче като се сабудих на другия ден.. 1 месец некаде фъфлех. Иначе не ме болеше, ядях си всичко и се промивах с кислородна вода. Обаче една приятелка 2 месеца караше на сокчета и супички, беше забравила на какво има вкус месото :О и беше много подута. То има някакви точки по езика - трябва да се внимава много. 30 лева бях платила аз :) Дано съм ти биля полезна. Успех.

момиче 17

9.   Освен подуване и болка след пробиването съм чувала и че може да бъде засегнат вкусов рецептор, а също и да се получи нещо като парализа на част от езика при неправилно слагане. Хигиената после е много важна. А и също може да увреди зъбите ти - все пак нон-стоп с метал в устата. Но тези гадости са малко вероятни ако отидеш при специалист и после поддържаш много добра хигиена, а и лесно зарасва като си го махнеш.

10.   По - добре без упойка и аз искам да си правя и като се поразрових из нета разбрах,че уврежда говора за кратко , ако фъфлиш по принцип няма да се забележи толкова ..Иначе болката не е толкова голяма ..Много важна е хигиената и избирай внимателно обецата ..

11.   Аз имам пиърсинг но езика, той трябва да се пробие от специалист, защото други могат да оцелят вена или да загубиш рецептъри.
Заластва за 2 седмици, но ако сложиш веро за съдове в една чаша и налееш вода и слид това жабуриш , може до се оправи за 3 или 4 дена.КОГАТО ИМАШ ОБЕЦА ТРЯБВА ДА ЯДЕШ СТУДЕНА И ТВЪРДА ХРАНА.Не е хубаво да я махаш месец декември защото дупката няма да я има!Bye.