Споделена история от Спорт и красота

Гъбички по ноктите и миризливи крака
Знае ли някой някаква средство, различно от Батрафен, с който си мазах без успешно ноктите почти година, а краката си мазах с всичко, което предлагат аптеките, но пак смърдят!!! Дори лятото от сандали и джапаки краката ми се потят. Може би трябва да се пият и някакви лекарства, ако някой се е спасил от тази смрад моля да ми помогне!

Коментари

1-50 от 73

1.   Пробвай с Нистатин- струва 2-3 лв и го продават без рецепта. Помага при гъбички.

2.   Здравей, аз съм човека който ще ти помогне, но трябва да ме послушаш... Лично аз не съм имала проблем, но съпруга ми е ползвал едно нещо, което помогна и на майка ми... Която през целия ми съзнателен живот не съм я виждала да се събува като ходи на гости... У дома обувките й бяха на терасата, миеше и пръскаше краката по 100 пъти на ден, но ефект 000... голям проблем й бяха тези гъбички... Въпросното нещо е ФОРМАЛИН... С него мажат мъртвите за да не се вмирисват(не се смей, не те лъжа :) ).... Та него го има по моргите, в аптеките и в погребални бЮра... Ако го набавиш попитай как да го разредиш или да ти го разредят, след това с памук и ръкавици ( задължително на открито, защото има остра задушлива миризма), си намажи краката, остави 5-10 мин да изсъхне и след това обилно ги измий... Има вероятност да тръгнат да се белят, но това е мъртвата кожа и гъбичките... Намажи си и всички обувки и си ГОТОВ/А... Изпробвано и ефикасно, на който и да сме казали не ни вярва, но след като пробва ефект винаги има... НО ВСЕ ПАК ВНИМАВАЙ КАК ГО ИЗПОЛЗВАШ... ЩЕ ЧАКАМ ДА ПИШЕШ.

3.   Не съм сигурна, че знаеш, но тези гадини циркулират в тялото ни чрез кръвта. Трябва да лекуваш целия организъм и само чрез локални мазила няма да стане. Казвам го от опит. Имах гъбички по ноктите на краката и се излекувах като пих 6 месеца, всеки ден без прекъсване "Фунголон" от 100 мг. Това натоварва черния дроб, така че ако имаш проблеми с този орган първо се консултирай с лекар. Това лечение ми беше препоръчан от лекар в Нац. център по онкология и има резултат.
Успех!

4.   Автор: Безкрайно благодаря, с нистатин съм пробвал - безрезултатно. А за формалин - звучи зловещо, но има логика, ще пробвам. А какво да да правя с ноктите на краката, и тях ли да мажа с формалин?

5.   Съмнявам се, че формалин се продава в аптеките свободно. Иначе от лекар съм чувала точно това, че е мн. ефикасен. Преди доста години имах този проблем- преборих го с Антимико бета от аптеките (течно мазило на цена 1-2 лв), който ти препоръчвам. След първите мазания кожата побелява и се бели, но това е нормално. Трябва да се мажеш редвоно на първо време, а другото, което трябва да направиш, е да поръсиш сода бикарбонат в обувките си.

6.   Номер 2: Мажеш цялото стъпало ноктите, изчакваш да изсъхне и миеш.... Краката стават бели и с мъртва кожа и след време изчезва или го търкаш с пемза.. Информацията е директно от източника :)... Наистина не се намира лесно, майка го взе от познат от погребален дом...

7.   Гъбите по кожата са лесни за лечение, но никой не казва за гъбичките по ноктите...

8.   А колко често трябва да се мажат ноктите с Формалин?

9.   Мажеш ноктите и между пръстите и стъпалото, оставаш да изсъхне, миеш и проблема трябва да е решен... По принцип, с 1 мазане проблема се решава... ФОРМАЛИНА не е крем или обикновено мазило, или безобидно като кислородна вода и спирт... Той убива бактериите и гъбичките, затова се използва при мъртъвците, нали престояват 24 часа преди да ги погребат.... ЗАТОВА не прекалявай, за да не направим някоя беля... Мажеш 1 път и трябва да има ефект, ако е минимален изчакай 1 месец и пак..

10.   А само не разбрах в какво съотношение се разтваря, преди да се намажат ноктите? Обувките също се мажат и измиват след това или?
Аз никога досега не съм имала, но сега имам на единия крак и на ноктите, които мажа с молива. Ефект обаче няма особено:(

11.   Към формалина се прибягва ако имаш наистина сериозен проблем и си пробвал други кремове и мазила... Щом си нямала проблеми досега, опитай с нещо от друго и дано не се задълбочат нещата.. А за разтварянето не знам точно, защото зависи от къде го взимаш и какъв е като концентрат.. Ако си намериш просто кажи за какво ти е и там ще ти кажат..

12.   Пробвай с мехлема на г-жа Котева за гъбички по ноктите, по общо мнение и мое няма по-добро средство за отърване. Какъв формалин бе хора...

13.   Ето ефикасно средство - Odorex FOOT има го в аптеките, мисля че е около 10 - 15 лв, не го подминавай.

14.   Хексамин или уротопин вършат перфектна работа против гъбички и неприятна миризма. По една щипка в обувка преди да ги обуете 3-4 пъти в месеца по принцип решават проблема. Може и по често, но повреждат обувките особено ако не са от кожа а от синтетика. И чорапите отиват на кино по бързо, но след един подобен курс на лечение дълго време проблема не се появява, Естествено живеем в реален свят и след време се налага повторна процедура, но 3-4 пъти годишно е поносимо. Препарата е евтин и е около 6 лв килограма. Намира се по магазините за химикали. Може да се изполсва и за палене на печка защото по принцип това е познатия на всички "сух спирт".

15.   За гъбички по ноктите (от години бяха) пих Тербинафрин генерикон, но ми го изписа кожен доктор. Пих го 3 месеца - трябва да нямаш проблеми с дроба, но даже и да нямаш има дискомфорт в корема след 2 рия месец от приема. Но се изтърпява - по 1 на ден го пих.
Освен това трябва да се въведе перфектна хигиена на крака, чорапи, по възможност обувки. Ако се потят има талкове и пудри за това да се ограничи. Минава време докато се усети ефекта, но определено имаше при мен!

17.   СОДА БИКАРБОНАТ(сода за хляб). Направи си разтвор в хладка вода и стой така известно време. Накисвай си и чорапите сьс сьщия разтвор. Може и да се пие сьщо, но за дозата не сьм сигурна.

18.   Аз използвам Balea. Струва 7-8 лв. но премахва лошата миризма и гъбичките. След една седмица употреба трябва да се изтърже мъртвата кожа с пемза(камъче за крака). Можеш да го намериш само в магазините на dm другаде не, търсил съм, няма! Много е ефикасно и придават приятен аромат на краката. Съставката му е от олио от чаено дърво и някакво друго растение.

19.   ФОРМАЛИН 5 литра
Формалин 37%, стабилизиран с 10% метанол CH2O.
Последна цена: 16. 10 лв.
Формалинът е воден разтвор съдържащ 37—40 % формалдехид и 6—15 % метилов спирт като стабилизатор. Той е добро дезинфекциозно и дезодориращо средство. Използва се за среда за съхранение на анатомически препарати и средство за дъбене на кожи.
Токсичен при поглъщане или при контакт с кожата. Причинява тежки изгаряния на кожата и сериозно увреждане на очите. Може да причини алергична кожна реакция. Може да предизвика дразнене на дихателните пътища. Предполага се, че причинява рак. Причинява увреждане на органите.
Използвайте предпазни ръкавици (предпазно облекло, предпазни очила, предпазна маска за лице).

ПРИ ПОГЛЪЩАНЕ: изплакнете устатата. НЕ ПРЕДИЗВИКВАЙТЕ ПОВРЪЩАНЕ.
ПРИ КОНТАКТ С КОЖАТА: Измийте обилно със сапун и вода.
ПРИ ВДИШВАНЕ: Изведете пострадалия на чист въздух и го поставете в позиция, улесняваща дишането.
ПРИ КОНТАКТ С ОЧИТЕ: Промивайте внимателно с вода в продължение на няколко минути. Свалете контактните лещи, ако има такива и доколкото това е възможно. Продължавайте да промивате
ПРИ ЕКСПОЗИЦИЯ ИЛИ ПРИ НЕРАЗПОЛОЖЕНИЕ: Незабавно се обадете в ЦЕНТЪР ПО ТОКСИКОЛОГИЯ или на лекар.

ВНИМАНИЕ: да се съхранява при температура от 15 до 25 С! В противен случай продуктът полимеризира и става негоден за употреба.

20.   Формалинът е воден разтвор съдържащ 37—40 % формалдехид и 6—15 % метилов спирт като стабилизатор. Той е добро дезинфекциозно и дезодориращо средство. Използва се за среда за съхранение на анатомически препарати и средство за дъбене на кожи. Формалдехид е класифицирана като вероятен канцероген за човека от Американската агенция за опазване на околната среда. Международната агенция за изследване на рака (IARC) е установил, че има "достатъчно доказателства", че използването на формалдехид води до рак при хората .

21.   То няма да се къпете с тоя формалин. Взимаш 50 грама разреждаш го да станат 100 и мажеш краката 1 път и това е. В момента във всяка секунда сме изложени на карценогени.
Не се налагаш всеки ден с него, продължително време.
И след това при нужда, но от 7 години не се е налагала повторна употреба.

22.   Здравейте какво да правя при силно изпотяване на краката, и зима и лете. Няма спасение и краката вечно са замръзнали. Моля помогнете

23.   Здравейте, искам да споделя на свои ред, това, което ми помогна за гъбичките на ноктите на краката. (нека само да уточня, че докато забелязах, че имат променен цвят ноктите, буквално за месец, станаха черни, повдигнати, ужас... )Отидох на лекар(взеха ми проба, и след 10 мин, бяха готови с решението... Loceryl 5%(CURANAL. 5%.. същото е)Бях адски недоверчива. Процедурата, e... измити, подсушени, изпилени доколкото е възможно, почистване със спиртна кърпичка и капване по 2 капки на нокът. Един път в седмицата. Така... мина 1 година. Ако някои ми беше казал, че без прием на лекарства перорално, ще видя някакъв резултат, щях да го обявя за луд. На 4 месец, разтвора свършва, взех си пак, .. сега си взех също... Да много време, но това е.
Да, да добавя, живея в Англия, но всеки от вас има по един познат, който е тук. Лекасртвото струва 20 паунда, свободно(да, в определени аптеки го има, но с е намира)

24.   мога ли да си мажа ноктите с формалин всеки ден? или веднъж на седмица?

26.   Само веднъж, разреден с вода чакаш да изсъхне и миеш краката. Ако не умрат гадовете на др седмица пак. Намажи си и всички обувки. Преди да намажеш целия крак намажи малък участък, за да си сигурена, че няма да има алергична реакция.

27.   Здравейте! Някой може ли точно да ми напише как се разрежда с вода формалина (какво е съотношението в милилитри или милиграми формалин-вода). Благодаря ви предварително!

29.   Няма нужда да разреждаш. В момента(юни 2014) го има по аптеките, но по поръчка, освен ако някой не си го е поръчал и не се е появил в аптеката да си го купи. Разфасофката е 1 литър за 5 лв., а концентрацията му е 10%...........

31.   каксе използва формалинът за обеззаразяване на гъбарници?

34.   Формалинът е воден разтвор съдържащ 37—40 % формалдехид и 6—15 % метилов спирт като стабилизатор. Той е добро дезинфекциозно и дезодориращо средство. Използва се за среда за съхранение на анатомически препарати и средство за дъбене на кожи.

Формалдехид е класифицирана като вероятен канцероген за човека от Американската агенция за опазване на околната среда. Международната агенция за изследване на рака (IARC) е установил, че има "достатъчно доказателства", че използването на формалдехид води до рак при хората .

35.   За гъбички по ноктите - Орунгал - 20 лв. в аптеките. Изпитано е. Пие се една седмица всеки ден 3 седмици се почива и така в продължение на 3 месеца. Ноктите израстват здрави. Става бавно защото нокът расте с месеци, но ефект има. Ако малка част е засегната по върха на нокътя, ще израстне бързо, ще го отрежете и за месец два вс. е ОК. Но ако е поразен целия нокът ще минат поне 6-7 месеца докато израстне напълно здрава нокътна плочка. Просто изрязвате увредената част (връхчето на нокътя както при обикновенно рязане на ноктите) В основата се вижда как почва да расте здрав нокът. Консултирайте се с дерматолог за Орунгал и дали е нужно да се продължи повече от 3 месеца. И както знаете предполагам, всички чорапи, обувки и т.н. се подменят или се дезинфекцират за да не се подноми заразата. Като съпътстващи или профилактични терапии могат да се ползват и мазила, лакове, течности, писалки и каквото се сетите за гъби, дори вече да сте ги преборили :) Дебнат навсякъде и по всяко време :) Затова - навременна реакция и упоритост ииии консултирайте се с лекар! Успех на всички!

36.   Как да дезинфикцирам обувките си, след като в Пловдивските аптеки не се продава нита антимикотична пудра, нито Формалин?

37.   Мога да ви кажа, че средството, което радикално, безболезнено и "за жълти стотинки" решава проблема 200% е СОДА БИКАРБОНАТ. Поръсете дъната на обувките, да стане лек неплътен слой, обуйте ги и за по-малко от 24 часа забравяте за проблема. Проверено лично на практика, вече една година, преди това бях полудял от пране и смяна на чорапи с нулев ефект. Натриевият бикарбонат променя PH на средата така, че бактериите просто нямат шанс. След 1-2 дни ще ви се обели (никакви болки, никакъв сърбеж) горният (рогов) слой на кожата от петите, в който са вирели и са се размножавали гнилостните бактерии, а в новия, който е отдолу, вече няма да ги има. Гарантирано!

38.   Каквото и да се използва като противогъбичков препарат, все пак краката трябва да се мият редовно. По аптеките има сапун за крака със салицилова киселина и чаено дърво и е към лев и нещо. И двете съставки помагат в борбата с миризмата и гъбите.

39.   Сода за хляб! Изпирай и чорапите с вода ,в която си разтворил сода и сипвай също вътре в обувките....Всичко се оправя.

40.   чесън ще те излекува,знам от личен опит.

42.   А защо не с лук? ! С миризмата ли ще изгоним гъбичките или ще заменим една миризма с друга. Хайде стига, в 21 век сме. Крайно време е българина да повярва в медицината. От билкосамолечението с бабините рецепти, за които " една жена каза" обикновено сте стига до усложнения и после лекарствата не ставали или пък докторите виновни.

43.   http://apteka.framar.bg/18003621/фут-гард-спрей-за-крака Стрaшно добро! Доволни ще остaнете. Aз имaх мниго голям проблем,но вече не. Всели ден ги пръскaм с този спрей. Стиa ми зa 3 юесецa и повече.

44.   Пробвайте и с това:
http://apteka.framar.bg/30031050/мико-почистващ-и-ароматизиращ-сапун-за-крака-15-гр-

45.   Още един положителен коментар, в полза на содата от мен. Снощи се зачетох, в този форум. И днес го пробвах! Сложих содата, в обувките си. Ииии след няколко часа се събувам, и страхотна изненада. Няма миризма, но краката ми бяха потни. Отделно, дори часове наред с домашните джапанки, пак няма миризма. А до вчера се умирисваха, и джапанките. Четках ги със сапун през ден. И това е положението. Сега ще слагам содата директно, в чорапите. Аз смятам, че така ще въздействам директно, на кожата и гъбичките. Това е от мен. дано съм бил полезен. Рецептата, е сода плюс ежедневно миене, на краката. И нови чорапи всеки ден, от максимално памучен състав. късмет, на всички останали.

46.   45, че то със сода в хладка вода се почистват всякакви умирисани хладилници отвътре, след като го размразиш поне веднъж в годината - нали знаеш има такава една неприятна "хладилническа" миризма. Особено ако хладилника не работи много добре - не държи ниска температура или вратата не прилепва плътно и всичко се усмърдява за няколко месеца.
Содата му е майката! Дори и подмишниците помага, ако има яко смрад, ама там най-добре е със стипца (арабско изобретение!).

47.   Относно Содата- само внимавайте да не мокрите обувките, че ще се разпени т. е. сега за зимата освен нови чорапи май ще трябват и нови обувки :-)

48.   Здравейте.
Има много елемнтарен и работещ начин да се отървете от "миризливи крачка"
БОРНА КИСЕЛИНА Boric acid H3BO3
1kg на прах струва 4. 20лв и ще стигне за целия квартал.
Измивате крачката посушавате и напудряте с прахта стъпалата, постарайте се да има прах и между пръстите....
Сипете по 1чаена лъжичка в чифт чисти чорапи и ги сложете за през ноща
Колкото и да са ви мирисали краката на следващата сутрин няма да има и следа от досадната смрад
Зная че звучи стряскащо да си слагаме киселина на краката но ви уверявам че е абсолютно безвредна/да не забравяме че и витамин Ц също е киселина/
Направете тази прочедура ВЕДНЪЖ... най много повторете отново след седмица... това ще е абсолютно достатъчно-Ако искате да се гаврите с тялото си... запишете се на Йога;)
колкото до ФОРМАЛИН-а... да но не с лошо...
сложете си обувките в найлонов плик и сложете в една капачка от безалкохолно формалин.... затворете плика и на сутринта обувките ви ще са "чисти"от гъбички...
тази операция я правете на балкона или пред вратата на съседа, използвайте гумени ръкавици и си пазете очите... формалина е голяма гад и шега с него не бива!!!
Някога тази операция я правехме с формалин на таблетки... сега ЕС ни забранява и се намира само 35% стабилизиран с метанол 10% 3. 60лв/литър
Не знам за другите градове но за София, формалин и борна киселина ще намерите в ЖЪЛТИЯ МАГАЗИН на 4-ти км
Не съм продавач, не искам да получа нищо, не ви задължавам и да го правите.
Всичко написано по-горе, съм го изпробвал върху краката си и за сега съм жив и здрав.

49.   Дано и крака да са ти останали:-)

50.   абе много се изписа за този формалин. А знаят ли пишещите, че формалинът не е безобиден и често може да доведе до алергии т.е. от един проблем може да се отиде към друг. Да не говорим, че възпалената или алергизирана кожа е по- податлива към гъбични и бактериални инфекции. Хора, мислете трезво и отговорно за здравето си преди да прибегнете към т.нар. "народна медицина" или до мнението на псевдолечители с 0 познания в областта на медицината и фармацията.

51.   Аз съм за формалина! Пробвал съм и успеха е 100%. Но трябва задължително в един найлонов чувал да си си съберете всички обувки, и да сложите вътре малко парцалче или марлите с който сте си третирали краката, като ги напоите с допълнително формалинче. Затваряте хубаво чувала и на балкона. Като преседят една нощ така, ставате горди собственици на обувки без гагабуди... :)

53.   Формалина не мажат ли труповете

54.   не ги мажат, а ги киснат във формалин, но това е друга тема. За живия организъм формалинът може да е опасен- алергии, екземи, недай боже да попадне в очите, а пък и мирише гадно. То ако беше подходящ за лечение щяха да го продават във всяка аптека. Има толкова много илачи за гъбички по краката, ноооо българинът е все по измислиците- ако може с билки или пък с нещо познато- лук, чесън или даже урина пият щото била лековита. Както се казва " отровата е в дозата", аз ще кажа, че е и в НЕВЕЖЕСТВОТО.

55.   Интересни разсъждения, но не ми харесват с това, че хората знаят много малко за собствения си организъм. Затова, че не знаят в какво състояние е то/тялото им/ и затова се лутат в джунглата на медицината.
Имах същия проблем преди 4-5 години. Намерих начин да си направя диагностика с Квантов анализатор при който се свалят 245 показателя от всички 37 системи в организма ни. Оказа се, че имам доста липси на витамини, микроелементи, вискозитет на кръвта, оттам и повишено кръвно, проблеми и в други системи- общо в 9 от тези 37 системи. Та за гъбичките, аз също съм за сода бикарбонат и 15-20 капки кислородна вода. Защо? Защото всички гадини удобно разположени в нашето тяло, живеят в кисела среда, а ние сме това, което яден всеки божи ден. Продължавам в следващия пост.

56.   Продължение от предния пост за кв. анализатор и гъбичките.
Насочих усилията си първо да регулирам нестабилното кръвно налягане, никога не съм употребявал лекарства от великата западна медицина, но обърнах поглед на Изток- АЮРВЕДА". Струва си всеки от Вас да надникне там. Все пак има защо, Източната е на повече от 5000години, западната на по-малко от 200години. Затова се снабдих със съответната литература по въпроса и след 2-2, 5г. имам много добри резултати. Кръвното налягане от 160/100 за 3-4месеца го вкарах в пътя. С какво мислите - с подправка от зеленчуковия пазар за 1лв. на месец- КУРКУМА, която има великото свойство да подпомага човешкия организъм с поне 8-9 свойства. Гъбичките със сода бикарбонат и кислородната вода. Между другото ако искате да знаете повече за водородния прекис т. е. кислородната вода, вземете си книжлето на руския професор Неумивакин, който се е грижил за здравето на руските космонавти в продължение на 30 години. Продължавам в следващия пост.

57.   Продължение от предния пост.
Комплексно решение на много здравословни проблеми може да ги решите,
ако имате достатъчно воля да приложите следното:
1. Прием на вода- на 1кг. живо тегло по 30мл. вода, т. е. при тегло 60кг. по 30мл. вода е 1, 8л. вода ежедневна доза за задоволяване на потребностите на Вашия организъм не от течности, а само от чиста питейна вода.
2. Вашата храна- това сте Вие, което ядете и пиете и от това зависи Вашето здраве.
3. Движение- независимо от това колко сте заети- всеки ден да ходите поне 3км. дневно. Следващ пост.

58.   От предния пост
4. Свалете от Интернет таблиците за прословутите Е-та, които се влагат във всички видове храни и особено в безалкохолните напитки и всички видове "натурални" сокове в картонени опаковки и помислете дали да ги предлагате и на Вашите деца.
За храните имам пред вид всички видове обработени меса под формата на: луканки, салами от всички видове, шунки, пастети, консервирани храни от всички видове и т. н. Ако сте заинтересовани напишете го в интернет и ще бъдете шокирани от резултатите.
За подаграта- болестта на чревоугодниците. В следващия пост.

1-50 от 73