Споделена история от Спорт и красота

Омазняване след миене!
Здравейте приятели :))).
Имам къса коса почти до раменете, тънка и чуплива. Нормална е. Използвам новият шампоан на Елсев за възстановяване но всеки път след като си измия косата става адски мазна. Слагам по-малко. Пропуснах да кажа че използвам стимуланта на Икаров 2/3 седмично преди миене. Но дори и когато не го използвах косата ми се омазняваше след миене? ! Слагам си шампоан само на скалпа и балсам в краищата. Слагам по-много малко но защо така се получава? Не помня до сега да съм си измила косата и след това да не е била мазна! Къде бъркам? Седя по няколко секунди с шампоана и го измивам с топла вода обилно. Не използвам сешоари и рядко си горя косата с преси 1/2 пъти на две седмици. След като ми изсъхне си вързвам косата, седя няколко часа и като си я пусна вече не е мазна! Какво да правя искам нормална коса. Благодаря искрено на тези които ще ме съветват какво да правя.

Коментари

1.   Шампоан не се слага само на скалпа, а по цялата коса. И не бива да слагаш прекалено малко. И няколко секунди да седиш с шампоана е твърде малко, трябва поне 2 минути.

2.   Смени шампоана (например глис, саяс) и мий косата с хладка вода, за да е по-здрава и дълга, когато излезеш от банята сложи косата в предварително затоплена кърпа стой така докато се облечеш и после я оствави пусната да изсъхне

3.   Изглежда ми да е от шампоана. Аз съм момче, обаче един път влизам да се къпя, мислейки си за някакви неща, и въобще не съм усетил, че съм взел шампоана на майка ми, а той беше точно някакъв такъв "Елсев". Излизам от банята и си пипам косата. Тотален мазньоч! Айде обратно под душа. :D

4.   Ползвам гарниер с лимон /новия/ за мое учудване шампоанът е супер, чувствам си скалпа чист и нямам пърхот.

5.   Смени си шампоана, прави са хората. Явно Елсев не ти влияе добре. И недей стой с шампоана на главата, както каза някой напред. Слагаш, търкаш да стане хубаво пяна и измиваш. С балсам се седи 2-3 мин, ама той се слага само по дължината, без корените. Като за начало сега не се хвърляй пак към някой подхранващи и такива, пробвай този, който споменаха с Лимон или какъвто си харесаш, но да е от измиващите. Остави я малко да си почине от тези масла и подобни.

p.s. Съвет - недей си взема Глис. Личен опит! Не ми се омазнява косата от него, но за сметка на това пада по цели шепи. ;)

Късмет!

6.   И аз имах този проблем. Препоръчвам ти Саяс, при мен много помогна. Също и ако много си пипаш косата пак се омазнява. Ако сега си в пубертета-не се притеснявай скоро ще мине.