Споделена история от Спорт и красота

Въпрос към тичащите
Здравей те. Искам да ви попитам тези които спортувате или по точно тези които тичате колко често тичате, по колко време, от кога почва да си личи, по колко отслабвате. И ако има още някаква важна информация да споделите. Благодаря.

Коментари

1.   Аз имам пътека у нас и тичам сутрин и вечер по 20 минути. На ден горя по 100 калории и има ефект. :) Разбира се, не трябва да прекаляваш и с храната. :)

2.   Първо ми кажи момиче ли си или момче? Каква е целта ти на тичане? Храниш ли се здравословно?

3.   Тичам по час и половина, понякога повече. Тичам да кажем 2 дена, 1 ден почивам или три дена 2 почивам, или колкото ми се тича. Разбира се почивка трябва да има. Не тичам с цел отслабване. Нямам проблеми с теглото. Бягам, защото ми доставя удоволствие, почивам си така.

4.   М48 - Всеки ден или през ден. Зависи от другите ангажименти. Ако си уморен не се товари
30-40 минути. Температура над 7 градуса. Маратонки с колкото се може по дебели и меки подметки. За отслабване... не знам... трудно става. Трябва и да ядеш малко - в поне 3 храни на ден. Да усещаш че се нахранваш бързо с малко храна. А и отслабването.... не е точно това целта. Важно е да усесщаш че в тялото ти се случват хубави неща. Ако дълго не си се потил и ти се наложи, потта ти е много солена и ти люти в очите в началото. При редовни тренировки почити не усещаш вкуса на потта. Избирай маршрута далеч от градския трафик. Да е на открито, не в зала. По вазможност да е неравен-баири, спускания, катерене на стълби... Да е всеки ден един и същ.

Засичай времето. Трябва да ставаш все по бърз. Най безмилостня спорт е да се състезаваш със себеси. Всеки ден трябва времето за преминаване на маршрута да става все по кратко. Ако не става избери по дълъг и труден маршрут. Когато и там спреш да се подобряваш върни се за 1 ден към предходния да видиш имало ли е ефект. Трябва времето ти да падне

След бягане, когато си загрял, отдели 10-15 минути за упражнения за гъвкавост и разтягане на сухожилията.
Ако усетиш трайна болка в някоя става трябва да спреш веднага. Може да отнеме месеци докато болката отшуми. Но тя винаги отшумява. След това се върни на терена.
Това е начин на живот... не начин за сваляне на килограми

.. айде стига съм писал че то стана философско есе

5.   Здравей те. Благодаря на всички за коментарите особено на номер 3. До номер 2 момиче съм, тачам за отслабване, аз започнах от много скоро. гГледам да избягвам газирано. Тестено и сладко ям мн рядно но ям. И така гледам да ям повече зеленчуци и плодове. Но не знам да тичам ли по бързо или по бавно. Като тичам не усещам задника ми ( с извинение) да се тресе а аз искам точно там да отслабна е и на други места н там...
от авторката

6.   Кога почва да ви личи отслабването?

7.   Аз съм 4. Бързо или бавно. Предлагам ти сама да си отговориш. Почни бавно, колкото да загрееш. След това опитай да спринтираш. Да бягаш колкото можеш бързо. Докато бягаш така бързо анализирай колко повече мускули си включила в сравнение с бавното бягане...

8.   Номер 5, доколкото знам, няма начин да отслабнеш в точно определено място, а само цялостно. Но не се притеснявай, когато отслабваш естествено и без разни хапчета, се запазва хармоничността и красотата на тялото.

9.   Всичко е индивидуално. Дебелите тичат по 1 час, слабите по 20 минути или кой колкото си иска.

10.   Не се ограничавай с яденето, яж даже по 7-8 пъти на ден, но малко. Диетите водят до йо-йо ефект. Ходенето е по-полезно от тичането. Когато искаш да ядеш повече от вафла пий вода преди храна-от 1 до 3 чаши и тогава почвай.

11.   Започнах да тичам и след 2 месеца имаше страшен резултат. Започнах по 2-3 км и постепенно увеличих на 6-7км за съответно от 15тина мин до 40мин зависи колко км. Даже от 2-3 месеца не съм тичала, защото от тичането толкова отслабнах че сега съм отвратително слаба, само 49кг. на ръст над метър и седемдесет. Много ми се спортува, но не бива защото съм адски слаба, въпреки че ям като свиня. Можеш да тичаш с домакинско фолио около проблемните места, които искаш да отслабнат но само през лятото, особено ако е на корема за да не ти настинат органите след махане на фолиото. Внимавай как стъпваш първо на пръсти и после на пета и задължително се разгрявай по 20тина минути преди и след тичане, защото така стават контузии от личен опит казвам. Също така се вдишва от носа и се издишва от устата по време на тичане. И давай, особено за отслабване това е най-доброто. :П)

12.   може всеки ден, може и през ден по над 20минути бързо темпо! за храненето ти препоръчвам да се заинтересоваш за Intermittent Fasting или leangains въпреки, че е предназначено за културисти това е най-ефективния начин да изгориш мазнините ;) и запомни това какво и колко спортуваш е 30% от всичко другите 70% са храненето ;)

13.   Благодаря за комнентарите и съветите. Кум номер 11 Докато спртуваше спазаше ли режим? Колко кг отслабна?

14.   От 11:
бях към 54-55кг, сега съм 49-50 някъде, но това е само за 2месеца тичане и не е малко :) предполагам че ако бях продължила можеше и още да отслабна. Колкото за яденето-гледам да ям по-малко чипсове и тестени, повече протеини и салати и плодове задължително. Смисъл гледам да ям готвено повече вместо навън, но не съм го следила много стриктно :) Водата е важна поне 1. 5-2л на ден и това е:)