Споделена история от Спорт и красота

Има ли някакъв начин да отслабна до 15-ти септември?
Здравейте.
Аз съм момиче на 15 години. Преместих се в нов клас ( сега ще съм 9-ти ) и искам да отслабна малко преди да почна училище, защото преди бях пълна трагедия...

Таа... От 20 юли ( тази година ) тренирам всеки ден. Сутрин и вечер тичам на пътека по 20 минути, след това правя клякания по 20, както и по 100 коремни преси. Сега реших да пробвам да тичам всяка вечер по 40 минути, вместо 20 сутрин, 20 вечер и си мисля, че ще има по-голям ефект... Докато тичаям съм и със "Вибратон" - вибриращ колан, от който уж отслабваш, но има единствено ефект, ако тичаш заедно с него. Ям си от всичко по малко, не се лишавам от нищо, но все си мисля, че няма да успея да махна гадните паласки, които имам до 15-ти септември... Според вас ще успея ли да отслабна достатъчно до тогава?

Извинявам се, ако темата е прекалено глупава, но за мен е важно. Благодаря предварително, ако някой отговори на въпросите ми. :)

Коментари

1.   Колко килограма си?

2.   От авторката: Да, забравих точно това да добавя. Килограми: 55, ръст: 1. 65

3.   Не мисля, че имаш нужда да сваляш килограми, но щом си го решила, ок. Мисля, че това, което правиш е повече от достатъчно, дори и да не свалиш колкото искаш, ще си стегнеш значително много. :) Макар че отново казвам, според мен нямаш никаква нужда от сваляне на килограми..

4.   Охо, идеална си. Не сваляй повече от 5 кг. Предполагам и сега тялото ти е започнало да се стяга, ако продължаваш в същия дух няма начин до 15 да не е съвсем изваяно.

5.   Само те моля да не ставаш анорексичка...

6.   Не си чак толкова голяма трагедия за да бързаш да отслабваш. Тичаи си, ходи на фитнес, прочети малко в нета как да се храниш и най важното не се отказвай и докато завършиш гимназията нема да имаш равна ;)

7.   Попълни данните си (ръст, тегло, пол, години) тук http://www.medicine.bg/instrumenti/indeks-na-telesnata-masa , за да разбереш колко е твоят Индекс на Телесната Маса, но теглото ти е здравословно :)

8.   здравей,
защо не пишеш в този форум, със сугорност ще ти дадат професионални мнения

www.bb-team.org

9.   Авторката:Благодаря ви ужасно много. :)

11.   http://fitnesinstruktor. com/ ето ти упражнения за стягане много са ефикасни ;))успех

12.   Колко е обиколката на талията ти? Ако е под 65 см, както подозирам - значи паласките ти са само в твоята фантазия.

13.   До 7Как ще го изчисли по тези показатели, особено ако си мъж не ми е ясно, защото може да имаш доста мускули.

14.   Здравей не знам колко можеш да смъкнеш надявам се, че ако си сериозна 5-6 килограма можеш да смъкнеш защото не е здравословно изведнъж да смъкнеш 7-8 килограма за 1-2 седмици после можеш да ги върнеш. Аз също искам да смъкна ограничавам се и правя упражнения вкъщи дано да помогне :ДД

М а Л к А т А

15.   Няма да отслабнеш, докато ядеш всичко. Щом на тези години метаболизма ти не работи скоростно, то явно имаш предразположеност към напълняване и трябва цял живот да гледаш какво ядеш.
Аз до 20 години ядах от всичко по много и бях супер слаба. Сега ям каквото ми се яде, но не винаги и всеки ден.

Храната е най-важна, след това тренировките. Когато отслабнеш трябва да продължиш да се храниш по леко, за да си запазиш фигурата.
55 кг за жена на 30 може да са добре, но за момиче на твоите години 46-47 кг са перфектни.
Храни се със зеленчуци, плодове до обяд. Без картофи, мазно, пържено, тестено, особено вечер!
ВАЖНО - никога не преяждай! Храни се за да не си гладна.

16.   Разбира се, че има начин.
Всъщност начините са 4.
1. Воля.
2. Хранителен режим.
3. Спорт.
4. Постоянство.
Коато ги комбинираш ефектът е на лице! ;))

17.   от номер 14: много вярно съгласна съм с номер 16.. :)