Споделена история от Спорт и красота

Боядисване на коса
Здравейте, по принцип имам мургава кожа, плътни устни, нежно лице, черни очи, но косата ми е цвят "ла*но"... Мразя кафяви коси и искам да я боядисам черна защото ще утива на тъмната ми кожа и ще подчертае очите и веждите ми! Дайте ми съвет кое е по - добре с боя за коса или с къна? Не смятам някога да сменям цвета, искам черно.

Коментари

1.   Черната боя е по-трудна за поддръжка от русата дори. Тя пада и косата губи блясък. Веднъж черна - край.
Ако косата ти е тъмно кестенява, пробвай първо с боите, които се отмиват. НЕ КЪНА, а боя на водещите производители, която се отмива след месец-два. Така няма да ти се виждат корените, тези бои са безамонячни, но цветът е добре направен. Къните могат да бъдат само червени, останалото само го наричат „къна“, но си е долнопробна боя.
Ползвай продукти на Лореал, Гарние.
Предимството е, че не си гориш косата. Всеки месец можеш да си правиш така цялата коса черна, докато ти писне. Цветът е по-естествен и винаги ще имаш блясък.

2.   Черната къна е най - добра. Не използвай боя - косата умира с нея, свършено ще е с нея. Къната подхранва косата и има много блясък. Но вземи индийска. Успех!

3.   Номер 1, говориш глупости. Русите коси са изгорели и изтощени и не на всеки му утива русо. На мен например ми утива само черно и косата ми е много жива здрава и лъскава. Аз препоръчвам КЪНА! Безвредна е от билки, а черната къна се прави с къна индиго и няма боя в нея ОК ;)

4.   На мен къната започна да ми пада доста бързо и след това косата ми имаше червен цвят/отенък.. Каквото и да си говориме къните ги боядисват, оригинала е червен.. така, че искаш не искаш ще си ходиш червена по някое време

5.   до номер 3 ;и според мен ще ти отива само черната коса и на интелекта, и на правописа, и на заядливостта ти.... ЗАРА

6.   Подкрепям номер 2 и 3. Наистина боята е най - лошото, което можеш да направиш на косата си. Боядисай се с къна, защото е 100% от билки, а не химикали.

7.   Доколкото знам къната пада след няколко измивания. Може би 3-4 макс. Истина е че е по-добре за косата ти, но едва ли ще имаш нервите да го правиш 2 пъти седмично. Друго е 1 път в месеца боядисване. Избора си е твой все пак, но можеш да поговориш и с фризьора си за професионален съвет.

8.   Била съм и черна, сега съм руса... Русото се подържа 1000 пъти по-трудно от черното! Горе не знам кой те излъга.. Къна не съм ползвала, но ако питаш фризьор ще ти каже да си вземеш боя.. новите къни са вече толкова бъкани с химикали, че е по-добре да си вземеш боя! Разбира се от новите, безамонячните! Аз горещо ти препоръчвам на Wella мус боите! Страшни са! Покриват перфектно, косата е мека и лъскава.. и боята стига и за много дълга коса.. количеството е предостатъчно.. И цената е нормална, към 7 лв. И косата с тъмните бои никога не съм си я чувствала изтощена! По принцип и ми е здрава косата де, гъста и хубава ми е :) Но сега с това русо.. стана като опърлена, трябва да я оформяш винаги, че иначе е няква бухнала.. и всеки месец трябва да се боядисваш.. а аз поне с тъмните на няколко месеца веднъж ей така за разнообразие! Но пак ти казвам вземи си Wella, няма да съжаляваш.. погледни в нета мнения за тая боя и ще се увериш! Остави ги тея къни.. боите вече не са това, което са били преди.. сега са по-безвредни, къната е отживелица

9.   Не видях никъде заядливост в ком. 3, ама то в тоя сайт вечно трябва да лъха злоба и да се захванеш с някой без причина. Или по-скоро някоя блондинка се засегна.
Аз мисля, че цвят ла*но за коса, както казваш ти е прекрасен цвят. Никак не харесвам черното, ама никак. Но щом толкова ти харесва ще ти кажа, че с къна е по-малко вредно, но пък не става толкова хубаво, колкото с боя.

10.   Черната къна е ужасно вредна - не по-малко от черната боя, защото именно това съдържа.
Потърсете по-подробна информация. Черна къна в природата не съществува и се приготвя като към безцветна къна се прибавя ХИМИЯ!

11.   Абе и тука ли започнаха само деца да коментират бе... няма ли вече нормални възрастни, зрели хора, които имат опит и дават нормален съвет. Боята е по - полезна само ако и чипса е по - полезен от ябълката....
Жоро 34

12.   И аз съм съсгласна с другите. Наистина е по - добре да заложиш на къната, защото в боите има прекалено много химикали и не съм виждала здрава боядисана коса... Къната подхранва косъма и е изцяло натурална. Косата ти ще се заздрави ще стане мека и лъскава и ще расте по - бързо от нея.

Моята в момента е уникална от къната, постоянно ме питат моя ли е, толкова е огромна и гъста и хубава. И не ми църфти от къната, много е жива и лъскава и ме питат приятелите с какво я поддържам така.

13.   Номер 7, права си, само ще те поправя - къната не пада, даже не може да се бутне с почти нищо, моята стои и я боядисвам само в корените на всеки месец или два. Разликата не е толкова очевидна в израстналото, както при боята и цвета стои естествено черен и никой не знае, че се боядисвам.
И аз препоръчвам горещо КЪНА! :)
И също моля да пишат повече възрастни, а не деца.

14.   Пълни глупости говорите за черната ''къна''. Ако не сте опитвали или не знаете, по-добре не пишете нищо. Единствената естествена къна е оранжево-червена. Има и една, която се води само подхранваща, без цвят, но въпреки, че също и казват къна, се прави от съвсем друго растение.

''Черна къна'' се прави от растението индиго, но то няма трайно действие върху боядисана коса и за това го смесват с най-различни химикали, за да се задържи по-дълго черния цвят върху косъма. Аз съм се боядисвала 2-3 пъти с такава ''къна'' и година и половина, след като съм спряла, резултата е, че половината ми коса е светло кестенява, а другата половина - черна, като на слънце или на по-светло място вече е и с червено-лилави оттенъци. Няма махане това нещо!

15.   Всички ЧЕРНИ КЪНИ и БОИ, които се отмиват трудно с времето (което доказва, че не става дума за растение индиго! ) са МНОГОКРАТНО по-опасни от останалите бои и къни. Това е така по простата причина, че без никакво изключение съдържат отровно химическо съединение, което прониква дълбоко в скалпа и при аутопсия се наблюдава оцветяване на мозъка в дълбочина - и това се знае от памтивека! ДОСЕГА НЕ Е ОТКРИТ заместител на черната боя, която се слага в къните и боите.
Можете да спорите и да се самоуспокоявате колкото си искате и се боядисвайте с каквото пожелаете, на свой риск.

16.   Много се извинявам ако ще прозвуча заядливо, но дотук повече от половината коментиращи са се изказали неподготвени. Къната боядисва в един единствен цвят - оранжево-червено. Така наречената безцветна къна не е къна а друго растение - Касия. Черна къна няма. Индигото, самостоятелно нанесено, боядисва в синьо-зелен цвят. Смесено с къна, в зависимост от пропорциите се получават от светло до тъмно кестеняви тонове. Авторке можеш да се боядисаш в черно с помощта на 100% растителни бои т. е. само с къна и индиго, но процесът отнема доста време. Първо трябва да се къносаш САМО с къна и след това веднага след като я измиеш да си сложиш и индигото. Така в две стъпки се постига наситено черен цвят. В сайта на HennaFox можеш да прочетеш много информация за точния начин на приготвяне и нанасяне на билките. От там може и да си ги поръчаш. Не ти препоръчвам да ползваш боя. Казвам ти го като човек, който много е патил с нея. И то точно с провъзгласените за много щадящи безамонячни бои. Това, че не съдържат амоняк няма никакво значение, защото са наблъскани със още 100 химикала далеч по-вредни от амоняка. Лошото е, че в т. нар. "къни", които се продават в козметични магазини и аптеки също има вредни химикали (парафенилен диамин например). Те правят "къната" черна, синя, пембена и т. н. Затова ако искаш чисти къна и индиго, поръчай си от интернет или ги купи от биомагазин. Гледай в съдържанието да пише само Lawsonia Inermis (къна) и Indigofera Tinctoria (индиго). Задължително си направи тест за чувствителност 24 часа преди да нанесеш върху косата. Знам, че звучи малко сложно и досадно, но определено си струва.

Ето сайт за повече инфо:

http://hennafox.com/blog/

От къде може да поръчаш:

http://hennafox.com/category/1/indiyski-bilki.html

http://www.zoya.bg/shop/Коса.54/2

Ако си от София, можеш да идеш до биомагазин "ЗОЯ" и директно да си вземеш билките, без да поръчваш. Успех

xperia

17.   10години бях с черна коса, много здрава, плътна, лъскава, нецъфтяща с една дума идеална коса

18.   до авторката-от тази година започнах да се боядисвам, защото бях 12 клас-ако искаш черна боя-бих ти препоръчала на Арома, сайъс, Палете, Гарниер -има много хубаво черно-майка ми се боядиса с нея за бала ми-беше доволна-амонячна е но е хубава и новата Олиа на Гарниер-има наситено черно-1. 0май беше -ще видиш-аз от една година се боядисвам червена и много съм доволна от Олиа-при мен трае месеци наред-последно се боядисах Август и боята се махна чак в края на септември-получи се много хубаво тъмно-червено -аз си взимам-deep red - и съм много доволна-опитай тази марка-без амоняк е и има само натурални масла -косата ти ще е мека и с аромат на цветя. Също така съм доволна и от Aroma Style-има екстракт от грозде и цветът също е хубав-тогава ползвах Coral на Aroma като се боядисах за първи път-тази боя също е хубава-цветът трае седмици наред! Сайъс не съм я пробвала-тя е професионална-мисля за пролетта да сменя с черно да видя как ще ми стои. Можеш да пробваш и Палете делукс -за нея съм чувала добри отзиви-черното на Aroma Style е гарваново черно с леко син оттенък-момиче на 19 г -дано съм ти помогнала! -аа и забравих-имаше една билкова фито боя за коса-забравих и името-само от билки -пробвай и нея-но от безамонячните за мен на Олиа е най-добра! :) дано съм ти помогнала -Черната Лейди

19.   номер 18 съм-сетих се как се казваше фито боята за коса-тя е само от натурални съставки без амоняк казва се Хербал (Herbal) - черното е много хубаво-пробвай я