Споделена история от Спорт и красота

Косматка
Аз съм момиче на 22. От малка имам силно окосмяване и се обезкосмявам от 12 годишна. Тогава се обръснах цялата отгоре до долу. Оставих си косми само на миглите, веждите и главата. Оттогава няколко години карах с бръсначка, въпреки че като се обръсна сутринта и вечерта космите вече са пораснали. Опитах с депелатоар, но не се получи.

От 14годишна ходех на козметик за веждите и мустачките. От около година и половина съм с епилатор, с който си премахвам космите на краката, ръцете, подмишниците и коремчето. Вежди и мустачки скубя с пинцетата. Интимните части със самобръсначка, тъй като болката е убийствена. Поне има една хубава страна, че косата ми е супер и расте бързо, гъста е. Но това е единственото. Незнам какво е това нещо, дали е от хормоните, или по-скоро от гена.

Майка ми е горе-долу така, а баща ми е свръх космат. Така че май е от гена, защото и брат ми е така.
Сега се чувствам добре, защото космите ми не растат, както като ги бръсна с бръсначка. Изтъняли са и са по-малко. Дразня се, защото уж съм чувала че веднъж месечно е достатъчно с епилатор, а аз на всеки 5 дена, се обезкосмявам с него. С кола маска е същата работа. Някой ден, ако имам възможност бих пробвала с по-съвременни средства за обезкосмяване като лазерна, или фотоепилация, но засега нямам възможност. Нямам въпроси, искаше ми се само да споделя.

Коментари

3.   Все едно аз съм го писала. Историите ни са едно към едно, даже и годините ни са еднакви. Права си, поне имаме красиви и гъсти коси. Кво ти пука. :D

4.   Здравей! Не се отчайвай! Защо не питаш няма ли някакви медикаменти да ти се успокоят хормоните. Питай личния лекар. Ако не давай така както сега. Успех!

5.   Абе щом можеш да се подържап с бръснене и епилиране, не си блъскай никакви медикаменти за хормоните! А относно лазерната и фотоепилацията ги гледам на много достъпни цени в сайтовете за колективно пазаруване, всичкиоферти. ком ама на латиница. Та ако си от столицата, възползвай се при желание. Успех
Пс : завиждам ти за косата :)

6.   Лазверната епилация не винаги има ефект. ФОТО епилацията също.

7.   Аз пък се чудя, как може космите на главата ми да падат, а тези по гърба и раменете да стават все по-големи хаха. Ебаси животното дето съм. Добре че поне има фотоепилация и скоро срам не срам ще отида и ще ги махна тия гадове.

Косматке, ако търсиш твоя Косматко дай някави координати? ! Аз съм на 24, стабилен косъм, висок, добре сложен :Д

8.   7, да не се окажеш брат ми накрая;)
Прегледах във всичкиоферти и видях, че наистина цените са добри :) Само трябва да се запозная малко по подробно, тъй като досега само бях чувала, че е скъпо и не съм чела много за процедурите.

12.   Ммм имам подобен проблем, но при мен не е генетично. Проблеми с хормоните. Само дето не се радвам на силна и гъста коса..

13.   Мила и аз съм така... много е кофти. А момчетата няма как да ни разберът, защото те по природа са си космати и са си свикнали... просто понякога ми иде да се метна от някой мост... чувствам се ужасно ;-(

14.   кола маска бе