Споделена история от Спорт и красота

Грозните релефни бенки
Здравейте. Момиче на 14 години съм и още от малка имам много бенки. Винаги са ме отвращавали, но като по-малка не съм им обръщала толкова внимание, но вече след като пораснах започнаха да ме дразнят и да се отвращавам от тях. Проблемните бенки са две и са на корема. Те са не много големи, но са релефни и много се притеснявам от тях. Срам ме е да отида на басейн с приятели, за да не започнат да ми се смеят. На плажа ме е срам да се съблека, защото имам чувството, че всички тях гледат и се отвращават от мен. Ходихме на дерматолог и той каза, че трябва да ги махаме, защото били опасни, но операцията е твърде скъпа, за да си я позволим. Но може би тази година ще ме оперират. Въпроса ми е има ли начин поне малко да ги прикрия, защото много ме е срам от тях?

Коментари

1.   Освен с цял бански друг начин не виждам.. Сега има толкова разнообразни модели.. По изрязани, например като за твоя случай мисля, че модел цял отпред и на гърба половинки ще ти е добре.. Според зависи вече къде са бенките можеш и по-изрязан да си вземеш..

2.   Здравей, аз съм на 21 и също като теб имам ужасно много бенки. Започнаха да ми се появяват някъде преди 10 години. Имах 2 огромни бенки на врата. Никога не си хващах косата когато съм с други хора освен роднините, защото момчетата все викаха:яя виж я тая кви брадавици има. Ходих на лекар в Стара Загора и там ми исках за тея 2 бенки 300 лв. В Хасково ми ги изрязаха и обгориха после с/у 40 лева, На корема имам 10 бенки големички, една имах и под лявата гърда и нея я махнах заедно с тези на врата. Общо за 3 бенки ми взеха 100 лева. На врата ми зарасна добре, но тази на гърдата си се вижда. Исках и другите 4 по-големи и тъмно кафяви да ми махнат, но лекарят каза че за сега не са опасни, а и съм била много малка. Каза ми че моята кожа не трябва да се излага на слънце, и че до живот ще продължат да ми излизат бенки на други места, това е равно на всякъде да имам белези. Сега се замислям дали да не отида в Пловдив и там да ми махнат още някоя друга от корема. Защото мисля че със шев ще зараснат по-добре, от колкото тези с рязането и горенето

3.   Колко скъпа е операцията? С какво ще ти я маха? На мен за 50 лв ми махната една от главата с лазер.

Има разни бабини рецепти, с които можеш да пробваш, но щом спрециалист ти е казал, че е необходимо да се махнат, не те съветвам да пробваш, за да не си "подсърдиш" и да се уголемят.

Не се срамувай да се събличаш- сигурна съм, че никой няма да ти се подиграва, а и няма за какво- ти не си виновна, че имаш бенки.

4.   Можеш да си ги намажеш с водоустойчив фон дьо тен. На Ларош Посе са такива 30 лв струват. Иначе аз съм си ги махала с лазер, 10 лв платих. Две бенки си махнах при един дерматолог в дерматологичната поликлиника в София. Не боли и ходиш един ден с лепенка.

5.   номер 4 то лекари казват, че колкото е над кожата толкова е и под нея, освен с операция незнам с лазер дали го изрязва под? На тебе какво ти казаха? Иначе аз ходих в ВМА за 150 лв само хваща скалпел отделно по 80 - 90 на бенка. Но сега не се личи нищо.

6.   Oт авторката : Операцията е 460 за двете лева и ще ми ги махат като ги изрежат. Ходихме в Болница Лозенец и във ВМА, където е по евтино.. по 150 на бенка.

7.   5 съм! Питах за лазера дали премахва това под кожата?

8.   Здравейте! Искам да попитам, плоски бенки. съвсем леко изпъкнали - с какво се махат? Предполагам с скалпел, но белезите след това заличават ли се и как? Аз имам голям проблем с бенките, постоянно ми се появяват нови... светло кафяви, плоски. Дали е от гримовете? Искам да премахна всичките си бенки, повечето са плоски. С лазер ще стане ли?

9.   здравейте! и аз имам ужасния проблем с проклетите бенки, само че моите са плоски... имам доста на лицето - около десет са.. но наскоро ми излезе една точно по средата на носа и честно немога да я понасям! ... как мога да ги махна тези неща и много ли е скъпо?