Споделена история от Спорт и красота

Мисля се за дебела
Здравейте мили хора аз съм едно обикновенно 14 годишно момиче :) както всеки с проблемите си така и аз със своя :) и така ето я и моята история
Постоянно се мисля за дебела и като вида някоя по слаба и се комплексирам или почвам да се сравнявам с нея дори да е по ниска по голяма родителите ми казват, че съм си нормална дори и приятелите но аз си знам че съм дебела висока съм 1, 73 и съм около 63 кг не съм мн сигорна за кг си и за това искам да ви кажа моята идея и така правих го 1 седмица този режим и се чуствах перфектно но имам и един въпросен проблем когато ми е дошло менструацията имам предвид ;д тогава нито спортувам нито пазя диети нито ми се яде нито нищо ужасно ме боли тогава и хапвам само сладко защото съм чула че така се оспокоява болката на корема ;д и се надувам мн тогава и имам корем. и така мисля и искам до 15ти септември да отслабна и всеки ден ще тичам сутрин и вечер и ще правя 100 коремни пресии и клякания и ставания и без сладко без газирано тестено преяждане и без асансьор и всеки ден режима ми закуска обед вечр и следобедна закуска ще е в един час всеки ден и спортуването така и само да попитам нали няма проблем когато съм в цикъл да не съм диета и да не спортувам тогава? и аз си мисля че когато ям сладко или някоя филиика хляб си мисля че пълнея знам че имам още да се развивам ноооо искам да си отслабна

Коментари

1.   Съвсем нормална си! НЕ отслабвай повече! Но имаш грешки в правописа!

2.   Не е нормална?! Вие луди ли сте? Това аз съм 175 и съм 52 кг и пак имам сланинки за сваляне. Дори и да има тежък кокал пак е по-пълна от нормалното. Продължавай си с режима и прави по 200 коремни и 200 клякания. Но не наведнъж ами по 50 примерно. на 4 серии.

3.   Леле, номер две, ако си ми тука да те шамаросам, ще видиш едни сланинки. Анорексично мислене. Та ти си десет килограма под нормалното и ми говориш за сваляне? А знаеш ли, че е нормално да имаш сланинки, знаеш ли, че и 45 килограма да тежиш, ако си облечеш дреха, правена за човек до 40 кг. (примерно дете), ще ти прищипва "сланинките" и ще изскачат мръвки тук-таме? Това значи ли, че трябва да отслабваш, докато вече просто няма къде какво да ти стърчи? Просто понеже няма да имаш месо по кокалите, коса, цикъл и разни други подробности, които вървят с нормалното тегло.

Мило момиче (авторке), ти растеш, едва на 14 си. Височината и килограмите ти са идеални, не се връзвай на глупости. Повтаряй си всеки ден, че си красива, спортувай за здраве, храни се нормално, без да се ограничаваш и без да се тъпчеш, и тялото само ще си намери идеалните килограми. И в никакъв случай не се вманиачавай! Това е много опасно за здравето ти! А глупаци винаги ще се намират, които да изтъкват как твоите пропорции с пропорции на дебел човек. Това са комплексарски глупости.

4.   От авторката: Лелееее много ви благодаря на номер 1 и 3 много се зарадвах от вас :) а номер 2 чак 50 кг не мисля да ставам но и на теб благодаря все пак

5.   Онзи който е написал това съобщение над моето е много прав. Смисал, че може от време на време да спортуваш и да не хапваш много сладко, но остани вярна в себе си, че си красива. И все пак ако не ти се получава и се ядосваш, че щеси останеш дебела си спомни поговорката:, , Трай бабо за хубост. ''. Успех, мила!!!

6.   Всички тук са прави освен оная с "Анорексичното мислене". Яш си нормално, но не прекалявай, можеш да тренираш, но нормалното колкото за форма..да не надебелееш. Яш здравословно на 2 или 3 седмици поне 1 път си позволявай да си хапнеш сладичко или да пиеш нещо казирано, а ако не можеш без сладко и газирано просто си хапваи 1 път в седмицата примерно само събота. Изобщо не се влияй от чуждото мнение особено от тея дет гледат да станат кожа и кости докато не им опада косата и не умират бавно (анорексичките).

Аз съм пълничка, но не чак толкова смисал само коремчето ми се лечи и то много когато седна и това ме претиснява защото не мога да си облека някоя прилепнала рокличка или блуза. Ям нормалното не прекалявам... 1 път в месеца даже понякога 2 ям нещо сладко и пия кола защото така свикнах организма си и ще тренирам колкото да махна корема и да стегна малко тялото си.
Късмет и пак ти повтарям... не им обръщаи внимание на тези които казват че си била дебела...те са някви болни.
Момиче на 16

7.   Здравей момиче. Да ти кажа от коремните преси не се отслабва, а само се стягат мускулите на корема доколкото знам влез в гоогле и прочети за тях и ще видиш. Има други упражнения от които се отслабва като джогинг, тичане, домашни упражнения и други потърси в гоогле и ще видиш. :)

М а Л к А т А

8.   Номер 6 по грешно писане на човек по - голям от мене не съм виждала! На 16 ли си наистина? Номер 1

9.   От авторката: Ей има ли значение за правописа и все пак се извинявам за грешките ми както казва номер 1 но не си ги и откривам ;д както и да е номер 7 търсила съм и тичам и си правя други упражнения също не невиждам какво лошо има да правя и коремни пресии :)

11.   Ами.. извинете че пиша за собствените си проблеми в чужда тема, но съм комплексирана и през цялото време имам чувството, че по-слабите момичета непрекъснато ме гледат и ми се смеят наум. Виска съм и около 1, 64-65 и тежа 55-56 кг. Знам, че има много по-дебели хора от мен и че моят случай не е кой знае какво, но все пак се чувствам не съвсем добре в кожата си. (Извинете за неточността в ръста и килограмите но не съм се мерила от доста време. ) Благодаря предварително и се надявам някой да ми напише според него колко кила трябва да сваля и дали не драматизирам много. А между другото на 12 съм.

12.   Днеска видях нещо много страно когато бях на басейн едно дете на около 10 години към 1. 50 най малко да е беше 70кг а майка му около 1. 60 да е била максимум 45 кг а баща му имаше уникално тяло мускули и плочки и просто като застанеше до тях беше нещо ужасно за гледане такаче като прочета тази история ти реши дали си дебела

13.   до всички под 15, писали,че имат комплекси,че са дебелани /хаха/ ..вие мили деца сте в такава възраст,в която се развивате... гърди, окосмяване, цикъл.. съвсем нормално е да понапълнете, това е от хормоните. Няма нужда от диети и луд спорт, както правим ние по-възрастните... ще видите,че като станете на по 16 и може спокойно да се наречете девойки.. всичко с тялото ви и теглото ви ще си е дошло на мястото... защото доколкото прочетох ръста ви е окей за теглото!