Споделена история от Спорт и красота

Пинсета или друг метод?
Момиче на 15 години, черна коса и бяла кожа. От 2 години над горната устна ми изникнаха доста дълги косми (русо-чернеещи).. Няколко пъти ми се подиграваха за тях и си наумих, че преди новата учебна ще ги махна... Рових се дълго из нета, тъсех различни методи-крем депилатор(равно на бръснен, занчи не става)лентички(не се препоръчват за чувствителна кожа каквата е наитина моята, страшно ми е нежна)кола маска(отлепване на кожата и увисване след време.. дори забранена от закон) а и от лентите и от колата се отлепвала кожа и изниквали пъпки... Има и лазерни епилации и игли, който аз немога да си позволя, а за козметик нито средства нито време за момента защото не живея на място разполагащо със салони за красота и козметични центрове! И така изплашена се спрях на пинсета и искам да попитам всички които я използават- след като се оскубя с нея космите никнат ли така дебели както на веждите и боцкащи въпреки че се скубят от корен и колко дълготраен е ефекта. Ще кажете отнема много време, но аз имам време за това не ме бърка и по този начин ще се спася от пъпки и увисване на кожа! Мисля че това е най-добрия метод за вкъщи защото за другите може и да не отлепиш хубаво космите и да отлепиш кожа... Мислите ли че това е добър вариант, стават ли по -големи и на колко дни ги махате-Специално за хора които ги махат така!!! И знам че кожата няма да стане гладка, но аз не се стремя към гладка кожа ами просто към нещо което да не набива на очи! Благодаря и извинете за дългия пост

Коментари

1.   Не са твърди както веждите. Аз ги махам на 4-5 дни... Използвам този метод! : )
Ж14

2.   Аз си ги махам с пинсета и да ти кажа доволна съм. Излизат не чак толкова често и са тънки- не груби както ако примерно се бръснеш. Важното е с каква пинсета. Трябва да е хубава да хваща косъмчетата добре защото има и такива за по стотинки които просто ги късат и все едно се бръснеш.

3.   Иди на козметик да ти го махне с конец.

4.   Махам ги с пинсета и да ти кажа няма по добър начин от това

5.   Аз като за пръв път с пинсета си махнах веждите опъпчевях и сега излизат нашупили, но това е за веждите и аз се нуждая от нещо за мустака и май ще бъде пинсета, само не е твърде старомодно пък и ако пак опъпчевея или нашупят грозни косми

6.   Чувала съм че от пинцетата след време косама задебелява и почервенява.. ама твой избор. Успех!

7.   Аз съм номер 6 имам напредвид поЧернява :Д