Споделена история от Спорт и красота

Височина и килограми!?
Момиче съм на 10 години висока съм 1, 59 и тежа 60кг или с 1 - 2 повече! Много ли съм тежка? Как да отслабна? И не искам диета с гладуване!! Така само ще стана анорексичка! Иначе обичам много плодове, но семейството ми не е много добре от гледна точка на парите! Аз не излизам много, защото приятелите ми са на почивки или села! Вкъщи не спортувам, защото домът ми е много малък! Не ми позволяват да излизам сама!

Моля ви дайте ми съвети!

Момиче 10 години.

Коментари

1.   Ами мночко са ти килограмите, но не е добре на тази възраст да правиш диети. Понеже ще растеш на височина още имаш шанс.
За целта просто НЕ ТРЯБВА ДА НАПЪЛНЯВАШ, не трябва да наддаваш!!! Това е най-важното. Когато поотраснеш ще станеш нормална.

Не мисля, че точно сега плодовете и зеленчуците са скъпи. На пазарите освен това винаги има плодове, които изглеждат по-зле и са на половин цена. Помоли родителите си. Иначе, прост не яж или намали поне сладко, чипс и хляб. Останалото ще се реши от себе си. Избягвай и пърженото и мазното (кюфтета, кебапчета, дюнери и ко. ). Интересувай се от здравословно хранене, образовай се, но не гладувай.

2.   Аз обаче не разбрах, какво те спира да потичваш 500-600 метра всеки ден? Хем ще отслабнеш, хем ще се натовариш по някакъв начин. Днешните деца по цял ден лежите пред компютрите и щракате във фейсбук. Спортувай активно и резултатите сами ще дойдат :)

3.   Ограничи консумацията на хляб.

4.   От авторката:Номер 2 не ми позволяват да излизам сама. Никой от семейството няма да ми позволи, защото е опасно сама. Номер 3 до колко аз ям около 4 - 3 филии на ден?

5.   Прощавай, обаче толкова ли малко е жилището, за да нямаш два квадрата място за коремни преси, лицеви опори, гирички - казваш, нямали сте пари, ама вместо това - тежки книги или бутилки с вода. Еми размърдай се, мързелът никому не е свършил работа в тоя живот. Като пък толкова нямаш възможност за спорт, ами, ваканция е, помагай на вашите - чисти къщата, знаеш ли колко калории се бутат, ако по два часа на ден се движиш?
И няма какво да си говорим, възтежичка си за възрастта си, имайки предвид, че още даже не си в пубертета. След две -три години бедна ми е фантастиката на какво ще приличаш!
По отношение на хляба - какви три-четири филии те гонят! Изключваш го напълно! Вместо това, два варени картофа на хранене или 50гр. варен ориз без подправки, яйца, домати, бучка сирене, каквото ти дойде на ума, изключаемо ВСИЧКО солено, газирано, пържено, тестяно и сладко.
Продължавай в същия дух и след 15 години ще се чудиш защо мъжа ти си е хванал любовница! Ами как няма!

Жена, 22

7.   Толкова е тясно жилището ви че няма място къде да правиш гимнастика? Против това съм 10 годишно дете да прави диети но никой не ти пречи три часа дневно да правиш коремни преси лицеви опори или просто клякания. Чистенето в къщи си е чист фитнес вземи измий подовете на колене, изтъркай всички фуги, измий банята с малка гъбичка всяка плочка, прозорците и огледалата излъскай, хем майка ти ще е доволна хем ти ще хабиш калории.

8.   До номер 7. Ако прай по 3 часа на ден коремни ше замяза на Зузана Лайт ве ;d

9.   Мерси за помоща на всички!!

10.   Ако искаш да отслабнеш в кръста не се лишавай напълно от хляб, но да бъде пълнозърнест. Доказано е, че хората, които хапват хляб, макарони и други зърнени храни имат по-малко тлъстини на корема, отколкото онези, които се лишават. Единствените храни, които трябва да ограничиш са захарта и животинските мазнини, както и да не прекаляваш с изяденото количество. И не яж храни с изкуствени добавки, в това число купени напитки. Не мога да повярвам, че има индивиди, които съветват толкова малко дете да спре напълно хляба. Картофите са си картофи, хлябът си е хляб! Той засища дълготрайно и неслучайно в повечето ефикасни диети едно от храненията е сирене с препечен хляб или извара с хляб.

11.   От авторката:Аз ям през 4 часа. Може би трябва по по - малко количество? Сиренето го обичам, но не без нищо. Обичам да играя футбол, но няма с кого. Коремни преси веднъж направих 100 наведнъж, но попринцип 15 - 20 наведнъж. Батко ми има гири. Една тежи по 5 кг. Понякога ги вдигам по малко.

12.   Авторке - намали честотата на храненето!
Доказано е, че е вредно честото хранене по малко - човек непрекъснато е гладен, защото ти се качва кръвната захар, тялото произвежда инсолин - пада рязко и пак си гладен. Не случайно са се наложили три хранения на ден. Храни се два - три пъти, слушай тялото си - само при глад, само със семейството, готвено ядене.

Ако не ми вярваш - ефектът на честото хранене можеш да наблюдаваш, ако изядеш една ябълка на гладно. След 10 мин си страшно гладна.

Не яж плодове на гладно!
Не превръщай яденето в цел и смисъл на живота си. Играи навън, чети книги... ходи на излети, яденето да е между другото. Не пази диети, но не преяждай.

Опитай просто един ден да ядеш обилно два-три пъти без междинни хранения и ще видиш, че ще си много по-малко гладна и животът ще ти е по-весел и няма да мислиш толкова за ядене.