Споделена история от Спорт и красота

Защо не качвам кг?
Откакто се помня съм с наднормено тегло, след като ми извадиха третата сливица. Бях втори клас и наистина много напълнях след това. Когато станах 10 клас започнах да спазвам строги диети и отслабнах с около 5-6кг и то за доста кратко време. В 11 клас също бях на много строга диета и свалих още толкова. От тогава до сега не съм ги възвърнала, което е страхотно, но напоследък започвам да си мисля, че нещо не е наред. Всеки ден ям супер много сладко, дори не може да се каже, че съм отслабнала напълно, имам да сваля още 3-4 кг. Не мога да се спра... не мога да устоя на сладко, ям много калорични храни, но като се кача на кантара - той показва едни и същи кг.

Кантара ми е верен, държа да подчертая, теглила съм се и на други и ми показват едни и същи кг, но... според мен не е нормално въобще да не качвам. Майка ми като се нахрани качва с 1-2кг нагоре, а аз не?! Пак казвам, че ям много калорични храни, особено сладки неща... Според вас нормално ли е да не качвам? Възможно ли е да ми има нещо?

Коментари

1.   Мисля, че имаш бърз метаболизъм и изгаряш голяма част от поетите калории, затова не ти се лепи /не казваш дали спортуваш редовно/.

2.   Не спортувам. Когато пазих диети спортувах. Между другото, когато се храня, не мога да дъвча добре храната.... от малка съм свикнала буквално да поглъщам големи хапки и стомахът ми се разшири от дете :/

3.   Доказано е, че слабост към сладкото имат злоядите хора. Да, не е грешка.
Злоядите хора се познават по това, че не са привърженици на нормална здравословна храна, а обичат да дразнят вкусовите си рецептори с изкуствени вкусове.
Същевременно сладкото убива апетита и ето защо ти сигурно почти не ядеш друго, така че не надвишаваш калориите.
И като не приемаш достатъчно витамини, минерали и белтъчини - ти имаш проблем със синтеза на ензимите, а точно те са тези, които водят до правилно усвояване на храната.
Така че с този тип "диета" си по-скоро недохранена.

4.   Оо повярвай не съм злояда. Не ям само сладко, ям всичко по много. Само че не разбирам защо не ми се отразява на кг...в тялото ми се отразява - имам доста отпуснати зони и дебели бедра, но на кг изобщо не ми се отразява, което е супер странно. Дори не се изхождам често по голяма нужда...

5.   Защото е лято... изчакай до зимата

6.   Вчера например, не съм яла нищо друго освен шоколадови вафли, качих се на кантара и какво да видя... свалила съм 1 кг. Ами ако съм диабетичка? :((