Споделена история от Спорт и красота

Коремни преси
Здравейте! Имам един въпрос към вас? Коремните преси помагат ли за плосък корем? Ако да всеки ден ли трябва да се правят и по колко? Чувала съм, че те не премахват мазнините по корема, а само правят плочки, които не си личат. Извинявам се за глупавия въпрос, но не съм информирана, пък и съм под 18 години, няма да кажа на колко точно. Наистина съжалявам, че ви загубих времето.

Приятен ден!

Коментари

1.   Не е глупав въпросът. Коремните преси по принцип (поне за момчетата мога да кажа) само втвърдяват мускулите на корема и ги дооформят. Ако искаш да имаш видими коремни мускули, трябва да премахнеш подкожните мазнини. Това става с кардио, за мен бягането е най-ефективното. Комбинацията от коремни преси, кардио и може би (аз лично не го правя, трябва да се консултираш там с професионалист) някаква диета, правят коремните мускули.

Иначе, мога да ти дам пример с боксьорите. Нямат коремни мускули, точно заради подкожните си мазнини, но благодарение на много тренировки, тази област им е като камък.

За съжаление, ние мъжете дебелеем точно в тази област и дори когато сме с поднормено тегло, трудно успяваме да оформим преса. При теб, правенето на плосък корем, може би, би било по-лесно.

2.   Не, не помагат и не не правят плочки. Мускилите си ги имаш просто с пресите ги напомпваш, а за да свалиш корема тичай.

3.   Подкрепям номер едно, същото е и при жените, но само коремни не, че е безсмислено, но не знам какво ще постигнеш, докато виж само тичане ти стига, но отново не мога да ти кажа, защото не съм те виждала. Абе, тичай си, прави си коремните, резултатът няма начин да не дойде!!!