Споделена история от Спорт и красота

Свалих 20 кг.
Здравейте, преди 5 месеца и аз бях като вас. Четях различни истории за отслабване, търсих диети и най-накрая се взех в ръце. Започнах през март, когато бях 85кг. Сега съм 65-66. Правих различни диети през първите два месеца, но през следващите видях, че няма голям смисъл и просто почнах да се ограничавам и да правя упражнения, 3 пъти в седмицата ( нямам време за фитнес иначе той е по-добрия вариант ). И така лека полека свалих 20кг. Вече съм в нормите за годините ми ( 17 ) и ръста ми ( 166 ), но аз самата бих искала да продължа и да сваля още около 10-15кг., но вече не бързам за никъде. От тук до края на годината ще се опитам да задържа килограмите, а от януари ще направя тримесечната диета и ще приключа. Проблемът сега е че за тези 2 месеца в началото правих доста диети и вече не свалям според предвиденото. Най- лесно се отслабва лятото! Доказателство за това е че правих една и съща диета през март и сега в началото на август, и свалих двойно повече сега отколкото през зимата. Така че ако искате бързо и безболезнено отслабване правете го лятото. Аз лично сега ям само салата, не защото съм на диета, а защото само това ми се яде. Пожелавам успех на всички в борбата с килограмите. Аз почти победих. Остана ми малко, дано и с вас е същото! :)

Коментари

1.   Поздравления. Не искам да съм лош порок, но гледай догодина да не пишеш тук, че си качила 30 кг.
Проблемът е, че ти трябва дългосрочно да промениш начина си на живот и хранене. Бързите диети с бързото отслабване може да дават бързи резултати, но преди всичко водят до загуба на вода и мускулна маса. Храненето със салата и само на плодове е едностранно и вредно. Салатата няма никакви витамини и минерали, необходими на организма, не съдържа белтъчини за мускулите, а само мазнини от олиото в най-добрия случай. Да не говорим за нитратите и другите вредни химии, които ще намерите във вносните салати от Турция и Испания.
Ако авторката продължава така, може и да свали още, но най-късно, когато спре с диетите и се върне към предишния си начин на живот, ще я удари прочутият йо-йо ефект - ще качи първо водата, която е загубила чрез жегата и неправилното хранене, после ще натрупа чисти мазнини, където са били мускулите.

Авторке, запиши се на фитнес и започни да се захранваш с пилешко месо, яйца, хляб, картофи. Задържи тези килограми поне 1 година, преди да се радваш. Успех

2.   Скъпа, никой не може да избяга от себе си. Ако си едра никога няма да бъдеш слаба, колкото и да гладуваш... ако гладуваш само ще се разболееш. Примири се....

3.   Хахаха номер 2 нещо злобее май...

4.   Напротив номер 2 : Всичко се постига с воля и постояннство - аз вярвам в теб!

6.   Ама че сте злобни...
Браво на момичето за постиженията и волята, която има!
Моите адмирации! :)