Споделена история от Спорт и красота

Да вдигна на височина
Здравейте на всички първо. Значи на кратко искам да порастна малко с 4-5 сантиметра ще е добре че съм малко нисичък. Аз съм любител на баскетбола и съответно сега от 1 седмица ходя доста честичко. Но изникна в мен един въпрос относно колко често? Има ли въобще значение дали ще е всеки ден, или веднъж на седмица? Защото какво във фитнеса тренираш една мускулна група веднъж в седмицата и оставяш така мускула да расте. Тук по същия начин ли е? Моля за отговори, благодаряя :)

Коментари

1.   Да порастнеш чрез тренировки ли? Това не е възможно. Ген, хормони и храна влияят върху растежа. Като ти със сигурност не си недохранен, така че последното отпада. Ако вашите са ниски, не се надявай на нещо кой знае какво.

2.   Не е само до ген. Може да пробваш да висиш по лостове. Дори без да правиш набирания, може да се издължиш малко и да стимулираш растежа. Друго важно нещо е, че повечето от младите сме изгърбени. Прави упражнения за изправяне. При мен имаше ефект веднага. От някъде 178 сантиметра, стойката ми се изправи и височината ми стана над 180 сантиметра.

Не знам на каква възраст си, но ако си под 20 години, имаш още да растеж. Важно е и да се храниш пълноценно.

3.   N2, ако от висене по лостовете се дръпваше на височина, всички китайски гимнастички щяха да са по 2.10. За стоката си прав, изгърбените изглеждат по-ниски.

5.   Момчета и момичета, аз съм на 21 години бях спрял на 1. 70, в последните 4-5 месеца израснах, в момента съм на 21 години след 2 месеца ще правя 22, от 1. 70 в момента за тези 4-5 месеца чрез разтягания и други подобни упражнения станах 1. 75, 5 сутрин като стана съм 177 спадам със 1-2 см до вечерта.

7.   Хора аз съм спрял моя растеж от 2 години. На 15 съм искам да порасна още 10 см да стигна поне татко ми (175 см ). Имам ли някви шансове да порасна при положение че не съм дръпнал нито 1 см от последните 2 години?

8.   скачайте, висете хаха пак помага колкото и да е до ген ;)

9.   Авторът на коментар №5, ако успее да види този коментар ще се радвам много, аз също започнах упражнения, бих искал да питам 1-2 въпроса. :)

10.   Аз съм на 19 и съм 1. 63 хора плаче ми се помогнете моля ви!

11.   Здравейте аз съм на 15 исъм 1. 70 Това нормалнолие аз искам да съм поне 1. 85 Майка мие 1. 70 Бащами 1. 93