Споделена история от Спорт и красота

Срам ме е
Момиче съм, на 16. По принцип не съм някакво грозно момиче, напротив много момчета са ми казвали, че съм симпатична, но имам един недостатък, който ме гложди отдавна. Пълничка съм и ме е срам от това. Висока съм 175 някъде и съм 75 кг. Та исках да разбера мнението на момчетата тук (моля да са от 18 до 30 годишни) за по-пълничките момичета и биха ли си имали такава приятелка. Говорим за пълнички момичета, а не 120-140 килограмови.

Коментари

1.   Аз не съм момче, по принцип съм кльощава - 43 кг., ръст 1, 59, но самата аз съм се заглеждала и ми харесват как изглеждат по-пълничките, но пълнотата сякаш ходи повече на по-високите момичета, защото всичко е разпределено и не стои грозно или затлъстяло, а по-пищно( в добрия смисъл) и ако е съчетано с дрехи, които пасват на фигурата, не виждам какъв е проблемът. Не мога да отрека и че съм се погнусявала, когато видя някое момиче с големи бедра, което е обуло къси панталонки.. не стои просто хубаво, не казвам, че трябва да се крият, но мисля, че могат да се намерят други начини за показ, ако има такова желание. Не мисля, че трябва да се срамуваш, всяка жена е красива и всяка има какво да покаже!

2.   Каквото и да говорим, истината е само една - всеки човек гледа другите около като комплекс от качества, вътрешни и външни. И двете са от различно значение за всеки, и за двете сме склонни да правим компромиси над един определен праг, който е строго определен за всеки. Обикновено с напредването на възрастта, хората започват да обръщат много повече внимание на вътрешните, и да позабравят външните.

Така че еднозначен отговор не може да се даде. Ако срещу теб седи мъж, на който преценката му минава под кръста и чак след това през мозъка, то да, повечето ти килограми може да са проблем за него. Ако имаш чувство за хумор, говориш и се държиш добре, проявяваш разбиране и т. н., то на мен хич няма да ми пука, че си с 5-10 кг по-тежка, отколко се предполага, че трябва да е момиче на твоята възраст и с твоята височина.

м23м

3.   Момиче съм, но съм висока колкото теб и съм тежала колкото теб (дори и повече). Сегашният ми приятел се влюби в мен, когато тежах 73 кг. Истината е, че за една връзка (поне между хора, които не са повърхностни) характерът, общите интереси, отношението са много по-важни, отколкото външният вид. Ако имаш самочувствие, ще си харесвана независимо от килограмите. Ако те е срам от самата себе си и се комплексираш, няма да привличаш мъжете дори да имаш тялото на Адриана Лима.

4.   И аз съм такова момиче, така че момчета давайте, кометирайте, разсъждавайте. Вие сте! :))

5.   А вместо да питаш дали харесваме дебеланки защо не направиш нещо по въпроса? Отслабни. Не ми казвай, че не става, ама как си се мъчила и не може.... глупости, единствено съм съгласен ако имаш здравословен проблем относно обмена на веществата, но във 95% от случаите си е чиста лакомия и мързел... тъпчете се по цял ден, лежите пред лап топите и ревете по форумите, че сте дебели... как да стане ми кажи? Ти специално спортуваш ли нещо, тичаш ли, на фитнес ходиш ли, спазваш ли хранителен режим, ограничаваш ли се от храна? Не, нали? А как искаш да стане? С чудо не става скъпа, трябва усилия. Запомни нещо: всичко на този свят си има цена и нейното име е отказ! Откажи се от вредната храна, откажи се от мързела си, откажи се от заседналия начин на живот и ще получиш своята награда!