Споделена история от Спорт и красота

Имам мустаци как да ги махна?
Здравейте

Имам мустаци нали знаете аз съм момиче на 14 години и не знама как да ги махам домашно само ги бръсна действа ли? моля помогнете!

Коментари

1.   По-добре с пинсета или отиди на козметик струва 2 лв. Не се бръсни. Защо не поговориш с майка си тя да те заведе на козметик.

2.   бръснеш ги о. О луда ли си би детееееее? !? !? ! Искаш на мъж ли да заприличаш... УЖАС!!! :D Махай ги с пинсета, кола маска, лентички. Ако те мързи ходи на козметик. Ама не ги бръсни!

3.   Здравейте, въпроса ми е следния. Имам мустаци, на 14 години съм и се забелязват. Вчера вечерта ги махах с пинсета, но днес пак са порастнали, възможно ли е, или просто вчера не съм ги изчистила като хората, понеже беше вечер на лампата? И ако ги чистя само с пинсета, ще уредеят ли, и колко време след като съм ги изскубала няма да ги има? Моля ви, отговорете. :)

4.   Действа, да само че след месец че и по -малко ще замязаш на сом. Ти за кола маска не си ли чувала, ако не искаш да ходиш на козметик в аптеките продават лентички. Акъл нямаш как ще се бръснеш бе моме в кой век живееш.

5.   А, като ги бръснеш е сигурен начин да ги сгъстиш и да си ги имаш за цял живот! Според мен по-добре си ги изрусявай /най-вероятно е само мъх/ или, поне си ги махай с кола маска.
Дет!

6.   Как ще ги бръснеш бе... ти луда ли си и след 5 години ще си като мъж... има лазерна епилация може да влезеш в google. bg и да се информираш малко....
Габи 18 год.

7.   Недей да ги бръснеш! Има лентички-използвай ги!

8.   Подкрепям останалите мнения да се използват лентички, пинсети или пък направо да отидеш на козметик. Наистина бръсненето не е начинът. Бръснейки ги, космите ще създават видима илюзия, че са по груби, но повяравай ми НЕ СЕ СГЪСТЯВАТ, освен ако нямаш хормонални проблеми!!!

9.   Лентички за епилация, пинсета, депилатор... Ако не-козметик-фотоепилация.

10.   Номер 6, Габи, момичето е на 14 и така като съдя по написаното едва ли ще може да си позволи да иде на лазерна епилация близките 5-6 години, съмнявам се и да накара родителите си да я заведат в някой козметичен център, където всяка процедура струва 25-30 лева и обикновено са необходими седем такива, по една на всеки 5-6 месеца. Замислете се малко преди да нападате така момичето. Ок не е информирана толкова добре, най-първото и лесно решение, за което се е сетила е било бръсненето. Мило момиче, недей да бръснеш нищо по лицето си. Избери си някой от горепосочените методи за обезкосмяване и давай. Най-добре според мен се получава с пинсета или с епилатор. Каквото и да си избереш, не забравяй преди самото скубане да почистиш мястото с памуче напоено със спирт, а след като приключиш се мажи с успокояващи и противовъзпалителни кремове. Успех
xperia

11.   Абе, ти луда ли си да си бръснеш мустака? ! Бръсни ги още и ще заприличаш на мъж!
Не си ли чувала за лентички или за козметик? ! Лентички се продават в аптеките, но според мен е по- добре за първия път да отидеш на козметик. Може и с пинсета, но много боли и не е сигурно, че ще ги изчистиш напълно.
Това се отнася и до номер 3. Не знам какво си направила и не мисля, че е страшно, но ти препоръчвам и на теб да използваш лентички. Не че с пинсета не става, просто лентичките държат повече и мустака ти по- рано може да изчезне. Освен това пестиш време.

Black Sabbath

12.   Не само, че ще заприличаш на мъж ами и след някоя година като почнеш да се целуваш няма да е много приятно на момчето да му боде.

15.   Абе не ги слушай тия, бръсни си мустаците и да не ти пука! Живей за мига!

16.   И аз имам :( На 12 съм, но майка ми не ми разрешава да ги махна с кола маска :( Много ми е неприятно, срам ме е от тях и заради тях не се запознавам с много хора, срам ме е :(

17.   Така, аз съм 16, накарах майка ми да ми вземе лентичка и сега като се прибере ще ми я донесе :) Проблема ми обаче е, че имам бенка, неизпъкнала кафява, а съм чела че не трябва да се маха косъм от бенка :( Как да процедирам?

18.   До авторката:има специални лентички за махане на мустаци-само тях използвай веднъж седмично и това е!
ДО 17:щом не е изпъкнала ги вземи с лентичката, но не я отлепяй рязко :)

*Мади

19.   Аз също съм на 16г. моля за още мнения относно лентичките - след колко време порастват и дали оредяват космите с времето. При майка ми доста бързо порастват, вероятно и при мен ще е така. Досега съм си го махала единствено с пинсета, макар че много боли. Дали с епилатор е добра идея? Епилирам си пръстите и дланите отгоре и оредяха и изтъняха доста, но проблема е, че незавимо дали епилаторът е с пинсети или дискове, малко или мн закъсва част от космите /такова е моето впечатление/. Наистина се срамувам от наличието на мустак, отнесла съм доста подигравки, и вероятно на евентуалния ми приятел ще е му неприятен допира. :/

Номер 17, не рискувай. И аз така знам, може би не трябва да се прави, за да не се раздразнят клетките. Изрежи лентичката, където ще покрие бенката, а после ако е останало нещо около нея - с пинсета :)

20.   Аз също съм на 14 години. Чувала съм и съм виждала такива лентички и решението за мен е това. Но може да ви прозвучи глупаво, но не знам какво да кажа, когато вляза в аптеката. И ако може да ми кажете наименование, марка или просто какво да кажа. Аз съм малко притеснителна и заради това. Благодаря Ви предварително.

21.   Номер 19 съм, махнах си ги с пинсета (обаче така и не ми изтъняват, всеки път растат по един и същ начин). Препоръчвам след като ги оскубете да се намажете с лавандулов спирт, а после с крем за лице. Така зачервяването и раздразнението минават за няма и 15мин. :)

20, няма нищо срамно :) Толкова много момичета имат. Но по-добре иди в някой козметичен магазин (не че в аптеките няма). Казваш: "една лентичка за горната устна, моля". Ама и иначе да поискаш няма да ти се изсмее. То не като да трябва да заговориш някой например...

22.   От 17 до 19: Да, добре, но проблема е, че от бенката също излизат няколко косъма, дълги при това! И просто ще е смешно да си махна мустака и от бенката въпреки това да стърчат някакви дъълги черни косми ;( :( :(

23.   Козметик... пинсета

24.   Ами аз съм на 15 години, момчетата ми се подиграваха за мустака въпреки, че не беше мн голям! Самочувствието ми спадна и като говорех с хора гледах в земята... Но днес си го махнах със пинсетка, изобщо не болеше по-боли като си махнах черните точки които са се крили под космите.. Имаше кратко зачервяване за пъпчици ще видим утре дали ще има.. 2 часа внимателно подбирах едрите косми и спестих малките мъхчета-с кола маска махаш всичко на ред.. Не знам колко ще трая така ускубана, но поне вече съм нов човек и ще гледам гордо в очите на хората!

25.   Ако искате да станете като момчета, бръснете ги. Ако не искате да ходите на козметик имат 1000 вида лентички-елеа, дева и т. н. Има пинсета(също е доста лесно), ама в никакъв случай не ги бръснете!

26.   Фотоепилациата на каква възраст може да започне?

28.   Искам и аз да попитам нещо.. Някой спомена за епилатор. Бих ли могла и с него да си ги махам понеже не ми се копуват лентички и т. н. Като естествено първо ще почистя мястото със спирт и след това с някакъв освежаващ крем. Но се опасявам, че може да станат по груби, гъсти и черни :/ както и че много ще ми се зачервява кожата.... Така, че ще мога ли да го използвам?

29.   28, сестра ми си ги маха с епилатор. Не се е оплаквала да има някакви проблеми, така че според мен няма проблем, само че ще боли.

30.   Да, боли с пинсета, но се свиква като ги изчистиш 2 или 3 пъти.

31.   аз започнах да ги бръсна недейте да го пробвате а аз какво да правя незнам :( помогнете

32.   Потърси в града си може в някой салон да ги махат с конец, аз така си ги махам нито боли нито е скъпо. А и се махат за месец ;)

34.   Лазерна епилация. Заслужава си инвестицията. С всички други методи си оставяш следу.

36.   Аз съм момче и до 20-та година нямах никакви мустаци

37.   Здравейте! Виждам че темата е стара, но все пак реших да попитам и аз. Аз съм момиче на 14 години и имам мъх, но въпреки че съм със светла коса се забелязва. В интернет прочетох че не е добре да ги махам от сега защото от мъх щели да се превърнат в груби и тъмни косми и затова моля за съвет

39.   Лентички, за лице ще ги намериш в всеки козметичен магазин а и не само има ги и в хипер маркетите. Ак искаш като за начало отиди на козметик.

40.   Потърсете обезкосмяване с конец. Аз за лицето само така правя и става много по-бързо и лесно от пинсета. Много добре се поддържат и веждите.

41.   Има нещо по добро от лентичките. Депилиращ крем. Много съм доволна. Взех си на Elea. много съм доволна.

42.   Здравейте. Аз съм момиче на 15 години. Аз си махам мустака с кола маска. Розови ленти. От голяма лента отрязвам малки ленти. Преди малко си махнах мустака по тоя начин.