Споделена история от Спорт и красота

Имам чувството, че косата ми не расте
Здравейте! Преди време имах дълга коса до кръста (почти до д-то), но се наложи да я отрежа за една прическа. Малко над рамената е сега. Сега пак я пускам, но имам чувството, че косата ми не расте изобщо. Впръсквам хининова вода през ден, Използвам и стимулант за коса Икаров. 1 път в седмицата си я правя. Къпя се с шампоанче на Шаума със 7 билки... Понякога пия витамини. Нищо не помага!!! Моля ви, кажете ми какво да използвам... Ще съм ви благодарна!

Коментари

1.   Мила имай търпение, косата расте с 1 см на месец предполагам ти е ясно. Подхранвай я и не я прави често с преса и най-важното много много търпение

2.   На ден падат по много косми от косата. Ако косата ти не растеше щеше да си плешива. Не си използвай хининова вода защото изтънява косата и тя се омазнява прекалено бързо. Вярно е че расте като луда но е много вредна и повечето не го осъзнават. На всеки му действа различно и на някои не им я омазнява но това е при хора със суха коса. Най-добре е да си правиш маски с тривитаминол. Предполагам знаеш какво е но все пак ще ти дам малко информация която трудно се намира за него. Срока му на годност е 28 дни, след това не действа толкова добре, задължително се смесва с други съставки (мед, зехтин, растителни масла, мас, гас и т. н. Най-добре ще е да добавяш жълтък защото помага за по-лесно измиване, но трябва да измиваш със хладка вода!!! Друга информация можеш да намериш по форумите и в Google. Но ако ти трябва повече инфо пиши! Можеш да пиеш бирена мая от аптеките, но усилва апетита. Пиши ако нещо друго те интересува! :-)

3.   Опитай с масаж на скалпа. Чела съм, че стимулирало растежа на космите, но също така увеличава себума (т. е. омазняването). По-добре е да приемаш витамините по естествен начин (не че е лесно да си набавиш вс необходими в-ва в нужното к-во просто като включиш храните, съдържащи ги, не спирай витамините), защото се усвояват по-добре от добавките. Има отзиви из нета, че зехтина, бадемовото масло, маслото от гроздови семки също доста помагали. Може да пробваш и някоя билкова "рецепта" :)

4.   Същата работа съм и аз. От 8 месеца косата ми е пораснала много малко. От скоро използвам хининова вода, но знам, че не трябва да се използва толкова често. По 1 на седмица, но аз когато изляза от банята. Косата разте с 0. 04 см за нощ. Това ще рече малко по-малко от половин милиметър. това прави 1. 2 см. за месец. Това не е никак много. Свиквай на това темпо. И аз осъзнах колко време съм я пускала толкоа дълга, и колко лесно я одрязах :(