Споделена история от Спорт и красота

Нежелано окосмяване под мишниците
Имам малък проблем :/ Махам си окосмяването под мишниците със самобръсначка през около 2 дни. Когато бях на море не си ги махах, щом се върнах, ги махнах, доста по - бавно от обикновено порастнаха, за около 4 дни :/ Но сега когато реших пак да си ги махна, много ме боли. Нали под мишниците има едни пъпчици от които израстват космите. Е, явно от тях ме боли, без да искам съм ги разранила и е много гадно :( Как да ги махна сега, не мога да отида на кола маска, а пък с епилатора не става защото боли и са твърде къси:/ Какво да правя? Спешно се нуждая от отговор! Мерси предварително!

Коментари

1.   Темичката не е много активна, но аз с радост бих ти дала един съвет -намажи подмишниците с някакъв крем за чувствителна кожа, може и крем "здраве", изчакай да попие и си слагай тениски, за да не се срамуваш от тези косъмчета. Когато усетиш, че болката е отминала, си ги вземи пак, но този път с кола маска или ако използваш самобръсначка си вземи крем за бръснене-той помага по-лесно да си ги вземеш и безболезнено! И бъди внимателна, защото изглежда имаш чувствителна кожа! :)

*Мади

2.   Нежелано е при всички. То няма жена, която да не и излизат косми там. Както и да е... Кола маска съм и аз. Че боли, боли ама за някакви секунди, после седмица (на мен по-бързо ми растат) си свиркам с уста. И не е толкова скъпо. Колкото едни вежди, разлика 1-2 лева.
Късмет!

3.   От авторката : Благодаря 1, вече ми мина :)
До 2 : Аз на кола - маска не мога да отида, аз съм дете на 12 години, как става тази работа? Аз ако ще си ги махам изцяло по - скоро с епилатора :)

4.   Хей :)
Авторке, вече си във възраст когато започваш да се заглеждаш в себе си повече, в огледалото и е напълно нормално да започнеш да посещаваш и козметик. Отиди с майка си, сигурна съм, че и тя също посещава тези салони. Не боли толкова, ще ги почиствят добре, а после ще те намажат с противовъзпалителен лосион. Недей да ги бръснеш.

5.   Е кво толкова като си на 12 години.. аз също съм на 12 години и вече от близо 6 месеца ходя на козметик.. малко боли, но лично според мен е по-добре от това да се бръснеш.. Моят съвет е да отидеш при козметик ;)

6.   Тъй като окосмяването на женските подмишници ме привлича много и ме възбужда страшно, подмишниците на красивата ми женичка, са изкл. желано окосмяване!

7.   Аз си ги махам с епилатор, като пред няколко седмици и със самобръсначка да се уеднаквят...

10.   Изруси ги, почакай да пораснат и си вържи плитки!

12.   Всеки път след бръсненето ги мажи с крем. Аз ти препоръчвам крем Здраве (помага за реставрация на кожата) или бадемов крем той също помага. Лично аз съм използвала идвата, затова ти гарантирам че помагат.