Споделена история от Спорт и красота

Не съм фотогенична
ЗДР.. Аз съм едно момиче на 15 години. Пиша тука за да ви попитам как сте се справили вие с този проблем. Проблема ми не е и чак толкова голям, обаче понякога ме притеснява малко или много. Не съм фотогенична. Преди избягвах да се снимам с приятели, обаче с времето разбрах, че все пак трябва да имам някакъв спомен. От детството си имам снимки там съм излизала добре, а защо сега не е така? Как да променя това и аз да излизам хубаво на снимките? Някой ако се е справил с такъв проблем да пише. Ще съм ви много благодарна.

Коментари

1.   Защото мислиш и позираш много. Просто се отпусни и не мисли за това, каква снимка ще излезе. Говоря ти от опит, понеже и аз не съм от фотогеничните. Поне аз така се справям, отделно и вече някак си съм по-спокойна за снимките. Имам идея кога как излизам и избягвам прекалено дебилските изпълнения.

2.   Същата съм и пак на 15, другите ми фр правят 100 снимки на ден и на вси4ки са хубави, а аз се харесвам от 100 само на 1, вече почвам да си мисля, че съм мн грозна

3.   Като за начало спри да мислиш, че не си фотогенична

4.   Аз съм по-зле!! За капак нося очила и трябва постоянно да внимавам как пада светлината. Имам и сини очи и познай, излизат ми червени!! Никога не трябва да се снимам вързана, защото имам щръквали уши от очилата. Аз какво да правя, заради това не се снимам въобще по никакъв повод. Сега при моето положение, още ли си мислиш, че не си фотогенична? Моля дайте и на мен съвети, няма смисъл да създавам отделна тема за това. Благодария преварително и авторке, както казаха по-нагоре дръж се естествено и ще излезнеш супер!

5.   познавам хора,които просто не обичат да се снимат и не излизат добре на снимки-най-важно е да се усмихваш и да правиш леки чупки в кръста....
прегледай тази статия- http://www.zajenata.bg/как-да-изглеждаме-готини-на-снимките-news549.html

6.   Виж снимки на актрисите от 50те години на 20 век. Може да ти е от полза.

7.   Има хора, които са много фотогенично, има които не са. Аз лично също не съм много фотогенична и се дразня, ама какво да направя - въпреки това, където и да отида обичам да се снимам. Забелязала съм, че зависи доста и от фотографа. Бях ходила за снимки за паспорт (такъв формат ми трябваха, че нали вече на място ги пранят) - адски много се харесах, а на миналите ми за паспорт не се харесвам изобщо. Та зависи и от това кой сними и от това с какво те снима - все пак един по-скъп фотоапарт дава по-добри резултати.

От друга страна при някой и фотошопа играе някаква роля - не че всички го използват, но гледам, че на повечето тийнове качените им снимки са обработени.
Важното е да не ти пука толкова. Снимай се с приятели, имай си спомените и не го мисли толкова.
Ана

8.   Виж какво, хич да не ти пука как си излязла, просто бъди себе си и всичко ще е ок! :)) Пък и ако те е грижа толкова много има си фотошоп ;))
- A.

9.   Съвет от фотогенична :) :
Усмихвай се, не накланяй глава ;)

10.   И аз мислех, че не съм фотогеничен, а то какво се оказа — просто всички щракат със сапунерки с широкоъгълен обектив на автоматични насторйки. Колкото пъти ме снимат с Никон, все добре излизам :)

11.   до 10. човек не е от апарата, аз снимам със сапунерка, но съм снимал и с DSLR (Nikon и Canon). И с 2-та типа апарати достигам много добри снимки. НЕ Е ВАЖЕН АПАРАТА, А ФОТОГРАФА. А до авторката просто се отпусни и ще излизаш по добре на снимките, най-хубавите снимки са изненадващите, тези при които не знаеш, че някой те снима :)