Споделена история от Спорт и красота

Avon или Oriflame
Интересува ме вие кои продукти ползвате тези на Avon или Oriflame, кои според вас са по добри. Казват, че тези на Oriflame са малко по скъпи от Avon, но по качествени. Вие как мислите.

Коментари

1.   От орифлейм ползвам само един крем за тяло "Джордани" страхотен е. Прави кожата ми мека и нежна и аромата е траен. Парфюмите също не са лоши, по-траен аромат в сравнение с тези на Avon. Иначе бях си поръчала течно червило и едни сенки от Орифлейм и не съм доволна. Червилото едно такова гъсто и като го нанесеш на устните стои като съсирено и ми изсушаваше устните и сенките не ми допаднаха особено.

2.   Аз от години използвам продукти на Ейвън и мога да ти кажа, че от 80 % от изпробваните от мен неща са много успешни. Но както при всяка козметика има и продукти от които не съм останала никак доволна. Щом става въпрос за козметика при всеки един човек е много индивидуално. Всяка кожа, коса са различни, ако на един дадения продукт му подейства добре, то друг може да не остане даволен. Затова всичко е на принципа:"проба-грешка"

3.   Според мен "AVON" :))

4.   AVON предлагат повече и по - интересни продукти, но разбирасе всеки има предпочитания. (:

5.   Нито едните, нито другите. Използвам само био козметика.

6.   Нито едните, нито другите! За същите пари можеш да намериш нещо много по-качествено. Много момичета са се лъгали да купуват от тези глупости, най-вече в тийнейджърските си години( включително и аз де...).

7.   Винаги съм ползвала на AVON и съм доволна. На Орфилейм лично аз не съм ползвала, но майка ми е ползвала и е МНОГО НЕДОВОЛНА! Дори е имала алергии към техни неща!

8.   А и забравих да допълня - принципно козметиката Орифлейм е създадена за страни, с много студен климът и за мноооооого суха кожа, докато Avon е фирма, с продукти като за нашия климат. С две думи примерно кремовете на Орифлейм са за друг тип климът от нашия и много не съответстват с нашите кожи.

9.   Oriflame :)
AVON са си боклуци

10.   Еми аз принципно не използвам продуктите нито на Avon нито на Oriflame.
За шампоани сменям Elseve, Gliss, Nivea и т.н. Душ гелове на Фа, Нивеа, Адидас.
Козметиката ми е смесена - спирали на Maybelline, фон дьо тен на Revlon или подобна фирма.

Честно казано съм доволна от гореспоменатите продукти, цените също са приемливи и не смятам, че са по-скъпи от Avon или Oriflame. Поне преди години като съм им гледала католозите не бяха от най-евтините. Имала съм от орифлейм душ гел, който беше ок и един молив, който беше ужасно твърд и го хвърлих веднага.
Ана

11.   Мисля че и двата продукта са еднакви боклуци. Само 14 годишните патки, на които мама и тати им забраняват да си копуват гримове ги използват, защото е по-лесно тайничко да си ги набавят. Така, като цяло логиката на Орифлейм и Ейвън е икономическа пирамида - ти даваш пари, намираш други идиоти които също да дават пари и се очаква известен процент възвъщамост, който е в пъти по-висок от вложената сума. Затова се ползва козметика, защото тя се харчи и след определен период от време трябва пак да се даде $. Иначе продуктите са абсолютни боклуци, затова го избиват с шаренийки и на аромати - за да прикрият тяхната истинска същност. Кака Лала

12.   Се буклуци ;)

13.   По-добре си купувай българска козметика.

14.   От авторката: казаха ми, че продуктите на avon ги продават с изтекъл срок на годност, проверих си работите дето съм си купувала от там и наистина е така. Проверих 1 парфюм дето си го купих март месец тази година, а пише че е годен до 20. 01. 2012. А тези на oriflame са годни до 2015 година някъде.

15.   И двете са добри и ми харесват, качествени са , повярвай ми! По-добре реши кое ти харесва повече и ползвай съответните продукти, а ако не си доволна, си промени решението. :)

16.   По принцип Oriflame е по-добрия вариант, но не и най-добрия.

Morello ^^

17.   Oriflame. Определено!

18.   Нито едното, нито другото - среден клас козметика на висока цена...

19.   Това за срока на годност не е вярно, на опаковките пише дата на производство и е годен 3г от датата на производство, Орифлейм не ползвам а на Ейвън ползвам само маски за лице и съм луд фен на парфюмите.. от години ползвам парфюмите на Ейвън и съм много доволна

21.   Avon. Oriflame са тотални боклуци, пък и взех, че проявих алергия към глупостите им. Винаги си поръчвам неща от Avon и съм много доволна.

22.   Аз пък съм била дистрибутор и на двете марки. На орифлейм само за един месец, за съжаление. Когато става въпрос за лицето ми си купувам хубава козметика - Avene, La Roche и подобни. Но има наистина много хубави продукти и при avon i oriflame. Никога не са били с изтекъл срок на годност. Това, което гледаш авторке е датата на производство, до нея има една кутийка вътре с цифричка, това вече е срокът на годност! Някой доста се е заблудил! :D Avon имат неща, които са абсолютно обикновени, но имат и такива продукти, които са наистина добри. Всички парфюми са много трайни! Ползвам джордани голд на орифлейм (подариха ми го като станах дистрибутор) и имам чувството, че мн бързо изветрява.. НО пак казвам само един месец съм била на орифлейм и нямам наблюдения за козметиката. Ако някой иска да става дистрибутор, да става на орифлейм, печалбата е доста по-добра. Условията са по-леки. А като взимаш продукти за себе си пак излизат на нормална цена. :)

23.   Само пак да кажа, всяка една козметика срока на годност й е 3 години. И дайте малко повече парички, но си купете макс фактор или лореал!

24.   Истината е, че и от двете марки има както хубави неща, така и боклуци. Моя позната е дистрибутор на Ейвън, но причината повечето ми неща да са от там, не е да и правя оборот, а защото съм доволна. Не съм доволна от шампоаните, балсамите, евтината серийка Color Trend, някои червила и лакове. Като цяло обаче по-голяма част от козметиката ми е на Ейвън и когато нещо ми свърши си го поръчвам същото отново. Орифлеймските неща е факт, че са по-скъпи, но не бих казала, че е гаранция за качество. Парфюмите им ми харесват. Но пък кремовете и спрейовете за тяло са страшно нетрайни.
Това за срока на годност е пълна глупост, до сега не съм попадала на нещо с изтекъл срок. А и ако има нещо такова Ейвън си имат желязна политика - връщаш го и ти връщат парите или ти заменят продукта. Бях върнала един парфюм, защото дойде без найлонова опаковка и смачкан отстрани, а беше за подарък и след една седмица получих нов, вече както си му е реда. Моя приятелка си поръча чанта, на която дръжките и бяха като плетени и на втория ден от носенето дръжките почнаха да и боядисват ръцете, падаха власинки, самата чанта доби странна форма. Върнаха я и понеже тя не пожела друга и върнаха парите.

25.   И двете марки са пълни боклуци!

26.   Попринцип избягвам да ползвам тези марки, но от малкото неща, които съм си поръчала мисля, че повече ми допадат продуктите на Avon.

27.   Здравейте, аз съм представител на Оriflame i Avon, и мога да кажа, за продуктите, тъй като съм техен представител отдавна, и мога да ви разкажа доста неща за продуктите, тъй, че всяка фирма си има своята фирмена политика, и продуктите на двете фирми са добри, но не всичко ползвам от тези компании, ползвам продуктите за крака, от които съм много доволна, кремове за тяло, ролони против изпотяване, шампоани, крем за ръце - това продуктите на Avon, и съм доволна имат ефект, а за продуктите на Орифлейм, също са много добри, е разбира се козметиката е по качествена на Орифлейм, ползвала съм техните продукти и съм по доволна, никога не съм имала проблем с продуктите на Орифлейм. ползвам техни шампоани, кремове за тяло, душ гелове, кремове за лице, активни и пасивни, нямам никакъв проблем, трябва да знаете как се ползват особено активните кремове за лице, има си начин, за да нямате проблеми, всичко е толкова относително, не са ми навредили продуктите на двете фирми, но всеки има различна кожа, и трябва да внимава с кремовете за лице, аз не ползвам на ейвън кремове за лице, нещо не ми харесват, на орифлейм по ми допадат, например, дегримьора на ейвън не ми допада, като почистя грима, после ми се замъглява погледа, а като ползвам крем на Орифейм нищо не ми става, нормално си виждам, така, че не на всеки му допада козметиката от едната или другата фирма, затова трябва да се внимава, като видя, че нещо не ми харесва, или нещо не е наред, веднага спирам да ползвам продукта, но за мен Орифлейм е по добрата козметична фирма, повече съм доволна от нея.

29.   Ползвам продуктите на Ейвън от години и съм страшно доволна. Няколко пъти съм поръчвала неща на Орифлейм и всеки път оставам крайно разочарована. Парфюмите им са нетрайни, от кремовете им получих алергия, а моливите за очи са толкова твърди, че дерат. Ейвън са страхотни за мен. Парфюмите на Ейвън са трайни. Ползвала съм всеки един аромат.

30.   VICHY .

31.   Аз като бях по-малка все от Ейвън си поръчвах но вече спрях. Осъзнах че наистина продуктите им не са качествени а са с толкова високи цени. За Орифлейм не знам-не съм използвала кой знае колко техни продукти на само знам че са по-добри от Ейвън. Както е да е отдавна съм спряла да си купувам такива боклуци. Използвам козметика на Loreal, Maybelline, Dove, Nivea.

32.   На ейван парфюмите се много трайни, почти всеки аромат ми харесва и съм имала и ако се напръскам сутринта до края на деня продължава да се усеща аромата. А на орифлейм съм ходила на тяхно грим парти където пробвах всичките парфюми които варират от цена 40-50 лева и просто нямаше и един час вече изобщо нищо не се усеща.. Бях се подлъгала да си взема техен лак на цена 10 лева който уж издържа цял месец, а то не стига, че 3 дена не издържа, а и засъхна. Нито съм от доволна от маските им за пъпки и тонизиране.. после 2 седмици не можах да си оправя лицето, а ББ крема който уж се сливаше с кожата нищо общо все едно си имам фон дио тен.. това са продуктите които съм използвала от орифлейм и смятам, че просто няма смисал големи цени а нищо не струва..

33.   Продуктите на Орифлейм имат голямо предимство понеже не са тествани върху животни. Освен това компанията залага на "Eco friendly" политика и освен, че се старае да предостави качествени продукти на достъпни цени, се грижи за предпазването на планетата ни :) И прочетох предложенията за L'oreal i MaxFactor. Може и да са страхотно качество ама да ви разочаровам има "двоен стандарт" или тоест един продукт на L'oreal в Англия не е произведен по същата формула както за България. При Орифлейм не е така.

36.   Имам чувството, че хората които продават Орифлейм са като от някоя секта. Познавам една представителка не ме оставя намира нон стоп ми звъни и пише. Веднъж си поръчах продукти от Орифлейм и мисля, че няма да повторя. Ползвах техен ФДТ, но изобщо не ми харесва как стои. Купих си ФДТ на Rimel и е супер стои много добре и се нанася много леко. Просто не разбирам хората, които продават Орифлейм. Боже какви глупости ми беше наговорила - щяла съм да постигна мечтите си :D. Ами след като Орифлейм сбъдва мечти нека ме ми помогне да отида в САЩ или пък по - възможност да изглеждам като някоя фолк певица. Това за мен е пълна тъпотия и олигофрения.

37.   И Ейвън и Орифлейм имат хубави неща. От Орифлейм нищо нямам, но сестра ми има няколко палитрички и 2 червила и много и харесват. Ами за Ейвън-средна работа. Душ геловете и парфюмите са прекрасни. Четките им за коса от от много нискокачествени материали. Изпуснах една от тези малките на килима и тя се счупи.. а за гланцовете да не говорим. Поръчах си полу-прозрачен розов гланц, а той дойде пепел от рози и е много наситен. Най-добре е да не поръчваш по каталози, а да идеш в ДМ и да видиш истинския цвят на нещо.

38.   Като представител и на двете фирми, ще пробвам да сумирам впечатленията си :)
ОРИФЛЕЙМ - откриха ме най-напред в тази фирма и ме регистрираха (аз съм маниачка на тема козметика и се съгласих). Ще споделя мнението си на този етап вече, защото е по-важно. Доволна съм от конкретни серии продукти - например бялата козметика мисля, че е силната страна на Орифлейм. Кремовете и почистващите продукти.. Поръчвала съм си всякакви кремове за лице, ръце, гелове за лице и т. н. - супер са. Разбира се, поръчвала съм и много гримове и парфюми, но не мисля, че им е сила... Червилата им са винаги мазни и нетолкова покривни, а парфюмите недостатъчно трайни за високите си цени. Да, имат и добри попадения. Минусите са може би повече - цените на някои продукти са нелепо скъпи, аксесоарите да не говорим (не стига, че вечно са изчерпани). Разнообразието от продукти не е такова каквото в Ейвън. Разполагат огромна снимка на даден продукт на една цяла страница (който дефакто въобще не изглежда така на размери), а могат да сложат колкото се може повече да има избор.. Опитът ми за правене на бизнес с орифлейм се оказа неуспешен по няколко причини, давам за пример: постоянните липси на продукти; клиенти, които не харесват фирмата, защото си падат по Ейвън (или съответно некаталожна козметика).
ЕЙВЪН - Сама реших да се регистрирам месеци по-късно, от любопитство, какво ме спира да съм консултант и на двете. Тук силата на Ейвън мисля, че е в парфюмите и грима. Доста добре са преценили цените, често са удачни и достъпни. Разнообразието и наличността е на ниво. Има изгодни оферти и намаления. Но минусът е според мен в бялата козметика (силата на Ори). Чувала съм оплаквания за обриви от дадени кремове. Аз лично не бих си поръчала интимни гелове да кажем. Но с интерес следя парфюмите, гримовете и аксесоарите. Падам си и по лосионите за тяло. Като цяло по-голям интерес има към тази фирма. Не съм подхващала бизнес, но никога не е късно да се опита... просто не съм се надъхала :D

Та като заключение, не мога да кажа на коя компания съм по-голям привърженик, мисля, че едната допълва другата, ако се обединят, ще стане една империя. Имат си своите плюсове и минуси. Иска ми се да зарежа единия стан и да тъка на другия, но не мога да спра, зарибявка е :D Иначе използвам козметика на други марки по магазините, не съм тесногръда и не се ограничавам :) Надявам се, че който се е интересувал от още едно мнение относно сравнение, е получил още някаква представа от поста ми.

39.   Аз ще коментирам малко по-раздробено като предпочитания за отделните групи козметика.
Аксесоари и бижута - Ейвън
Кремове за лице и измивни гелове - Орифлейм
Кремове за ръце, лосиони за тяло - и двете, но повече Ейвън
Червила, гланцове - определено Ейвън, на Орифлейм са ненаситени и нетрайни
Сенки, моливи, очни линии - Ейвън
Спирали - като качество не се различават, но при Ейвън по-изгодно идват
Душ гелове, продукти за коса - същото мисля
Парфюми - определено на Ейвън, по-евтини и някак по-трайни.

Ами май има надмощие :Д

40.   Консултант съм на Орифлейм, но не за това пиша тук. Аз лично първо дълго време ползвах продуктите им, убедих се в качеството им и тогава започнах да се занимавам с тази дейност. Исках да обърна внимание на това, че много хора не ползват козметика за съжаление - дори елементарни неща като ролки, душ гел и т. н. Ползвайте каквото Ви допада - всеки вкус е различен, всяка кажа е различна, както и всеки джоб е различно пълен. Но ползвайте козметика, за да изглеждате добре, да се чувствате добре, да имате самочувствие и увереност. Бъдете здрави, красиви и щастливи....

41.   Дами, и вдете фирми са само реклама за нищо. За съжаление обаче, може и да навредят сериозно на кожата. Но дори ефекта от някой продукт да ви харесва, мисля, че не си заслужава цената, която се плаща. И не говоря за пари, а за бруталното изтезание на животни, случващо се под названието "проучване".
Сами вижте малка част от случващото се, като гледате това видео, и преценете дали е красиво и струва ли си цената. Зад хубавите личица по рекламите и снимките на всички продукти, стои много кръв, жестокост, болка и насилие. Това не е нормално, никога няма да бъде нормално, а още по-малко е красиво.
Според мен биокозметиката и етерчните масла си остават най-доброто, което можем да направим за себе си, както и за останалите същества.
P.S. Фирмите L?real, Garier, Rimmel, Vichy, Maybaline, MaxFactor,Pamper, Palmolive, Dove, Proctal and Gambel,Always, Clarince,Domestos, Medix, Lenor, Tide и т.н. също тестват върху животни.
Има подробна информация на тестващи и нетестващи фирми. Който продава в Китай, обаче, е длъжен да прави такива тестове. Body
Shop не правят тестове и не продават в Китай.В Европа е забранено да се правят такива тестове, но има ли значение, когато фирмата продава и в Китай?
От битовата козметика FROSH не тестват /а и са доста икономични, защото са концентрати/

https://www.youtube.com/watch?v=4E3lxIacTwg

42.   http://duhovno.blogspot.com/2013/10/blog-post_7270.html

43.   омръзнало ми е от всезнайковци... да, знаем ги тея уж "факти" и втълпявания. вие там ли сте да им светите, че сте толкова убедени в информациите, които четете? пък и дори да е било така преди време - откъде знаете, че сега не са променили политиката си? ако някой дойде и ми покаже действително доказателство за зверщините на Ейвън и купищата фирми, които изброи - веднага преустановявам покупките си оттам. но никой не може да докаже, защото ние сме от другата страна и никога няма как да видим с очите си. а и останалите компании, които изреди, са гиганти в славата, качеството и предложенията си. не мога да позволя такова ограничение откъм козметиката, да вляза в магазин и да избягвам 95% от марките, щото някой си сульо бил казал копче. всеки може да почне да прави антиреклами и да клевети успешни фирми с цел подкопаване на реномето им, и издигане на своето. може да има много други причини. аз не смятам да се доверявам на думи. за вас не знам.

46.   Трябва ли да имам навършени 18 години за да съм дистрибутор. Мога ли да съм на 15-16г. Благодаря предварително!

47.   Конкретният отговор е НЕ.
Причина - не сте пълнолетна и не може да плащати данъците от продажбата ва продуктити.
Може да работите от името на ваш родител и след навършване на пълнолетие да прехвърлите профила на ваше име.
Аз съм констант на Орифлеим, но предполагам че важи за всички консултанти.

49.   златна рибка защото от онова ми се вие свят не се чувствам добре, диариа и т н мисля че онея не са най наред не миришат добре и вс ги мразят