Споделена история от Спорт и красота

От русо да се боядисам тъмно
Здравейте, косата ми е кафява, боядисвала съм я тъмна винаги, февруари последно бях черна... И май месец реших да се изсветля, с изсветлител. Станах рижава, постепенно след няколко боядисвания с много светло руси бои станах русичка, но не много, малко по-светло от медено русо. Но е много трудно за подържане и искам пак да се направя тъмна. Ако си взема от мус боите ще ме хване ли боята? Понеже съм изсветлявана. Аз не говоря за черно, ами за някакво пак кафяво светличко. Или да си купя от амонячните бои? Понеже ползвах муса на Wella и много ми харесваха, но не съм сигурна ще покрие ли. Веднъж съм изсветлявана, 3 пъти съм боядисвана...

Коментари

1.   Престани да си правиш експерименти с косата, защото ще заприлича на метла след години. Относно цвета, никой не може да ти даде съвети, защото зависи от очи, форма и тен на лицето и т.н. След толкова интервенции какво и дали ще покрие можеш да установиш само емпирично - т.е. като го направиш.

2.   ми ще избие русото защото аз бях на кичури и се боядисах и русото изби но след няколко боядисвания може да стане най добре обаче си вземи едно като кремче забравих му името което ти премахва цялата боя с която си

3.   Авторката към 1 - ок ми е косата, не се притеснявай, здрава и жизнена е.. аз съм с тъмна коса, не ме притеснява дали ще ми отива, ами просто дали ще ме хване тъмна безамонячна боя при положение, че съм се изсветлявала..

4.   Номер 2, благодаря :)

5.   аз съм руса и зимата се правя тъмно кестинява или шоколад,
русото избива точно за 2 месеца, а ако е без амонячна боя за 4-5измивания
Косичката ти е рижава защото не е изсветлена напълно
не е трябвало да слагаш боя а да я обезцветиш поне още 1-2пъти докато се изсветли изцяло и нямаш петна, след нанасянето на боя, и след следващо изрусяване винаги става жълто-оранжава
ако искаш да останеш руса, изчакай да ти бадне хубаво боята и я озцвети пак, а ако искаш да е тъмна на 2-3боядисване ще стане наситен цвета
И последно
платиненото, пепелявото и тези на "гарниер "новите
скриват жълтото
ако искаш опитай с тях
Дано съм помогнала, ако има нещо питай, ако мога ще ти помогна