Споделена история от Спорт и красота

На път към анорексията, и към красотата
Здравейте. Имам сериозен проблем с теглото. На 16 години съм, висока съм 157 и тежа 56 килограма. Чувствам се ужасно, пробвах какви ли не диети, но ефект-НУЛЕВ. Пробвах да ходя и на фитнес и странното беше, че въпреки че не ядях почти нищо, вместо да свалям килограми-ги качвах. Сигурно много от вас си мислят, че килограмите ми са нормални и ме смятате за луда, но попринцип височината-110 трябва да е равна на килограмите. Тоест 157-110=47, което значи, че имам 10 килограма за сваляне, а като се има впредвид, че съм ниска трябва да съм поне 42 кг, за да се харесам.

Правила съм си изследване на хормоните, но всичко си е ОК. От досто време обмислям отслабване с пълен глад+обезводняване. Мисля тези дни да започна и да карам така седмица, за да видя колко ще сваля. Знам, че си рискувам здравето, но не издържам да се разплаквам всеки път, щом се погледна в огледалото. Мисля докато съм на тази диета да вземам диазепам, от който по цял ден ще спя и няма да мисля за глада.

Коментари

2.   Ъъъъъ? Анорексия? Аз съм 1, 59 и съм 42 кг и определено не мога да се определя като анорексичка. Да имам някой друг изпъкнал кокал, но не е грозно, а и аз спортувам години наред. Просто се храни здравословно и под някакъв режим, това не означава да се лишаваш. Снощи изядох половин шоколад и 2 порции от бисквитите на милка и то в 23ч и половин пакет семки след като бях вечеряла. Храня се по 5 пъти на ден. Виж сега гладът не ти е решението. Можеш да започнеш просто да обръщаш внимание на здравословната храна. Започни да намаляваш тестените изделия, ако можеш даже въобще ги махни от диетата си. Аз лично не ям хляб, защото не ми харесва от малка. Консумирай повече зеленчуци, повече плодове, чисто месо. Яж колкото ти е нужно, не да се тъпчиш. Избягвай яденето след 20ч. Спортувай - тичай, прави упражнения, пий повече вода. Грижи се за себе си, но недей да правиш глупости - да гладуваш и да вземаш някакви хапчета. Помисли малко.

3.   НИКОГА НЕ СИ ГО ПРИЧИНЯВАЙ!
След години ще съжаляваш и ще искаш да си върнеш здравето и ще е късно. По-добре отиди на диетолог да ти каже какво да правиш! Ако не искаш тогава пробвай това:
-Откажи всички мазни, тестени, сладки и въобще всички вредни храни.
-Яж много, ама много плодове!
-Яж зърнени закуски и пий мляко!
-Опитай се да се движиш повече, дори да е само ходене все пак е нещо.
-Пий поне 2 литра вода на ден!
-Не яж след 18-19часа.
Най-важното е да си търпелива :)

4.   НИКОГА НЕ СИ ГО ПРИЧИНЯВАЙ!
След години ще съжаляваш и ще искаш да си върнеш здравето и ще е късно. По-добре отиди на диетолог да ти каже какво да правиш! Ако не искаш тогава пробвай това:
-Откажи всички мазни, тестени, сладки и въобще всички вредни храни.
-Яж много, ама много плодове!
-Яж зърнени закуски и пий мляко!
-Опитай се да се движиш повече, дори да е само ходене все пак е нещо.
-Пий поне 2 литра вода на ден!
-Не яж след 18-19часа.
Най-важното е да си търпелива :)

5.   Момиче не се занимавай с глупости, напиши в гугъл "оттечествен фронт анорексия" там ще видиш едно момиче заради такива глупости докъде е стигнало. Най лестия начин да отслабнеш е като ядеш от всичко но ПО ЧЕСТО ПО МАЛКО, също така отбягвай газираното, сладкото и тестените изделия. Това за обезводняването е пълна глупост знаеш ли колко суха ще ти стане кожата ако не пиеш вода, на ден трябва да изпиваш поне 2 литра вода, също така тренирай и ще се получат нещата! Ето ти един сайт ще ти е от полза fitnesinstruktor. com

И все пак знай че за всеки влак си има пътници, обичай се такава каквато си и се радвай на живота защото е един!

Карол*******

6.   Ти не си добре. И като имаш анорексия, какво? Пак ще се виждаш дебела и няма да се харесваш!

7.   Значи ведната ти казвам, че това което мислиш да направиш е крайно погрешно и няма да отслабнеш. Ще изгубиш течностите от тъканите, тялото ти няма да изхвърля отровите и в момента в който започнеш да пиеш вода, тялото ти моментално като гъба ще абсорбира водата и твоята жажда ще е била напразна.
За гладуването се отназя същото. Кокото повече гладуваш, толкова повече ще ти се лепи, защото тялото ще знае че ще има периоди на глад и ще трупа мазнини, за да си има за запас по време на глада. Така ще си увредиш метаболизма, че в момента в който спреш дадена диета ще надебеляваш моментално. А тялото ти ще е лишено от хранителните вещества и ще започнеш да боледуваш, да ти пада косата и да ти се чупят ноктите. С една дума, ще станеш много грозна и кожата ти ще бъде гадна.

Ако искаш да си слаба, трябва да се храниш здравословно. Нито един модел не гладува, всички се хранят здравословно. Колкото по често ядеш по малко, толко повече ще ти се засили метаболизма и всичко ще изгаряш.
Не яж фаст фууд, нито салами, кренвирши, прахчета под формата на супи, сокове и други такива боклуци, които скапват метаболизма и тялото. храни се здравословно по няколко пъти на ден и ще бъдеш слаба, красива и здрава.
Спорта също е умерен, когато постигнеш желаните кг, до тогава много пот и кардио.
Така правя аз и имам перфектно тяло.

8.   Не си добре...

9.   На път към анорексията? Никога няма да разбереш какво подяволите е чувството. Толгова години се мъча да изляза от този ад, а ти, някаква си 16 годишна кифла се мъчиш да влезнеш в него? Не си го причинявай, защото ако влезеш, излизане няма. Не ти трябва да ходиш по болници и да гледаш едни идиоти със бели престилки как бутат храна чрез апарати в кръвта ти. Не ти трябва да гледаш как родителите ти се разочароват от теб когато си мислят че поне една вечер ще седнеш на масата с тях, вместо да ходиш да бягаш. Не ти трябва, защото повярвай ми, няма излизане. Ходила съм по всякакви болници, даже и при психолози, била съм затваряна в клиники по месеци и съм била тъпкана със какви ли не антибиотици, но все още съм си такава. Не дей, по добре си поръчай някакви хапчета за отслабване или прави някаква диета, но да станеш невидима не бих ти го препоръчала. И дори и да станеш невидима, всички ще те гледат като момичето което е виимо само със проблемите си.

10.   Само да започна с това че съм доста навътре в храненето и грижата за тялото и знанията ми не са от това коеот съм чел по списания или от което съм гледал в На Кафе с Гала...
1 - Диетите които си правила нямат за цел нито да имаш траен резултат нито да се научиш как да се грижиш за тялото
2 - фитнесът НЕ Е за отслабване моля ви разберете го това хора

а ти недей да правиш глупости да се обезводняваш и да не ядеш защото ще умреш - първо ще ти окапе косата после ноктите после зъбите, после кръвта ще се влоши и... така - ако нещо не ти допада недей да ми четеш мнението просто ти казвам до какво води твоята идея.

Консултирай се с хора с опит в тази сфера и научи що е то калориен баланс, калориен оптимум и цял живот ще си свиркаш и ще си господар на външния си вид. Хайде поздрави и успех! По лесно е отколкото си мислиш ;)

11.   хапчетата навреждат на сърцето, стига сте се излагали с тия килограми. Срещам много жени, които са пълнички и да ти кажа изглеждат си много дообре. Важното е да се обличаш с неща, които ти подхождат и скриват дефектите, които не харесваш в тялото си.

13.   НИКОГА по никаква причина не се лишавай от въглехидратите от тестените изделия, може да е половин парче филия на 2 дена, но не става без хич.
Направи си хранителен режим от здравословни продукти. Не лишавай организма си съвсем от всичко, по-скоро стигни до минимума. Всеки ден се храни по едно и също време и си легни поне час след като си вечеряла. Започни по-здравословен живот. Да речем ставаш в 8 часа коремни преси и разтягане до 9 тичаш до 10 после закусваш разхождаш се 1 час, да кажем, че е станало 11:30 (винаги има объркване в плана). След това правиш каквото правиш обядваш в 14:00 и вечеряш в 19-20:00. Като може към 15 пак да си направиш една тренировка.

Това не е най-доброто, но като за начало би било добре. Просто някакъв режим за да може организма ти да свикне. Задължително пий по 2 литра течности на ден, може би няма да го схванеш, но наистина помага ужасно много за това да се чувстваш по-добре. И това е най-важното. Не подлагай тялото си на нечувани диети. В организма всичко се връща като бумеранг, ако му причиниш нещо лошо, ти си патиш. Затова спи по около 8 часа, пий достатъчно течности, не прекалявай с мазното и сладкото и всичко би следвало да е наред.

14.   Не си права, с анорексия нищо няма да постигнеш! Голяма грешка е, ако си мислиш, че момчетата харесват скелети!!! И горе са ти казали другите важни неща. Сигурна съм, че ще успееш ;)!

Ж. 15

15.   Без хляб забрави просто може и да е 2 филийки на ден ама трябва иначе болести колкото щеш и ечемик на очите ако искаш рискувай!

16.   Господи, моля те недей. Имах близък, болен от анорексия нервоза. Не искаш да се разболяваш от това, вярвай ми. Няма нужда да сваляш.

Venjus

17.   Аз съм 156, 45 килограма и не съм анорексичка. Опитай просто да свалиш десетина килограма със спорт и здравословно хранене и ще изглеждаш перфектно. За нас нисичките момичета е наистина много важно да сме слабички и нежни защото при този ръст всеки излишен килограм се забелязва веднага. Но не е нужно да се разболяваш за това, просто всеки ден фитнес и ограничи захарта и тестото, аз така отслабнах, преди бях 53 кг. и се мразех ужасно. Успех и не прави неща, за които ще съжаляваш!

18.   Дете, сега растеш, хубаво ще си прецакаш организма, ама като почнеш да се заглеждаш по батковци, юе се чудиш бюста ти къде е, пък тогава ще почнеш да пишеш едни тъпи исотории, че искаш силикон....