Споделена история от Спорт и красота

Относно дрехите и стила
Здравейте, аз съм момиче на 14 години и както повечето тук ви моля за съвет :)
След седмица започва училище и искам да изглеждам по-различно, нямам стил - обличам това което ми хареса. Тези дни ще излизам на пазар с мама, за да се подготвя за есента. Бих искала да ви помоля да ми кажете на към какво да се ориентирам, искам да намеря себе си и да се чувствам добре в дрехите си. Какво е модерно сега, какво би стояло нормално (не искам да приличам на кифла), на към кои цветове трябва да наблягам? Аз не съм особено висока, но не мога да ходя на ток, предпочитам обувки тип ''балеринки'' и кецове. Това лято наблягах на черно и бяло (от към тениски, потници). Какво мислите за прилепналите дънки? В училище ми се налага да нося анцузи когато имаме физическо (2 пъти в седмицата) какъв цвят ще е най-подходящ? Със сигурност ще бъде на адидас, понеже съм много доволна от тази фирма. Мнения, предложения, идеи?
Благодаря ви че отделихте време да прочетете и постнете коментар, и се извинявам за оплетеното обяснение :))

Снежинка < 3

Коментари

1.   Каквото ти харесва, това носи. Може би стила ти няма да си има име и ще бъде просто - мой си стил. Но какво от това, нали ти ще се харесваш! Най-важното е щом облечеш една дреха да се погледнеш в огледалото и просто да виждаш, как стойката ти е по-изправена и в погледа ти се забелязват малки искрици.

Иначе на запад са модерни шарките, повечето цветове, елегантния шик. И понеже тук ни е много важно да следваме американците, та така, все пак не се носят толкова. Аз съм с 2 ръце за прилепналите дънки, защото ми стоят много добре, а и отслабнах това лято, стегнах си дупето и корема. Обаче носени от по-пълен човек е грозно, получават се паласки, стягат му, не са му удобни, самия той не се чувства добре в тях. Анцузите са за трениране, тъй че отново- както ти харесва. Аз лично все се залепям за черни и сиви анзуци, като са адидас искам емблемата да е синя. Но всеки си има вкус.

2.   "Искам да намеря себе си и да се чувствам добре в дрехите си" - тогава ще ти се наложи да експериментираш. Пробвай различни неща и виж в кое от всичко се чувстваш най-удобно и същевременно да ти допада. И под това да експериментираш нямам предвид да го правиш като си купуваш 100 чифта дрехи. Вместо това излез по магазините. Обиколи повечко и пробвай различни дрехи. Когато нещо ти допадне - вземи го и се опитай да го съчетаеш с останалата част от облеклото си.
Сигурна съм, че ще намериш своя стил! :)
Просто трябва време и търпение.

3.   Аз също обличам това, което ми харесва и не винаги гледам дали е супер модерно, или не. За есента са подходящи червено, кафяво, жълто, оранжево и др. Относно прилепналите дънки, аз обичам такива и затова си купих един чифт за есента. Съгласна съм с 1 и 2. Трябва да пробваш различни неща и така ще си създадеш собствен стил и ще си спокойна, че си уникална и никой не си копирала.

4.   Благодаря ви, много сте мили и наистина много ми помогнахте. Искрени благодарности, надявам се и на още коментари. :))

Авторката

5.   Ами погледни някое друго списание, обиколи моловете в града и ще добиеш представа какво е модерно, но в крайна сметка е най-важно, да се чувстваш добре в това, което си обякла. Няма смисъл от супер модни дрехи, в които няма да ти е удобно. Аз може да се каже, че доста се интересувам от мода(в границите на нормалното де), разглеждам списания, магазини, даже и от филми си гледам за дрехи и като излезна си набелязвам това-онова и си ги съчетавам. Зависи, някои хора харесват спортен стил, други елегантен, спортно-елегнтен, готик, чалга стил(за жалост) и какви ли още не.
Скини дънките са на мода, ако си по-слабичка можеш да носиш всички цветове, ако не си чак толкова заложи на по-тъмните. За дрехи пастелните цветове са актуални(може пък и по-ярки), може да комбинираш с шалче, ако ти харесва. Жилетките са на мода(не си представяй нещо бабешко), а също и ботуши на ниска подметка. Разгледай повечко магазини, прецени какви дрехи повече ти харесват и ще намериш своя стил. А и не е нужно да е един, понякога се обличам винтидж, понякога по-рокерски така да се каже, понякога елегантно, зависи от настроението.

6.   Ма какви ти стилове бе момиче? Купуваш дрехи, които ти харесват. Обикаляте мола с майка ти, каквото ти харесва как ти стои го взимаш, което не - не.

7.   На мен лично ми харесва ужасно много.. готик лолита.. :) http://4. bp. blogspot. com/_KHPyXgJP30s/TJXmAM0owZI/AAAAAAAAADU/jCAf6WS8XNM/s1600/wa02_[640x480]_8ab747b9. jpg : ).. Някой биха го намерили за супер детинско, но тази визия става все по известна и сладурска.. всъщност ще дам и още предложения : http://img. bg. sof. cmestatic. com/media/images/644x322/May2012/60964836. jpg на скоро попаднах на тези, , ЖИВИ КУКЛИ '' да найстина това са живи момичета : ) Погледни ги очарователни са.. можеш да направиш визията си одобна на тяхната без НИКАКВИ операции просто ГОЛЕМИ лещо окола 20 милиметрови.. Може да изсветлиш косата си да я боядисаш в розово или дори руса :) не знам достатъчно е да намериш музата си, защото аз лично открих моята а тя е : http://static. tumblr. com/oiyetiu/UnZmc4hyj/hyuna_ice_cream_owww. gif хуана от ганганам стайл :).. ЕЕЕЕ УСПЕХ С ТВОЕТО ПРЕОБРАЗЯВАНЕ.. Надявам се да съм била ПОНЕ малко полезна :)

8.   Дрехи за стила на живите кукли в тъпата България няма да намериш, погледни в интернет, може от там да си поръчаш. Аз по молове и магазини за дрехи не ходя, всичките ми дрехи са от различни сайтове поръчани и тук на Запад, не само в Азия, е доста нашумял този стил.