Споделена история от Спорт и красота

Неизпълнена мечта
Здравейте, пише Ви студентка на 20 години. Винаги съм искала да стана спортистка, разбира се, това нямаше да пречи на уменията ми в сферата на образованието - да печеля олимпиади, да вляза в университет и подобни. Бях се записала на триатлон, когато бях на 14. Беше безплатно и не разбирам защо нашите бяха против да тренирам. Викат " това е до време, няма да можеш с това да се издържаш". Добре, прави са, но ако всеки мисли като тях изобщо нямаше да има спортисти, нито олимпиади. Още от седми клас мечтата ми беше да стана олимпийска шампионка. Аз не искам да се хваля, но бях много добра като спортистка. По физическо при нормативът на 300 метра тичане, изпреварвах момичетата с поне една обиколка. Госпожата също искаше аз да тренирам, обаче нашите не ми даваха, защото "е до време". Така и не разбраха, че чрез спорта аз запомням по - лесно материала в училище. А и съм много атлетична, но вече всичко свърши. Вече съм на 20 и е късно за спорт. Имаше едно момче, което тренираше тенис на маса. Отсъстваше от училище и класната му се обади на техните и те са и казали " ние сме решили, че спорта е по-важен от училището". Тази учителка е колежка на майка ми, която също е учителка. Майка ми разказваше този случай. Когато казвах на баба, че искам да стана спортистка, тя ми вика " искам да станеш по - сериозна и да престанеш с несериозните неща". Сега, когато гледах олимпиадата направо ми се свиваше сърцето. Исках аз да съм там. Аз съм много бърза и атлетична и с нужните тренировки можех да спечеля медал. Въпреки, че съм печелила олимпиади по руски, не се чувствам удовлетворена от себе си. Щях, ако бях се занимавала съм спорт. Беше безплатно, защо по дяволите, ме спряха от тренировки? Сега вече е късно да се занимавам със спорт. Много ми е мъчно. Изпълних мечтата на нашите да съм първа в учението, но не и моята - да съм първа в спорта.

Коментари

1.   Ами поздравления имаш страхотни родители. Ако бях на твое място най-малкото щях да им го натяквам с години. Въпреки всичко не губи надежда не знаеш как ще се наредят работите след време

2.   Не е късно, спортувай за себе си!!!!

3.   Освен, че не е късно да спортуваш за себе си, не е късно да бъдеш и бегачка на дълги разстояния или маратон. Но щом си била бърза сигурно нямаш продълговати мускули, което пък няма да те прави толкова издръжлива. Но нищо не ти пречи да си тичаш като хоби, любителски.