Споделена история от Спорт и красота

Съвет за тренировки на начинаещ
Здравейте, до скоро водех доста нездравословен начин на живот пушене пиене на бира ядях когато ми падне.
Цигарите ги спрях пред 7 месеца станах 78 килограма, започнах тичане сутрин на гладно през ден и сега съм 72.
На 21 години съм 175 висок и както казах пиех много бира. В последните месеци много я намалих сега гледам почти и да не пия обаче имам доста излишно по корема, това се надявам да стопя с тичането.

Реших да тренирам вкъщи обаче просто имам възможност само по 30 минути на ден по обяд. Фитнес на близо няма.
Имам импровизиран лост на касата на вратата мога да се набера 2 пъти, имам дъмбели с които тренирам за бицепс и правя 3 серии по 15 лицеви, това горе-долу през ден и правя няколко серии коремни преси.

Може да се каже че има малък ефект за 3- седмици пак горе долу през ден, обаче искам някой по напреднал да ми каже кои упражнения по колко и кога да ги правя, защото имам чувството че не тренирам правилно. Общо взето всякаква информация ще е ценна за мен.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Добре правиш казвам ти наистина че ще имаш ефект. Аз започнах преди година да си водя календарче и си записвам дните които тренирам(правя само за бицепс). Имам една щанга и 2 дъмбели по 7 килограма всяка една и всеки ден правя по 500 вдигания, един ден със щанга а друг ден с дъмбелите, редувам ги. Има ефект. Успех.

2.   тичай сутрин на гладно.И тренирай с дъмбелите всяка част от тялото-виж в http://www.bb-team.org/

3.   От автора

Конкретно ме интересуваше дали да тренирам всичките мускули на един път - корем, гърди, гръб, ръце на един път през ден, както аз правя или да ги разделя всеки ден различна тренировка за различни части от тялото и събота и неделя да почивам. Както казах времето ми е ограничено по 30-40 мин на ден по обяд.
Общо взето искам някаква програма по която да си тренирам.

Мерси на отговорилите до момента :)

4.   От автора

Ако може да изкажете мнение за ето тази тренировка :

http://www.bb-team.org/workout/4011_3-mesechna-kragova-trenirovka-za-nachinaeshti

5.   http://fitnesinstruktor.com/:)) упражненията са много ефикасни

6.   Здравей! Не знам колко ще съм ти полезна със съветите си, но все пак. Опитай се да намериш време сутрин или вечер преди вечеря да тичаш. С тичането няма да сгрешиш, но за да получиш желаният ефект е необходимо малко търпение и повече тренировки. Опитай се поне 3-4 пъти в седмицата да намериш време да тичаш. Консумирай мюсли, чисто месо, риба, много плодове и зеленчуци, както и вода. Набиранията на лостовете можеш да ги увеличаваш, пробвай и коремни и лицеви, клякания, можеш да пробваш и скачане с въже.

7.   ми пич кво да ти кажа овеличавай броя на набиранията и тичай спринтове така се сваля. И аз имам сащия проблем аз сам 190см. и тежа 80кг. прави поне по 150 лицеви на ден 50 сутрин 50 след обяд на тренировка и 50 вечер преди да легнеш. Много е важно да сменяш хвата при набиране и при лицеви опори. Касмет!

П. С. -Пробвай да намериш близък фитнес кадето да вдигаш. Много е важно.