Споделена история от Спорт и красота

Искам да отворя салон за красота с пари от най древната професия
Имах нужда да споделя нещо, което смятам че не е неправилна постъпка. Бях в чужбина 1 година и натрупах известна сумичка , с която съм решила да отворя салон за красота в София. Имам около 4 г. и преди да замина си бях изградила сериозна клиентела. За съжаление нещата се объркаха с един мъж и трябваше да напусна България докато утихнат. Е, вече съм млада вдовица, но живатът е пред мен. Имам какво да искам от себе си и България. Предпочетох вместо да работя като компаньонка дълго време, да спестя сумата която ми е нужна да отворя фризиорски салон, добре оборудван и на добро място може би в центъра. Сега съм в Бг, но нищо не знам за цените, коя услуга как върви, както и комплексните услуги как вървят като цени, кои са най изгодните доставчици и т. н. За колежките които се занимават с това и имат наблюдения ще приема съветите ви. Също така при ежедневна работа без почивен ден изкарва ли се добра печалба? Изобщо заслужава ли си да отворя салон, за друго не се сещам защото само от това разбирам
. На 31г съм

Предварително мерси за коментарите

Коментари

2.   Ако питаш мен, по-добре да заложиш на сигурното. Съветвам те да продължиш с най-древната професия, докато натрупаш солидна сума пари, които можеш да инвестираш в агенция за компаньонки.
Имам чувството, че фризьорството не е твоята професия.

jay

3.   В Бг няма почва за бизнес, скоро ще фалираш. По-добре си кътай паричките и чакай по-добри времена

4.   Достатъчно е един да се сети от къде те познава....
Миналото винаги ще те настигне.

5.   Тук се съмнявам да намериш отговор на тоя въпрос. Но все пак успех. И аз мисля че тряба да продължиш с древната професия, имаш опит там явно.

6.   Тръгваш и обикаляш 10-ина салона, правиш си наблюдения относно цени, големина и вложени пари в салона, наема за него, място на салона -оживено ли е, не е ли и т. н.
Помощ от софийски колежки не чакай - все пак ще им бъдеш конкуренция, по-добре намери хора, които са от този бранш и работят в други градове, опитай да се сприятелиш с тях и ги помоли за съвети.
Според мен е по-добре да започнеш с нещо малко, и ако върви добре да минеш към по-голям обект, за да не си издухаш парите от първия път и да фалираш след 2-3 месеца, все пак ще откриваш фирма, ще даваш заплати, ще плащащ за данъци и консумативи, реклама, трябва ти и свястна счетоводителка, което е трудно за намиране.
Общо взето премисляй всяка стъпка, консултирай се с компетентни хора и внимавай за какво влагаш пари, дали и кога ще се възвърне инвестицията.
Междувременно може да се запишеш на курсове за преквалификация, не знам през изминалите години доколко си имала възможност да се развиваш, но е добре да го направиш сега когато имаш възможност, избери си нещо, което ти се удава и има реализация, езици и такива неща. Така ако не се получи със салона, може да ти дойдат други идеи.
Не ги слушай тесногръдите глупаци, щом такъв живот си водила си имала своите причини да го направиш. От теб зависи дали ще го оставиш в миналото. А предвид ''широко скроеното'' мислене на нацията ни, можеше да не го споменаваш изобщо и може би щеше да получиш и по-ценна информация. Ако клиентите ти са били хора на ниво и с големи възможности, едва ли биха ти създавали проблеми, те също си пазят репутацията (предполагам и че повечето са семейни).
Успех