Споделена история от Спорт и красота

Амбицията?!
Здравейте, аз съм момиче на 13 (вчера навършени ;ДД), висока съм 1, 56 и съм тежка 53 кг. Знам сега ще си кажете "Мале, тая е пълен слон" или "Това момиче има сериозни проблеми с теглото" или нещо от този сорт. Но на външен вид не съм особено пълна, в смисъл да имам по-здраво бедро и коремче, но не съм някоя дебелана! Знам много упражнения с които да си стегна и корема, и бедрата и да си нормализирам теглото. Но не мога да се амбицирам да започна, с други думи мързела ми е проблема! Моята най-добра приятелка е МНОГО ама наистина МНОГО красива. Слаба, висока, умна и забавна, с мека, дълга руса коса (споменах мека, защото много хора са ме сравнявали с нея и са ми казвали, че косата ми в сравнение с нейната е много твърда и груба, в смисъл, че ми е един вид неприятна на допир!! ) и момчетата буквално 'и се лепят като мухи на мед! И по-големите и по-малките ВСЯКАКВИ момчета! Може би не е правилно, но се комплексирам от всичко това. Искам да си оправя фигурата, защото много хора са ми казвали, че съм много красива в лице, но трябва да отслабна малко. И проблемът ми е, че не мога да се амбицирам достатъчно или не мога да си намеря стимул да спра да мързелувам и да започна да се трудя малко за фигурата си. Може би ще има много, който ще кажат "Прекалено си малка да мислиш още за фигурата си", но наистина при мен има нужда и точно това мислене ме доведе до това! А и се храня МНОГО нездравословно и това допълнително усложнява нещата. Ям главно сладко, тестяно, пържено всичко друго от този сорт, но НЕ и готвено... или ако ям готвено, то това е в рядки случеи... Моля ВИ дайте ми съвет как да започна да се амбицитам да спортувам и съвети каква храна да започна да ям... и едно последно нещо МОЛЯ ВИ не скачайте срещу мен поради причина, че мисля глупаво или нещо такова :-)

Балгодаря за отделеното време - Нанни :-)

Коментари

1.   Дебелана? На твоите години бях 78 килограма.. (въпреки че бях с 30 сантиметра по-голям. ) Защо ти е да отслабваш? С годините всичко се оправя. Ще почнеш да растеш мазнините ще се разпределят и всичко ще се оправи. Защо ти са момчета на тази възраст? С извинение, но когато момчетата се лепят по теб това те прави малко или много 'курва'.. Ще си намериш някой който да те харесва..

3.   Aко толкова много искаш да отслабнеш започни домашна тренировка.. Това, че си мързелива според мен е оправдание, и когато не можеш да правиш някое упражнение се отказваш.. Не искам да ме разбереш погрешно, но в случая ми изглежда точно така.. Не знам как точно и в каква среда живееш, но ако мързела е проблем накарай някой да те следи, дали ги правиш правилно и по колко правиш.. Другия начин е фитнеса, но за него ще трябва да си плащаш.. Затова най-добре е сутрин преди да отидеш на училище стани 20-30 минути по-рано, загрей, направи си упражненията и след време ще видиш резултата. В YouTube има полезни упражнения, виж кое точно е за теб и почвай ;).