Споделена история от Спорт и красота

Вълнообразни по краищата зъби
Здравейте, може да не ви изглежда като голям проблем, но аз съм много комплексирана заради това (и не само за това). Зъбите ми са вълнообразни по краищата и когато говоря, езикът ми е някак странно по-напред и като цяло устата ми при говорене изглежда гадно. Горе-долу ей така изглежда:

http://store.picbg.net/pubpic/25/2F/da7a23403771252f.jpg

И усмивката ми изглежда ето така горе-долу:

http://store.picbg.net/pubpic/14/62/532014bf1ff01462.jpg

Качеството не е много добро на тези снимки, на моите зъби се забелязва повече като е на живо. Мислех за изпиляване при зъболекар, но като питах ми казаха, че ще ми се скъсят много зъбите и не било полезно.

Въпросът ми към вас е мислите ли това за грозно или отблъскващо? Моля без злобни коментари, не съм човек без други проблеми или работа, просто исках да питам специално за този ми проблем, сайта и тази категория "Спорт и красота" в него са точно за това.
Благодаря предварително :)

Коментари

1.   аз обаче не ти разбрах проблема. На всички човешки същества поне на тези, които аз съм виждала зъбите им не са прави. Говоря прави по този начин в който ти имаш в предвид. Дете седни си на дупето и стига с простотиийе.

2.   И моите са така и никога не съм се сещала даже да се притеснявам. Никой никога не ми е казал нищо, нито аз съм се чувствала зле от този факт.
Съветвам те да не се филмираш излишно. Гледай да са винаги чисти, измити, дъха ти да е свеж и се усмихвай колкото можеш повече. Гарантирам ти, че никой няма да ти каже нищо за "вълните ти"?? !!??
:)

3.   Оплаквах се, че нямам модерни обувки, докато не видях човек без крака...

xperia

4.   Екстра са ти забите. Не се плаши. И моите са такива, само че имаш разтояние между зъбите, което е хубаво, защото така няма да ти се събира зъбен камък.
Зъбен камък->Проблеми с венеца -> Пародонтид.
Съдбата на 90 процента от хората без растояние между зъбите. Това е просто казано

5.   Хахаха, не мога да повярвам - ти сериозно ли не знаеш защо са ти вълнообразни зъбите?
Защото си още МАЛКА и не е имало време да се протрият от хранене.
Абсолютно всички хора имат такива зъби след като сменят млечните. Само че на някои, които хрупат редовно зеленчуци им се протриват и изравняват по-рано, а на други остават такива до по-късно, защото нямат навика до отхапват.
Ако пък белиш семки със зъби - може да се задълбочи някоя вдлъбнатина, което вече е не просто некрасиво, но и вредно.
Така че не се бой - свръх равните зъби изглеждат по-скоро изкуствени, а зъби като твоите са много чаровни и се асоциират с младост!
Неслучайно има тенденция в зъботехниката да правят подобни "млади" дизайни на изкуствените зъби - по желание на клиентите изработват зъбите вълнообразни, а кучешките зъби по-дълги. И това подмладява зрелия индивид с 15 години.

6.   На колко си? Ако си още малка чрез прием на калций ще ти се оправи тази вълнообразна форма (тя е следствие на ниският ти прием на калций до момента). Ако имаш растояние м/у зъбите то се коригира от само себе си с възраста.

7.   От авторката: Благодаря за коментарите, зъбите на снимката не са моите, случайно ги намерих в един форум, но понеже изглеждат точно като моите, ги качих за да добиете представа, иначе аз нямам разстояние между зъбите. На 16 съм и наистина нямам навика да отхапвам, защото са ми много чувствителни предните зъби и ми изтръпват от топло или студено. Като отхапвам нещо, например морков, е гадно, защото си кривя устата за да го отхапя с кътниците... Не знаех наистина, че затова са ми вълнообразни. И не че ми е свръх проблем, просто не ми харесва как изглеждат и исках да питам :) Мерси още веднъж за коментарите! :)