Споделена история от Спорт и красота

Колко килограма ще сваля ако спра сладкото и безалкохолниото?!
Аз съм на 14, висок съм 175 и тежа 74 килограма ... Въпроса ми е - Ако спра безалкохолното, хляба, сладкишите и т.н. за около 2 месеца, колко килограма ще сваля .. Много хора ми казват - "Ще отслабнеш" , но аз искам да знам колко точно :) .. Благодаря!

Коментари

1.   Първо, определено трябва да поотслабнеш.
Спри сладкото и мазното, както и газираните напитки, но за 2 м. никакъв ефект няма да има - спри ги по принцип. Чат-пат можеш да си се глезиш, но нека да не е ежедневие, а нещо специално.
От теб зависи, колко ще отслабнеш - колко се движиш, какъв ти е метаболизмът, но определено имаш доста излишни кг. и, ако не спреш вредните си навици, ще станеш 100 кила.
Хлябът не е наложително да го спираш напълно, но се ограничавай до 2-3 филийки на ден. Яж черен хляб, ако ти се намира.
Не се храни по-често от 3 пъти на ден. Не похапвай между основните хранения!
Не поемай повече от 1400 калории на ден!!!
Мисля, че за теб е по-важно да спреш да пълнееш, отслабването ще стане от само себе си, ако не се храниш с вредни неща.

2.   Зависи колко хляб, сладкиши и т. н. ядеш. Ако на тялото не му достига енергия, то ще използва мастните депа. 1 грам мазнини са 9 ккал., следователно за всеки спестени 9000 ккал., ще сваляш по 1 кг. подкожни мазнини (дори малко повече, защото самото им трансформиране до гликоген също е енергоемко).

3.   Хаха, не може да се каже с точност. Всеки организъм е различен. Ако спреш сладкото и газираното, но се тъпчеш с хамбургери, едва ли ще има някакъв резултат. Ако наистина искаш да отслабнеш, спираш хляба, сладкото и газираното за определен период от време и ще отслабнеш. Прави упражнения!!

4.   Николко - ако не спортуваш! Плюс това е супер относително и въпросът ти е направо смешен! А и сега организмът ти има нужда от храна, защото растеш. Не се тормози, просто се храни по-правилно, добре е да ограничиш сладкото и газираното - и без това са пълни само с боклуци и химии.

Палав Мечок

5.   Ти прост ли си? На този ръст 45кг. ли искаш да си? Е, друг въпрос ако си с тяло във формата на бутилка... Тогава ще ти кажа, за 2 месеца със диета около 6кг. Това е напълно нормално, сърцето ще го понесе, тялото няма да е в шок. Иначе можеш да постигнеш невероятните 14кг., но със сериозни последствия за здравето.

6.   От автора... Спортувам.. През фен на фитнес и малко стрийт..

7.   И да спреш сладкото и безалкохолното, ще започнеш соленото и алкохолното. Много неща трябва да промениш в живота и в мисленето си, за да се промени и крайният резултат.

8.   Моля номер 1 и номер 2 НИКОГА да не дават съвети на никого относно хранене и калории... опасно е!
До автора - колега не гледай на храните като на сладки солени сухи и т н, гледай на тях като на носители на калории. Научи що е то калориен баланс, оптимум и минимум и никога повече няма да се занимаваш с подобни дискусии. Успех!

Е. Дантес

9.   Няма да свалиш кила ако не се движиш. Трябва да спортуваш но фитнеса за мен не е най-удачното нещо. Той помага за стягане предимно. Ако искаш да отслабнеш трябва тичане и то стабилно.

10.   Здрасти, аз съм на 15 години и в момента тежа 54кг на ръст 165см. В началото на годината бях стигнала 63кг и не можех просто да се погледна. Всичко това с напълняването стана съвсем неочаквано, дори не съм яла толкова много. Реших, че трябва да направя нещо и от началото на Март месец започнах когато е хубаво времето сутрин да тичам в парка, вкъщи правя вечер упражнения или просто си танцувам. Започнах да ограничавам вредната храна, да пия много вода. Замених захарта с мед и плодове. Чипсовете със салати и така. Хляб хапвам само пълнозърнест. Случва се понякога един път в седмицата ако има някакъв определен повод да си похапна каквото ми е на сърце. Но е забавно да си приготвяш сам храната, да ти е вкусно и започва всичко да ти става като навик.