Споделена история от Спорт и красота

Височина и тегло на 15 годишно момиче
Има много ниски хора, но аз сякаш си го втълпявам постоянно! На 15 съм и съм 153 см и 47-48 кг! Може би е нормално, може би не, но аз постоянно си мисля че съм дебела, че трябва да отслабна, че съм много ниска и тн! Имам и доста ниско кръвно - 80 на 50 за което пия лекарства! Имам си приятел и приятелки които ми казват че съм много добре така и да не си го втълпявам но не мога! Дайте ми съвет!

Коментари

1.   Първо - съвсем нормална си си като съотношение тегло/височина. Няма „нормално“ или „ненормално“ - да, нисичка си, но не си хипофизно джудже да кажем.
Най-вероятно ще порастнеш с още 2-3 см, ако имаш късмет, за България си си нормална за жена.
За кръвното - не може да ти е такова постоянно, сигурно ти пада, когато ти стане лошо. Опитай се да спреш медикаментите като започнеш да правиш кардио-упражнения. Имаш много нисък метаболизъм.
И най-важното - ПИЙ 2 Л. ВОДА НАЙ-МАЛКО НА ДЕН.

Не е хубаво на тези години да взимаш изобщо медикаменти редовно.
Аз също съм с ниско кръвно налягане, но всичко се оправи, когато промених начина си на живот. Винаги ще имам леко по-ниско кръвно от другите, но не ми става вече лошо. И баба ми е била така - лекарят навременто ? е казал, че ще живее много дълго, защото с годините хората имат проблеми с високо кръвно, докато при нея то ще става нормално. Баба ми е над 80 г. и е жива и здрава, докато по-младият ? брат умря от удър

2.   И аз съм толкова само че съм 39 кг :) и съм малко по-ниска 151

3.   Не се впрягай. Висока съм 155-6 и тежа около 40-42 кг, на 14 години. Височината не е определяща! Влязла си в гимназия огледай се около теб лично аз виждам момичета на моя или леко по-малък ръст, които са си честно казано много симпатични. Вероятно ще пораснеш още няколко сантиметра, но дори да не са много въобще да не ти пука! Ти си момиче, сладурско е да си ниска, можеш да се качваш на високи токчета без да се притесняваш, че ще стърчиш с глава над гаджето си. Пък и щом никой няма проблеми с височината ти, то защо сама си създаваш такива? По-полека всичко ти е в норма, а и има хора къде къде по-дребни.

4.   Аз пък съм на 16 години почти 17 и съм висока 159 и тежа 53/54 кг.. и всичко ми е окей само корема ми не си го харесвам.. искам да стана 48.. 49 или 50! Нито повече нито по малко :)

5.   Така, сега спокойно! Аз съм наистина ниска. На 17 години съм и съм 151 и тежа 40кг.
Височината трудно можеш да увеличиш, може би с баскетбол(вече ми звучи супер изтъркано :D).
Теглото ти е горе - долу добре, но няма да е зле да отслабнеш с не повече от 3кг. Не ти го налагам, ако се харесваш така, добре. Просто казвам мнението си и знам че за приятелите ти, ти винаги ще си перфектна. Все пак много малко са хората, които биха ти казали истината в очите. Не, че е страшна. Вероятно просто искат да те накрат да се чустваш добре в кожата си, което не е лошо.
Ами това е не се притеснявай от тези цифри, които те преследват ;).
Успехи и късмет.

6.   Номер 2, много тъпо изказване - Аз съм почти същата, само дето всичко ми е различно. Просто човече си ти.
Номер 3, ама и ти си една. Момичето написало, че се има за пълна, ти им набиваш някакви идиотщини, колко си висока и колко тежиш. Много му пука на някой.
Съжалявам, че коментара ми не е полезен, но се ядосвам на онези комплексарки, който като видят някой по нисък и с 2-3кг повече, почват да се фукат с фигурата си.

7.   Номер шест, ти пък ми звучиш като дебела комплексарка.

8.   За всеки е индивидуално, зависи къде трупаш и дали тялото ти е порпорционално. Аз съм 163 см. 49 кг. бях 46, но след проблеми от отслабването... сега трябва да надебелея. Не шази диети малка си, има врем, като станеш на 19-20 тогава ще се гледаш, те първа ще разстеш ;)

9.   Аз пък съм на 15 години и 1. 72-1. 73 и на 70 кг. но не заради мазнини, защото тренирам за пожече мускули затова. :)

Играй баскетбол. :)

11.   Аз пък съм на 17г. тежа 34кг. и съм висока 1. 51 и кръвното ми 70/40 :)

12.   Не си единствена и аз съм на 15 висока съм 176 и тежа 62 кг. И аз се мисля за дебела но хората ме мислят че съм 50 кг. Мезоморф съм и дори да отслабнеш може би пак си мислиш, че си пълна но според мен си нормална за ръста си. Стига да си уверена в себе до можеш много!

14.   Не си толкова зле. Аз съм на 15 и съм 165. Надявам се да не раста повече, защото родителите ми не са от най-високите. Така си се харесвам. С тази височина можеш спокойно да носиш токчета или платформи.

16.   Лол, не знам какво да ти кажа. Според мен, теглото ти не е нормално, за тази височина трябва да си 40 кг. Аз съм почти на 15, висока съм 165 и тежа между 38-42 кг. За моята височина, трябва да тежа колкото теб, че и повече. Диетите са временно решение, не се тормози с тях, все пак си е въпрос на ген.