Споделена история от Спорт и красота

Имам ужасно тяло
Момиче на 14г. съм.

Формата на тялото ми е като круша и много исках да отслабна в долните части, но вместо това отслабвах в ръцете. Сега ръцете ми са като кокали, а надолу съм дебела... адски грозно е. Ако мога по някакъв начин да си оправя фигурата, да изравня частите на тялото...
След като отслабнах, силите ми понамаляха. Сега ми е трудно да вдигам неща, а и при покриването на нормативите(по ФВС) в училище ми е много трудно(много бавно тичам, имам много ниски резултати).. А и не спортувам.. Имам време за спорт само в часовете по ФВС, но никой не иска да играе с мен(всички ме избягват).. а пък като се прибера от училище ме чакат уроците и домашните..

Иска ми се нещо да спортувам или пък някакви упражнения да правя поне, но не знам какви. Искам хем да си оправя фигурата, хем да стана по-силна.. Ако можете да ме посъветвате с нещо, ще съм много ви много благодарна.

Коментари

1.   БТВ: Вкъщи си имам въже и скачам от време на време.. ама то ще ми помогне ли.. и за какво по-точно..? А упражнения за сила някакви знаете ли?

2.   Първия коментар е от мен, авторката.

3.   Отиди на фитнес. Има специални пробрами за ученици. Избери си добра зала и инстуктор от който ще искаш да ти дава упражнения основно за пролемните ти части :) За няколко месеца няма да се познаеш. Не се оправдавай с липса на време и аз съм била ученичка, знам как е.

6.   Здравейте! На 13 години съм и много искам да си стегна корема. Опитвах с коремни преси, но мисля, че те няма да помогнат. Чудя се с колело дали мога да си стегна корема? Или мога само бедрата?

7.   Как да си стегна тялото чрез упражнения?

8.   Ами започни да тренираш, не си намирай оправдания.

За да си силна, трябва да започнеш да тренираш силово, съчетано с кардио /тичане, плуване, колело/.
Със събствено тегло, също може да тренираш-разрови се в нета за програма. Това ще те оформи цялостно-лицеви опори, бърпита, суинг, клекове, напади, набирания. Има изобилие от упражнения.
Само, че трябва да започнеш, а не да казваш, че нямаш време. Време винаги има, стига да искаш

9.   http://www.youtube.com/watch?v=rHZH0mnqyAo

ето ви една примерна ,кратка,интензивна тренировка. Изобщо тренировките на Зузана са уникални и се правят в домашни условия.
Ако нямате пудовка ,може да напълните един сак с тежести и него да използвате.