Споделена история от Спорт и красота

Косата ми е много рядка
Здравейте на всички в този прекрасен сайт.
Няма с кого да споделя проблема си и затова реших, че може тук да се намери някой който да ми даде полезен съвет. Проблема е в това, че косата ми много редка. Преди беше гъста и хубава а сега на места ми се вижда скалпа ( кожата на главата ). Момиче съм на 18 години. преди около 7-8 месеца всеки ден я миех и после сушене с сешоар а после я правх с преса и я топирах, слагах и лак. От както забелязах тия местенца дето е толкова редка престанах да използвам пресата и сешоара. Моля ако някой е страдал от този проблем да сподели какви начини и методи е използвал и ако е имало подобрение да каже. Много се притеснявам от този проблем. Благодаря предварително!

Коментари

1.   ИЗзползвай шампоан Revalid, също така си купи ампули и престани да я третираш.

2.   И аз съм на 18 със същия проблем, имах прекрасна коса, като се сетя каква беше преди 2 години не мога да повярвам че съм я имала. Като опада... тогава се сещаме да спрем с вредите и че сме допуснали голяма грешка. Спомням си аз като ходех на фитнес редовно си слагах лак на косата като я връзвах за да не стърчи от всякъде, а колко съм я изправяла и колко вафли е видяла не е истина. Сега не смея да си направя път на косата защото е много оредяла и е много грозно, винаги си я вигам нагоре, ползвам преси много рядко защото с времето ми стана права. Сешоар ползвам но я издухвам малко и то с хладка струя въздух. Понеже ми е мазна и на мен ми се налага да я мия всеки ден, когато не излизам никаде мога и през два дни да я мия само и само да не е всеки ден, но иначе е неизбежно. Какво ли не съм ползвала... икаров, хенин, чесън, домашни маски, коприва и корени от репей... нищо. Напоследък забелязвам има някъкво подобрени, може и така да ми се струва но като си я исуша и си направя път не ми е така грозно като преди, може би е заради хладката струя с която я суша от доста време вече и рядката употреба на преси и маши. Не ползвам лак за коса вече, само си фъскам фибите като искам да я защипя за да се прикрепят по добре. Ами това е общо взето и аз дерзая да намеря нещо ефикасно, но просто след катова изтощение най доброто лекарство според мен е да се даде една хубава почивка на косата за около 1, 2 години от преси, сешоари, лакове, маши и много продукти за коса с парабени.

3.   Ползвай ампули и не си проскубвай повече косата с пресата, от нея оредява.

5.   Косата ти не се е повредила за един ден, няма как да се оправи за един ден. Бъди упорита с лечението и търпелива. Резултат ще има. Горе са ти дали съвети какво можеш да предприемеш...

6.   Пресата за коса изтощава косъма по дължина, като може да го накара да се накъса и да изтънее, но не да падне от корен! Има периоди, в които човек изживява силен стрес и в следствие на това косата пада. Ефектът от стресирането може да не се прояви веднага, а след време. Нарушаването на хормоналното равновесие в тялото има пряко отражение върху състоянието на космите и в частност косата. Фоликулите преминават в спяща форма и се събуждат след време. Това предизвиква изтъняването на косата в най-честите случаи. Фоликулите се събуждат след определено време, може да е един месец, може да са повече, и след това косъмчетата започват да растат наново. След около 6-7 месеца обикновено косата се сгъстява почти напълно, защото косъмчетата вече имат около педя дължина.. стига, разбира се, да не станем отново жертви на силен стрес. За да се ускори процесът на събуждане на космения фоликул могат да се правят маски на скалпа като например маска с авокадо или с бадемово масло. То е известно със способността си да "кара" космените фоликули да преминават по-бързо от спяща в активна фаза, а също прави косъма мек и лъскав. Може да се употребява вечер, като се втрива в корените на косата (но не агресивно) и след това главата се завива в мека кърпа, като косата не се дърпа и се ляга да се спи. На сутринта косата се измива с подходящ шампоан и може да се стилизира както обикновено, но е желателно да не се използват пяни и гелове в корените на косата. Желателно е и да се прекрати боядисването на косата в корените за период поне от една година, за да може космите да се възстановят. В противен случай няма полза от каквито и да е терапии за събуждане на фоликулите. Косата може да пада още и в следствие на заболявания, на употребата на медикаменти, в следствие на алергична реакция. Често хора с грануломи на зъбите наблюдават засилено падане на космите в следствие на инфекцията. Ако не са налични изброените симптоми, най-често причината се отнася към прекаран стрес. Добре е човек да се консултира с лекар, за да може да се назначи конкретно лечение в случай на нужда.

7.   Здравейте! Моля за помощ имам този проблем прекалено много бях вързана всеки ден нонсто и сега е оредяла моля споделете идея ужасно е оредяла и много мазна става..

8.   Просто прочети поста над твоя.

9.   Използвай шампоани за подсилване, хума, билкови екстракти и никакво третиране!