Споделена история от Спорт и красота

Всеки може :)
Р. М. 19
Вчера се претеглих и какво показа кантара? Още един килограм надолу, с което станаха цели 20. Смъкнах ги бавно трудно, но ето че успях. Гордея се със себе си и се радвам, че постигам това което искам. Целта не е достигната, но е повече от преполовена. Чуствам се страхотно. Пиша ви го, защото смятам че тук влизат добри и свестни хора, някои от които имат проблеми с килограмите. Искам да ви вдъхна увереност и да разберете, че можете да се справите! А няма по- хубаво от това да постигнеш целта си. Можете да започнете да променяте живота си още от сега и да направите така че да сте щастливи в бъдеще! Успех и ако искате пишете вашия опит с отслабването.
П. С. Това е един страхотен сайт и се надявам да продължи да е така. Следя всички истории и ви пожелавам скорошно решаване на всичките ви проблеми! :):)
Благодаря за отделеното време

Коментари

1.   Поздравления, искрено се радвам за теб. Може ли да споделиш как ги свали и за колко време?

2.   От години се опитвах да отслабна, като минах през всичко- глад, колани за отслабване, жестоки диети и хапчета. НО не съжелявам, това ме научи, че човек трябва да слуша тялото си и най-важното да се храни. В момента хапвам по 5 пъти на ден. Ранна закуска 1 филиика със сирене и домат примерно. След няколко часа плод. На обяд ям почти всичко (напр. пиле с картофи или с грах. Разбира се не в големи количества) със салатка. Следобед плод. Вечер наблягам на салати и чисто месо, риба. Режимът не е труден, не чустваш глад, а ситост и енергия. Резултатите не са 10 килограма за 10 дни, но поне е здравословно и за мен това е перфектния режим. Успех на всички, които се опитват да отслабнат :):) от Авт.

3.   Авторке, поздравления за постигнатото!
Забравяш обаче да ни пишеш - колко си висока, колко си тежала и колко тежиш днес, от колко време си си задържала телгото?
Твоята „диета“ е според мен подходяща за хора с много голямо наднормено тегло, но какво ще кажеш на хората, които имат 3-5 „излишни кг. “ - т. е., които са с нормално тегло, но не отговарят на естетическите идиали, искат да отслабнат?
Аз съм 173 см. висока и тежа в момента 64 кг.
Преди 3 г. покрай дипломна работа и стрес напълнях и от 58 кг. станах 72 кг.
Направо се ужасих от себе си. От тогава отслабвам като всеки следващ кг. е по-труден. В началото стигаше само малко упражнения, бягане, после много фитнес, здравослновно хранене, но в момента само по-малко и богата на белтъци храна помагат.
Целта ми са 59. 9 кг. т. е. около 60 кг., стигам до 63 и почвам пак да си качвам до 64-65 и така съм от 1 год.
Вярвам, че ще задължиш теглото си 2-3 кг., но по този начин не вярвам да можеш да отслабваш повече. Прекалено често се храниш със сладки и богати на въглехидрати храни (плодове), което води до рязко покачване и после спад на инсулина в кръвта, до глад с две думи. Съвет от мен - храни се до три пъти на ден, както се е наложило в обществото. Яж, за да живееш, не живей, за да ядеш!Яж плодовете заедно с основните хранения