Споделена история от Спорт и красота

Много съм нисък
Проблема ми е, че съм на 16 години, а съм висок 168.
Имаше един момент където за 5-6 месеца пораснах с около 10 сантиметра, но след това със 3-4 сантиметра на година. Майка ми е около 160, а баща ми 183-4.
Мисля да започна фитнес, тъй като четох, че няма как да ми попречи да порасна повече, при положение, че не се натоварвам прекалено много и не правя мъртва тяга и че дори с правилно хранене и тренировки може да го стимулира. Също така четох, че спортовете които включват ритане ти удължават краката. Вашите мнения?

Коментари

1.   Моето мнение е, че трябва да живееш нормален живот просто, без да му мислиш. Най-вече се храни с много добра храна - МЕСО, червеното месо ти е много важно. Примири се обаче, че няма да достигнеш височината на баща си, но мисля, че като момче ще порастнеш още 3-5 см. поне. За фитнеса питай инструктор за точните упражнения, но на твое място бих ял всеки ден по 250 гр. минимум червено месо.

2.   Тренирай баскетбол.

3.   Не слушай глупостите за баскетболът че те карал да се издължаваш защото си скачал... ами добре по тази логика като се приземиш пък се набиваш в земята и ставаш по-нисък? Моят съвет е : ако искаш започни да тренираш фитнес, знам 1 опражнение което стимулира осжобождаването на хормонът на растежа, това са клековете с щанга с правилно изпълнение ще са ти доста полезни както бяха и на мен

Поздрави, Zaky

4.   Добре си си, ще пораснеш още. Има време.

5.   Братле, и аз съм 1. 70 и то на 19 ама мацките ми скачат хич не се оплаквам. Тренирай, фитнесче, бягай, и хапвай повечко протеини, да видиш къв ще станеш на 18 примерно. А и нали знаеш, по-ниските, сме по-надарени на други места :D

6.   Баскет братле ?! Обожавам момчета- баскетболисти. ^^

7.   Номер 2 да си виждал нисък баскетболист. Не разбираш so shut up! Тренирам баскетбол от 5 години бях колкото теб, когато започнах, но бях на 15. Сега съм 185. :) btw аверите ми също са доста високи ;)

8.   Моите приятели са по 1. 80 най-ниските, стигат и до 1. 95... А аз съм 1. 70м висок, много ми е неудобно като застана между двама от тях, докато вървим по коридора. Четох за LOA това е вселенски закон, и като си мислиш някакви работи те идват при теб. Ще пробвам с растежа. Момиче на 19 години пораснала с 6 инча ( 13-14 см) за 3 месеца, използвайки този закон, но ми е трудно да го използвам. Всякаква помощ е добре дошла.

9.   Има един начин да се издължиш скачай на един крак с дигнати ръце 8 пъти и после на другия крак, прави го извесно време и ще видиш разликата.