Споделена история от Спорт и красота

Има ли перфектни жени?
Здравейте, искам да попитам предимно мъжете тук, какъв ви е идеала за жена. Тук имам впредвид физически качества.

Аз съм на 20 години, висока съм 166см и тежа 52кг, косата ми е дълга тъмно руса и съм със сини очи. Проблемна зона са ми бедрата и дупето, поне аз така си мисля. Много ми е малка обиколката на талията, едва 58см, а на ханша идва около 91-92см. Много ми е трудно да отслабна на крака. Нагоре съм много слабичка. Според мъжете тук това секси ли е? Знам, че повечето от вас ще сметнат, че задавам глупави въпроси, но ми е интересно да чуя мнението на хора, които не ме познават. И съответно да разбера какво харесват масово мъжете. По-малки и дупета и слаби крака и не толкова тънка талия или обратното?

Коментари

1.   Здравей,

Пропорциите ти изглеждат добре, но това са просто числа. Дали един човек е привлекателен и се харесва зависи от много фактори - не само ръст, тегло, гръдна обиколка и т. н.. Зависи от телосложението, което е строго индивидуално, от излъчването и харизмата, от стила, дрехите, походката, лицето е много важно. Така че голям набор от фактори определят човека.
Специално при теб, от това, което си написала, не виждам повод за притеснение. Като съвет могат да ти кажа - бъди стилна - като облекло, походка, действия, дори поглед, имай самочувствие (но не бъди надута кифла, има разлика). А относно идеала ми за жена - идеалната е тази, която ми харесва цялостно - като външен вид, поведение, интелект, интереси.

2.   Ти за секс кукла ли се имаш за да мислиш, че ако си перфектно тяло ще те искат мъжете, да те ще те искат, но само за секс а умните дори няма да те отразят.

3.   Номер 2, няма лошо момичето да иска да е привлекателно. Красотата и интелекта не са взаимно изключващи се, макар доста често да се получава така. Не съм съгласен с упрека ти към нея, много е повърхностен - щом се интересуваш дали си готина, значи си глупава. Не си прав.

4.   Не знам аз все си мисля, че има значение добротата и нежността на една жена. Какво да ти кажа за харесване - всеки би те харесал, но за любов това не е достатъчно. Всяка вечер като се прибирам след работа срещам двойка жената е ниска и дебела, не е много красива в лицето, а момчето е хубавец ама ей ги вървят си хванати за ръка бавно и спокойно и се радват на компанията си. Нито момчето се заглежда след засуканите мадами, които минават покрай тях, нито момичето изглежда отчаяна че не е с визия на манекенка

5.   Една от трагедиите в живота е че в търсене на перфектното, човек честно подминава истинското...

Е. Д.

6.   Аз нямам някои точни изисквания към външността на една жена. Според мен, нямаш никакъв проблем като външност. За себе си мога да кажа, че като цяло харесвам по-слаби жени, които нямат много големи гърди. Хубаво е и да са по-ниски от мен, аз съм към 181 см.

Иначе, по-добре се постарай да се развиеш в друг аспект. Характерът и интелектът са също важни. Ако привличаш само с външност, не очаквай някой сериозен мъж да те потърси.

7.   Авторката:
Към номер 6. Не се старая хората да ме забулязват, заради външния ми вид, но както знаете по дрехите посрещат, по ума изпращат. Старая се винаги да изглеждам добре, без да прекалявам и да узглеждам изкуствена. Колкото до характера, приятелите ми ме определят като крайно доверчива и добра, по принцип винаги се старая да помогна на хората до колкото мога, дори когато помощта ми не е търсена. Винаги имам какво да си говоря с хората, но всякакви теми, никока не ми се е случвало да седна на кафе с някой и да нямаме общи теми на разговор. Имам кофти чертата да се филмирам излишно, да задълбавам прекалено много в отношенията ми с мъжете, да анализирам всяко действие и всяка изречена дума, може би това не е правилно. Странно ми е че досега съм имала една единствена сериозна връзка, година и половина, но и с нея не се гордея тъй като мях тотално емоционално изсмукана от нея. Не знам защо така се случва, когато изляза с някое момче, с което взаимно се харесваме, нещата вървят добре първите една две седмици, след това сякаш се отдръпват постепенно. Не знам коя черта на характера ми ги кара да не пристъпят към някоя по-сериозна стъпка като обвързване. Досега винаги сценарият е един и същ, а аз съм човек, който много лесно се привързва и не се отказва лесно. Имам нужда от сериозна връзка, неприятно ми е да гледам всички около мен със приятели, правят си плановете заедно.. а аз съм винаги в търсене на подходящия... Къде ли бъркам. Мисля, че преминах малко в друг раздел, но ще се радвам, ако споделите съответно кои са чертите от характера на една жена, които ви отблъскват по някакъв начин и ви спират да предприемете нещо по-сериозно?

8.   От номер 6 до авторката. Това, което много ме отблъсква е една жена да бъде надута, надменна и нагла. Лошо е и ако е проста, тези качества по принцип се срещат в комбинация. Не обичам и когато жената е твърде колеблива и не може да вземе решение. Не е приятно на един мъж да я кани на среща 10 пъти, а тя да отказва или да го мотае, защото е несериозна или пък си има друга причина.

Аз винаги съм харесвал по-земните, скромни и приятелско настроени жени, които не се смятат за нещо повече от другите. Предприемал съм по-сериозни действия с този тип жени.

9.   Перфектната жена е тази, която се харесва такава, каквато е. И това й личи и привлича останалите. Останалото са просто цифри. Е, аз смея да твърдя, че съм перфектна жена - за себе си, за мъжа си и за хората, на които държа. Останалото няма значение.