Споделена история от Спорт и красота

Нямам засищане
Здравейте, пише ви едно момиче на 22, което до скоро беше това което искаше, поне що се отнася до външвн вид. Бях слаба, но не прекалено с дълга до кръста коса и винаги се обличам модно каквото и да ми коства това. Не ме разбирайте погрешно не се хваля, моля ви да ме разберете, защото се самоунищожавам.
Не знам какво се случва с мен, непрекъснато ми се яде, за отрицателно време от стегнатото ми тяло и капка не остана, качих 10кг за нула време, вече имам корем и бедра, а за гърдите да не говорим, повръща ми се каято се погледна. Имам неутолима жажда за храна немога да спра непрекъснато ми се яде нещо, и немога да се контрулирам. Опитвах с диети но на 2-рата седмица всичко отива по дяволите, а за фитнес и дума да не става работя 6 дни в седмицата и работата ми е мн натоварена, нямам време. Просто не разбирам защо немога да контролирам апетита си. Не, не съм бременна защото нямам приятел и не съм имала интимни отношения с някой одавна, но какво става с мен!!!
Как да спра да преяждам и сега се чувствам огромна, а никога не съм била такава, нямам самочувствие искам да се скрия нкъде, само храната ме успокоява, как да се преборя с тази зависимост, вредя и на здравето си така... моля дайте ми съвет!!

Коментари

1.   Колко си висока? Колко тежеше преди да качиш и колко си сега? Напиши дневно колко и каква храна приемаш.

2.   Само волята ти може да реши проблема. Хапвай по три пъти на ден. Ако ядеш на често има вероятност да ти се отвори апетит. Така, че колкото по-малко, толкова по-малко ти се яде. Трудно е в началото. но после ще свикнеш. С по-малко храна ще отслабнеш и ще се чувстваш здрава и лека. Повярвай ми и аз преди си хапвах в повече, бях си лакома, но се научих да се владея, само като си наложих дисциплина а и вече осъзнавам, че храната е гориво за да ни поддържа живи, не за да живеем за нея. Има други, много по-хубави удоволствия от живота които можеш да изпиташ, едно от тях е да изглеждаш добре, всички да ти казват колко си хубава и стройна, просто се замисли за това което си била и в какво си се превърнала! Това би бил мотивът ти да се вземеш в ръце, все още си млада сега е времето да се забавляваш с приятели, не да се тъпчеш в къщи сама, а после да се оплакваш колко си дебела.

3.   Неприятна работа. Аз също като теб качих десетина килца след като излязох от пубертета, но при мен всичко стана много плавно в рамките на пет години и в един момент спрях да качвам. Мисълта ми е, че много момичета се променят с навлизането в детеродна възраст, тялото ни се променя, подготвя се за износване на бебе и това е нормална реакция. Въпросът е какво да направим ние, за да се чувстваме добре в кожата си. Определено не те съветвам да правиш диети, защото от тях само повече ще ти се яде. Опитай да намалиш тестото и сладкото, знам, че е ужасно, когато ти се яде, но си имай един ден в седмицата, в който да можеш да си позволяваш всичко. Прияде ли ти се, си казваш "Сега не, ама в неделя ще си ям". При мен поне винаги е действало, даже в един момент като дойде неделя и на мен пък не ми се яде и не ям сладко :D Общо-взето виж кои принципи ти действат добре, и разбира се най-важното е движението. Аз поне, когато съм сваляла, съм сваляла с такива дребни принципи и е имало ефект.

4.   Стреса на работата си казва думата. Не ти влияе добре, ако можеш смени я.

5.   Аз по време на писането на дипломната си работа се побърках и качих 12 кг. Най-вече се храних със сладко, пици, макарони и глупости.
Вече 3-4 г. свалям тези кг., останали са ми към 3., но от тогава бавно и славно ги свалям.
Съвет за начало - прочисти си организма!
Купи си някакво силно очистително от аптеката и си изпразни добере червото. 3 дни на чайчета и ще се почувстваш много добре. Сладкото най-вече престрастява. Движи се много навън. Купи си ергометър, който да можеш да въртиш пред ТВ-то, но от опит ти казвам - сваляш лесно първите 5-6 кг., после се застопоряваш. Ходила съм по 10 ч. на фитнес на седмица и пак не смъкнах като тегло.
Сега самата аз се прочиствам след отпуска с много ядене и съм решила до края на годината да съм свалила гадните кг.

6.   Мило момиче, не се дерзай за някакви си 10кг. Фитнеса няма да ти помогне да отслабнеш, той само стяга тялото. Всеки организъм е индивидуален, това, че една диета действа на един, не значи, че ще помогне и на теб. Ти най-добре трябва да знаеш кои храни ти се лепят и кои не. Започни да ядеш редовно, примерно по 2 пъти на ден, без закуска. Наобяд хапвай най-много, а вечерята нека бъде лека. Забрави за всякакви следобедни и предиобедни закусчици, чипсове, снаксове, ядки, сладкиши. По-добре яж 2 пъти на ден, но стабилно, отколкото 202 пъти по малко. С лакомията може да се справиш ако си намериш някакви бонбони за смучене или дъвка или дори цигари /макар, че не е за предпочитане/. Просто като ти се дояде излез, разходи се или изпий една чаша вода. Течностите надуват стомаха и така човек яде по-малко. Имай предвид, че не знам колко си висока и колко тежиш, но знам, че в днешно време никой мъж не харесва слаби клечкави момичета, всички мъже предпочитат по-закръгленки мадами, дори с целулит и бедра и т. н. Аз съм жена на 27, слаба съм и винаги съм мечтала да напълнея. Да ти кажа завиждам на момичета и жени, които спадат към категория "трътли". Те си имат всичко по отношение на телата. Така че, не се тормози толкова и не насилвай организма си. Щом си напълняла, значи организма търпи промени. Не е зле да си направиш хормонални изследвания, обикновено така се напълнява при хормонален дисбаланс. Желая ти късмет и знай, че ако ти сама не се харесваш, няма кой да го направи вместо теб!

7.   Потърси в нета съветите на д-р Михайлов хомеопат. И задължително си провери хормоните.

8.   ном 1 -от автора тежа 66 кг и съм висока 1. 65, преди бях 54 кг, храня се със всичко лошо и вредно-не ям по цял ден а вечер като се прибера сее спуквам от ядене, просто през деня не огладнявам. Храня се предимно със сухи храни, дюмери, сандвичи, пържоли, месо, все неша в хладилника които обожавам... шоколади и просто немога да им устоя а немога да мина с малко, трянюбва да преям и тогава ставам... :(

9.   Много благодаря на всички за съветите, ще опитам пак, дано успея да се върна към предишните си килограми и най-вече да се чувствам по-добре :)

10.   Имам проблемно тегло откакто се помня. Може би съм изпила 1-2 тира количество с всякакви по рода си неща за отслабване - казвам именно неща, защото няма обща дума за тях - чайове, екстракти от водорасли, слабителни, разхлабителни и очистителни, л-карнитини, лида дай дай хуа, витаслимове- таблети и кафета, златното чудо (подейства само в началото, когато излезе на пазара, от по-голямата разфасовка и уж по-ефективна ефект нямаше напук на специалните им магнити), оцет на таблетки и натурален, сурови яйца на гладно (отврат) и какво ли още не;
хранене тип често и малко (което е най-здравословно по принцип), при мен стана често и не толкова малко - хората, които имаме проблеми с теглото просто не знаем колко е това малко, кое е нормално и кога става много;
глад цял ден и обилна вечеря е едно от най-лошите неща, които си причиняваме - 1) бавен метаболизъм вечер, 2) инсулинова ''бомба'' в организма, което лесно води до по-голям запас на мазнини в сравнение ако се поеме същото количество храна на няколко пъти;
пробвала съм различни режими на хранене, които след 1-2 седмици просто нямаше как да прилагам (или изискват приличен финансов разход, който не мога да си позволя) в ежедневието си, съответно просто не ядях колкото трябва, от което после идва вълчия глад с треперенето, световъртежа и причерняването пред очите и не ти пука вече какво ядеш...
диета на Дюкан - 20 дена без ефект и спрях, разделно хранене - трудно приложимо в ежедневие тип - по цял ден напред-назад, правих си Вега тест - всички брашна и захари са ми минус и пак беше глад по цял ден...
Междувременно си направих наблюдение и установих, че най-много качвам в стрес периоди - бях на 11 когато се преместихме с нашите на място, което не понасям и учих в най-ужасното училище, в което съм била някога, несподелена любов, властна и строга майка, после медицински университет - излишно е да говоря за натоварването и стреса.. само ще кажа, че когато захапа септември месец и почнах да мисля за универса, без промяна на храненето и движението качих 5 кг за НЯКОЛКО дена, които си останаха, по 4-5 кг на сесия..
Нямам време за фитнес - свободното си време (което не е много) отива за среща с приятели с цел да не се побъркам съвсем, или за сън. Но се движа винаги пеша.
Истина е, че изкуствената захар само те пристрастява и имаш нужда от още и още. Когато целенасочено се ограничавах от сладко, започнах да се събуждам всяка нощ по едно и също време и ядях сладко като зомби - сомнамбул, което ме УСПОКОЯВАШЕ и можех да заспя отново.
През годините на няколко пъти свалях и качвах по 10 и 20 кг, и колкото по-нестабилно е теглото ти, толкова по-лесно качваш кг: йо-йо, запасяването на глупавия ми организъм, очакващ нов период на недохранване/глад, което прави кг-те по-трудни за сваляне и лесни за възстановяване, и резистентността на организма към хормона лептин, свързан с центровете на глад и апетит в мозъка, който обикновено сигнализира за покачване на теглото, но който организма пренебрегва при предишно наддаване дори само с 5кг, какво остава за моите по 20кг....
Моето мнение е, че в дъното на всичко е нещо в психиката, което прави връзка между стрес- побъркване на центровете глад апетит и ядене- временно успокоение. Знам какво е да погълнеш храна, достатъчна за 2-3 души и да искаш да ядеш още, защото не се чувстваш сит и задоволен.
Моят съвет е да откриеш нещото, което те тормози, и да го разкараш ако можеш, или да откриеш начин да тушираш начина, по който ти влияе с приятели, адреналин, спорт, който ти харесва просто за разтоварване, и така постепенно няма да мислиш толкова много за храна, глада ще намалее и всичко ще си дойде на място. Желая ти успех.

ж 24

11.   От номер 10
Забравих да кажа, че си сложих и обица на езика, за да не мога да ям, но за съжаление се възстанових прекалено бързо и не си изградих навик да ям по малко, каквато беше целта :)

12.   Провери дали нямаш проблем с инсулина. Стреса често предизвиква висок инсулин, който води до хипогликемии и за това поглъщаш сладко на поразия.
Изследването се казва "натоварване с глюкоза". Обърни се към личния си лекар. Освен това е много характерно трупането на килограми в областта на корема и талията.