Споделена история от Спорт и красота

Относно ММА.
Здравейте, имам няколко въпроса относно ММА, и търся пояснение над ММА като цяло.

Както и да е, на 16 години съм отдава ми се възможност да се запиша на ММА, но имам няколко "спънки".

1. Вярно ли е че първият месец ще ме бият?
2. Добри черти на ММА, и лоши черти на ММА?
3. Ако може някой боец да ми разкаже историята си.. как, защо е започнал този спорт, и какви са му постиженията.
4. Колко часа трябва да отделям на ден за тренировки за да стане добър?

Благодаря за отделеното време!

Коментари

1.   Абе май си имаме работа с някой пубертет а? Ем виж малки приятелю, аз съм тренирал Карате, Бокс, Кик Бокс, ММА и разни все бойни глупости вече 11 години. Ами като си решил да тренираш просто отиваш се записваш и ходиш редовно на тренировки това е истината! Иначе ще изядеш много бой да, ама в тази спортове е така като искаш да тренираш боен спорт не ства нищо без да изядеш страшно много бой. Но това разбира се със годините. Хахаха да не мислиш, че ще идеш и още първия ден ще те пуснат да се биеш?? Докато не те видят, че не си готов няма да играеш спаринги. А като дойде време да поиграеш малко от което май те е страх - то ще е с някой на твоя ръст и килограми и ще е на твоето ниво. Никой треньор не е ЛУД да пуска новобранец срещу някой който е на светлинни години пред него и да го убие. Аз много пъти съм играл с новобранци които още стойката не са усвоили правилно дори, но играя леко, помагам им, обяснявам им да се отпуснат и да не се страхуват. Отивай и смело се записвай ще видиш, че въобще не е страшно, намираш приятели, спортуваш. Докато си наченаещ ако играеш с някой по-добър той няма да те бие от време на време ще те тупва, ама нали трябва и да се учиш да носиш на бой е братче :) Нищо не губиш ако пробваш нали?

2.   абе аз незнам колко ще те бият ама ако имаш желание за 3 месеца ти ще ги биеш хаха :D

3.   При всеки боен спорт отначало е трудно и никой няма да ти се нахвърли да те бие. Първоначално ще те научат на няколко техники и така нататък и след 1-2 седмици като си във форма могат да те пробват как се справяш, но няма нищо такова от първия ден да те бият.. казвач го от личен опит. Добрите черти на ММА е че ти дава голяма съсредоточеност, отговорност и воля да се изправиш пред големи предизвикателства. Лошите черти са повече, но точно в това е големият АДРЕНАЛИН на самият спорт.. много контузи е основното! Аз тренирам самбо и мога да ти кажа, чо половината бойци са самбисти и бокьори, аз започнах от нулата с течение на времето почнах да се уча и наистина имам доста постижения.. започнах да се боря с по-тежки категории, във всяко нещо е трудно няма нищо лесно, тренировките при мен са всеки ден и са някъде 2-3 часа..