Споделена история от Спорт и красота

Горчица за дълга коса
Така, видях че има български сайтове и форуми за действието на горчицата върху косата но са малко... После погледнах и руските и се убедих, че там тази маска е много разпространена. Аз съм доволна от маската и реших да я споделя в този сайт за да може да стане по популярна и в България.
Маската действа благодарние на основното качество на горчицата да загрява кожата на главата и по този начин се увеличава кръвообръщението, което е основна причина за растежа на косата.
Продуктите са следните:
горчица на прах
яйце
захар (1 с л )
Захарта се добавя за засилване на ефекта на маската и нейното паренел
Сместа се намазва върху корените и отгоре се слага найлон и вълнена топла шапка. Стои се най малко 15 минути дори и да пари нетърпимо но най добре е да се стои 1 час с нея и след това косата се изплаква и измива с шампоан и балсам. Маската се прави веднъж най-често два пъти седмично и след месец ще забележете ефекта. Внимание в началото може да се наблюдава лек косопад но той отшумява това е защото мъртвите косми падат и се освобождава място за нови по здрави.
Много хора са доволни от тази маска и значи има защо правете я и най важното не забравяйте - търпение!!!
Кой знае може скоро да се сдобиете с огромна раскошна грива :))))))))

Коментари

1.   Авторке, не се обиждай, ама абсолютна и абсурдна глупост. Растежът на косата най-вече зависи от гена и от времето. Ако горчицата имаше подобни свойства, 100% някоя фармацефтична компания щеше да я използва. Аз съм чувала за какви ли не продукти, но никога с горчица. Не бих сложила такова чудо на главата си

2.   Звучи ми взривоопасно. Като си опадат космите някога ще пораснат ли отново всъщност? Струва ми се прекалено, ммм груб начин да си оправиш косата, то не е и груб, може би краен, не знам точната дума наистина.

Гас и мас си е по-сигурно... или тривитаминол, бадемова маска, хининова вода, хининов шампоан, маска от зехтин или от яйца. Има къде къде по-сигурни и по-леки начини да си оправиш здравината на косата.

3.   AVTOR:
Не се опитвам да ви задължа да повярвате в ефекта той е просто очевиден и доказан както вече казах в други държави действието на горчицата върху косата е признато и много жени я използват и наблюдават уникални резултати - сгъстяване, ускоряване на растежа, дори и някои мъже с оплешивяване са забелязали поникване на нови косъмчета. Естествено за всичко се намират и хора скептици, които без да са пробвали въпросната маска, дават отрицателно мнение, но вижте аз не си губя времето тук за да водя спор а просто за да дам полезен съвет но всички жени и мъже които търсят начин да възтановят и засилят растежа на косите си... Аз съм доволна от маската косата ми расте с 2, 3 сантиметра на месец и който наистина мечтае за дълга и обемна коса нека да не оспорва доказаното а да действа. Успех!!! :)

4.   АВТОР:
Номер 2 казах че това е страничен ефект който се среща рядко не е при всеки при мен лично го нямаше не се стряскай така, а относно маската с гас и мас тя се използва най вече за гъстота на косата докато горчичната маска е за по бърз растеж. Скиптично сте настроени тъй като маската не е все още достатъчно популярна в България, но майка ми е украинка и ми сподели веднъж за нея че я чела в руски вестник и аз след това писах в Гугъл на руски ''горчичная маска для волос'' и ми излязоха адски много сайтове и форуми за нея Четох отзивите на доста от тях и смея да твърдя че са положителни. :)

8.   оф боже виж как е: 2 с.л. зехтин, 2 с.л. топла вода, 1 жълтък, 2 с.л. горчица на прах /суха горчица/ и 2 ч.л. захар. Всички продукти се разбъркват добре и се нанасят върху кожата на главата.
Внимание: маската може да Ви пари. Според чувствителността на кожата ефектът на маската може да бъде от леко затопляне до усещане за горене. Колко време ще стоите с маската е въпрос на търпение, воля и издържливост, но 15 минути са минимумът, който ще даде ефект. Най-добре е, ако може да стоите поне 1 час. Маската трябва да бъде покрита с полиетиленова шапчица и кърпа, за да се загрее добре.

9.   Ами ако захарта се замени с мед - няма ли да е по-добре?
Защото медът съдържа освен захари доста полезни съставки, а за захарта знам само, че подхранва вредната микрофлора и надали е толкова полезна...

10.   Мила, аз имам такава коса без такава маска. Искам да кажа, че си е до ген... с каквото и да я мажеш, ако нямаш ген не става...

11.   автор
Има всякакви вариянти на маската но аз съм дала основния а при по-суха коса може да добавите зехтин аз си слагам на око от горчицата но да, 2 сл е стандартната пропорция.

12.   Ама каква е тази горчица на прах, бе! Откъде я вземате?

13.   Горчица на прах има в руските магазини.

14.   До номер 10: Мила моя мадката е до тези които. Нямат а не затези ккоито имат а ти си вземи генаи си го гушни и лека нощ и бегай

15.   До номер 14 и аз имам такава коса наистина е до ген и като ходиш да си купиш горчицата си купи речник