Споделена история от Спорт и красота

Мнение за боя за коса Rubella EASY COLOR MOUSSE
Здравейте!
Искам мнение относно боята за коса Rubella EASY COLOR MOUSSE.
Преди съм се боядисвала 2 пъти - веднъж с Лореал кастинг крм глос - добре хвана, косата ми беше ок, но цветът не беше достатъчно наситен.
После ходих на фризьорка и ме боядиса пак с безамонячна, стана идеално. Но пък 20 лева за боята + боядисването не мога да давам.
Сега си купих тази на Рубела, цвят махагон 7. 45.
По принцип съм с кестенява коса, но искам да стане червеникава, без да е ярко червена, затова избрах този нюанс.
По препоръка на 2те фризяорки, при които ходя (едната си ми е още от детските години, другата е майка на приятелка и ходя и при нея понякога) заради проблеми с косата в миналото избирам безамонячна боя.
Така, да се върна на основния си въпрос - някой ползвал ли е тази боя, какви отзиви може да дадете?

Коментари

1.   Прочети на опаковката дали се отмива тази боя след определен брой къпания.
Иначе, съветвам те да ползваш всеки път един цвят на една марка боя. Ако не си доволна от Лореал, не вярвам да си доволна от Рубела, но все пак, ако ползваш един цвят всеки път, не виждам да имаш проблеми.
Аз се боядисвам от много години и съм стигнала до извода, че само амонячна боя на Лореал ми върши работа. Ползвам един цвят и съм доволна.
Почнах и аз с безамонячни, но българска боя не съм си слагала на главата честно казано. Ако се отмива, нямаш проблеми де. Иначе, безамонячните бои също са пълна химия и, ако пише на нея „перманентна“ и, че не се отмива, значи може да е дори по-агресивна от амонячните.
Има безамонячни, които са с отмиване - те не вредят на косъма толкова, но не знам твоята каква е.
Ако нямаш пари за хубава боя, не се боядисвай иначе. Можеш и без фризьор. С течение на времето ще се научиш да се боядистваш сама, а и като използваш един цвят няма как да се получат разлики, но не си гори косата всеки месец с най-различни бои.
Успех

2.   Аз не съм много доволна от тази боя. Не хвана добре, може би ако бях седяла повече, щеше да стане по-добре, но все пак на опаковката пише 10 минути и толкова седях. Има балсамче вътре, което е ужасно, не се отмива добре, но иначе поне не ми увреди косата тази боя. Моята беше с доста цветове и исках да я уеднаквя, пак по-добре е от преди, но не е това, което търсих. Ако искаш пробвай, поне няма да ти навреди.

3.   Аз се боядисвам със същата и съм много доволна!!! Цветът не е ярко червен, а седи по-скоро като шоколадово и е много лъскава. Препоръчвам ти я

4.   Аз съм от предния коментар - искам да добавя, че боята покрива чудесно и не става на петна

5.   Авторката:
аз по принцип искам да постигна горе - долу такъв цвят:
http://4.bp.blogspot.com/_6xDgWMLrjl8/TOi3sux7s3I/AAAAAAAAApQ/vK7XTME-w_4/s400/dark_red_hair_color.jpg

с Лореал Кастинг Крем Глос цвят махагон не успях - едва ли не нямаше разлика от моя цвят .

с професионалната боя се получи, но както казах, нямам как да давам 20 лева, а не знам от къде освен при тази фризиорка да я намеря.

сега в момента съм намазана и скоро ще ходя да се мия и ще кажа как е станало ;)

6.   Номер 2: в инструкциите пише за първо боядисване 30 мин да стои, за следващо на корени - 25, не знам къде си видяла 10 или пък говорим за различни бои

7.   В Добрич не мога да намеря тази боя. В кой хипермаркет мога да я намеря?

8.   Боята е чудеста, трайна и покрива белите коси. Ползвам я вече 15 години,
но трудно се намира в търговската мрежа и трябва само онлаин, но и тогава трудно се намира

9.   8, въпросът е от преди 9 години :-) Мислиш ли, че авторката още се вълнува от тази боя?