Споделена история от Спорт и красота

Препоръчайте ми спортен уред
Здравейте! Обмислям да си купя някакъв спортен уред за вкъщи, но се колебая какъв - кростренажор, пътека или велоергометър. Трябва да е кардио понеже целя да отслабна. В допълнение имам един вибриращ колан като онези, които рекламираха по телевизията, според вас дали ще има ефект, ако не за друго поне да поразбие целулита? Кажете ми коя хранителна добавка ще бъде най-подходяща, аз си мислех за л-карнитин, но не му разбирам толкова, така, че предложете ми вид и марка ако може. Ще се радвам да ми препоръчате и някаква подходяща диета, нисковъглехидратна може би или вие преценете. Кога ще е най-подходящо да започна с масажите сега или след като поотслабна и на какъв вид масаж трябва да ходя? Досега винаги съм отслабвала рязко и чрез гладуване и кожата ми се е поотпуснала... Има ли шанс чрез някакви упражнения да постигна стягане на кожата напълно или поне частично? Незнам дали има значение, но съм момиче, на 19 години, 165 см, около 60 кг. Искам да сваля поне 10 кг. Моля ви не ме упреквайте, че не съм погледнала в гугъл, търсих разбира се, но за всеки човек е индивидуално според целта и така нататък. Ще се радвам да ми помогнете със съвети. Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Кростренажор. Но качествените са над 800лв. По добре ходи на фитнес. Не гладувай!
И 10кг. да искаш да свалиш е много и само с кардио не става. Не си го причинявай. Около 5кг. е добре, но знай, че ще ти трябват около 4-5 месеца и за да задържиш теглото.

2.   Ами аз имам намерения след като поотлабна малко с кардиото да започна анаеробни упражнения вкъщи с тежестта на тялото или да си купя още някой друг уред. А каква е разликата между кростренажори от 300 лв и тия от над 800? Ефекта не е същия ли, не разбирам. Иначе за времетраенето нямам проблем с това, колкото толкова.

3.   Здравей. Аз съм фитнес инструктор в един клуб, който помага на хора със всякакви физически проблеми, така че като се решат да има прогрес за цял живот, не само за месец, година.
Свалянето на килограми 70% зависи от храната която консумираш и 30% от подходящ спорт. Бих те посъветвала да инвестираш тези пари - примерно 300 лв, за фитнес карта във фитнес където има разбиращ човек който да ти помогне.
Тези кростренажори са нискоефективни и по-вероятно е да изпълняват функция на закачалка след някой друг месец.

Щом имаш желание да бягаш - по-добре бягай навън, сред природата или избери друг подходящ спорт за теб.
Ако си от София мога да ти дам координати на хора които да ти помогнат със сигурност, отколкото да пропилееш времето и парите си за безполезен уред :)

Поздрави, Поли.

4.   А във фитнеса какви по ефективни кардио уреди има, щом кростренажорите не вършат работа? Аз не знам за друго освен пътека, кростренажор, велоергометър и степер, незнам ако си дам парите във фитнеса кое ще му е по различното?

5.   Здравей
:)
Когато човек започне да тренира някакъв спорт трябва да режи сам за себе си за какво го прави: за здраве (за цял живот), за физическа промяна (която често е за определен период от време, ако не се превърне в начин на живот) или за професионални цели (там вече е различно).
Ако искаш да си здрава, има неща на които е необходимо да обърнеш внимание - как се изпълняват упражненията, какви упражнения, колко често, какво да се яде и най вече "ЗАЩО".

Заповядай няколко статии, с надеждата че ще ти е интересно и ще научиш нещо.
http://www.livetolift.com/2009/05/15/с-какъв-спорт-да-се-захванем/
http://www.livetolift.com/2012/04/05/как-да-преборим-негативите-от-бяганет/

http://www.livetolift.com/2012/07/26/нужно-ли-е-хората-да-имат-треньор/

http://www.livetolift.com/2011/12/02/моника-забележителен-прогрес-за-2-месе/
http://www.livetolift.com/2012/08/27/за-резултати-е-нужен-и-knowhow/
http://www.livetolift.com/2012/09/24/влез-във-форма-с-нас/

Не ме приемай съвета ми като реклама на клуба, а като приятелски съвет. Живота си е твой, инджойвай се на макс!
Чао и успех :)

Поздрави, Поли

6.   трябва постоянство иначе не почвай даже и да ядеш няма да има ефект