Споделена история от Спорт и красота

Препоръчайте ми маска за коса
Косата ми пада и е доста увредена от преси, лакове но иначе въобще не се харесвам. Моля да ми препоръчате хубава маска (само не тази с тривитаминол), даже по-добре да не е домашна, до 30 лева някъде.. благодаря.

Коментари

1.   купи си органично кокосово олио от био магазин и си мажи само крайщата на косата с него, много помага косата става лъскава и здрава. Струва между 25 и 35лв. някъде.

2.   Защо "само не тази с тривитаминол"?
Маските от експертната серия на Л'Ореал са доста ефикасни при изтощена от третиране коса

3.   За косопада не знам какво да ти кажа, защото съм нямала такива проблеми, но баща ми имаше и купихме хининов шампоан, ефекта беше уникален, косопада му спря, а моята коса започна да расте по-бързо. Но съм чувала, че изсушавал някои типове коса.

От друга страна обаче всяка зима косата ми започва да се уврежда със скоростта на светлината, заради времето, вятъра и т.н., отделно и всякакви преси и маши с които се опитвам да я вкарвам в ред... цирк.

Пробвах много маски за коса, какви ли не глупости, колко ли пари не дадох... И накрая майка ми донесе кокосова маска на Генера, струва около 4,50лв.
http://www.remedium.bg/catalog_img/231553.jpg - ето това представлява
Уникална е. Веднага щом косата ми изсъхна започнах да усещам разликата. Не се разрошваше, не се начупваше, косъма изглеждаше някак по-здрав. После отнех около 1 пръст от връхчетата и не мога да опиша ефекта.

4.   Само с маска няма да стане, трябват поне няколко продукта и третиране както отвън така и отвътре. Аз ти препоръчвам капсули против косопад, най-добрите за мен са Приорин, но струват 50 лв, ако не може да си го позволиш си вземи други, няма да изброявам в аптеката ще ти предложат. Маската за коса да е Миосотис, ако искаш прочети за нея в гугъл. Шампоан против косопад някакъв може да е на Клоране, Ревалид, Фито и т. н на всеки действа различно опитай с някакъв. Вземи си и стимуланта за коса на Икаров. Обливай косата си с отвара от коприва. След къпане впръсквай в корните с хининова вода. Купи си бирена мая като допълнение или една опаковка цинк плюс биотин в едно. Ако не те е гнус, може да опиташ с маски с урина. След едно такова комплексно лечение няма как да не даде резултат, опитай и до 1 месец може и да е изчезнал проблема.

6.   маска адванс техникс на ейвън за изтощена коса, има ефект косата става много мека и блестяща ароматът й е страхотен

7.   Освен към маски за коса е добре да се насочиш и към приема на витамини, примерно Е, А. Потърси в аптеките. Има чудесни ампули, които са специално против косопад. Веднъж в седмицата можеш да използваш и арганово масло-прави ми косата уникална. Защо не искаш домашна маска за коса? Купените са наблъскани с всевъзможни боклуци. Най-добре сама си забърквай с различни масла, полагай грижи, подхранвай си косата и ще се радваш на една здрава и бляскава коса.