Споделена история от Спорт и красота

Дали мога да порастна още при положение, че съм на 16
Значи момиче съм на 16 и съм висока 1. 65, но много искам да стане 1. 70. До 5-6 клас вървях висока, но след това за 5 години съм дръпнала само 4 см някъде, а тъй като момичетата спирали да растат по-рано от момчетата, ме е страх че може да не порасна повече, а най-много сантиметър. Майка ми е 1. 63, а баща ми 1. 83, но баба ми и дядо ми от страна на мама не са високи, докато от тази на баща ми са. Кажете имам ли шанс за още или какво би ми помогнало да порастна още?

Коментари

1.   Защо ти е да порастваш? 1. 65 си е идеален ръст за една жена. Ще имаш много голям избор от мъже, тъй като много от българските мъже са под 1. 80. Ако си над 1. 70, много мъже ще ти се струват ниски.

Аз лично нямам голям проблем жената да е до 1. 80, защото аз съм към 1. 81, но това не се отнася за по-голямата мъжка част.

2.   Възможно е, но не е сигурно. Имам една приятелка, която като теб много растеше до 7ми клас и после спря да расте. Имам и друха приятелка, която беше доста висока като дете, но и в гимназията дръпна още повече и стана бая висока. Някой моъ познати порастнаха между 11 и 12 клас, което ми се струваше странно, аз пък от 13 годишна не съм мръднала със сантиметър. Всичко е индивидуално. Някъде бях чувала, че до 20 години можеш да растеш, но не го казвам със сигурност.
Ана

3.   Възможно е да порастнеш още малко. Приятелката ми на 16 беше 164 а сега на 19 е 170. Но всичко си е строго индивидуално. Аз например на 14 бях 194 см а сега на 23 съм 197

4.   Тренирай баскетбол или волейбол. Ако нямаш тази възможност виси няколко пъти на ден на лост за по няколко минути.

5.   Може, има упражнения от йога които са за това, а и възрастта ви е подходяща. Заставате изправена със събрани стъпала, отпускате ръцете си с длани обърнати към бедрата и както са изправени ги вдигате нагоре вдишвайки, докато станат естествено продължение на ръста ви и тогава си представяте, че се издърпвате с ръцете си на горе и задържате. Прави се по 5 пъти дневно сутрин и вечер.