Споделена история от Спорт и красота

Как да си махна мустака
Здравейте, момиче съм и искам да Ви попитам как да си махна мустака ( по - скоро мъхът) над горната устна. Знам, ще кажете кола маска. Да, ама не. Алергична съм към всякакъв вид кола маски. после ми се появява един обрив, пъпки, които изчезват 2 седмици след като съм си направила колата маска. През тези 2 седмици изглеждам все едно някой ми е разбил устата. Около устата ми всичко е червено. Не мога да ходя така. Но не мога да ходя и с мустаци.
Лазерната и фотоепилацията съм чела, че са много вредни. Мисля да се обезкосмявам с пинсета, нищо, че отнема много време. И тука искам да Ви попитам дали има вероятност от пинсетата космите да станат по- видими и по - гъсти? Безопасно ли е да се обезкосмявам там с пинсета?

Коментари

1.   Миличка, с всичко друго да, но не с пинсета и бръснарско ножче.. много ще съжеляваш!

2.   Моят не личи особено и предпочитам да не го махам. Виждала съм момичета с пъпчици над устната или къси черни косъмчета, кжето според мен е по-неестетичното.

4.   Намери си козметичка, която обезкосмява с конец. Ефекта е поразителен. Няма никакви следи. Една приятелка си ги маха с пинцета и лично за мене много се забелязва и кожата там и е гадна.

5.   Давай смело с пинсета. Абсолютно безопасно е.

6.   Защо не опиташ с епилиращ крем за лице? Щадящ е определено, но си купи на някоя добра марка. Или и към такива средства си алергична? С пинсета е кофти.

7.   Най-добрият вариант - обезкосмяване с пинЦета ;)

8.   Ако са само тънки мъхчета, пробвай с изрусяване. От перхидрола ще изтънеят още повече и ще станат почти незабележими.

9.   от къде мога да си взема перхидрол? и колко струва?

10.   недей слуша номер 8 от перхидрола стават по големи.. лично аз от вече 4 години само с пинсета и съм си много добре нямам никакви пъпки, така че това е най добрия избор

11.   И аз бях като тебе(момиче на 15 години съм) това лято го изчистих с пинсета. Махнах големите косми но на малки места оставих незабележимите косъмчета с което си спестявам поява на ненужни големи косми. Останалите които ги скубя не разстат по големи, вярно станаха по черни от преди, но то като се хванеш за хорота трябва да го играеш! Не знаеш като го махнах от какъв срам се оттървах.. Няма и пъпки или поне малко и малко боли. Както решиш аз за сега съм така защото колата е вредна до известна степен, някой ден ако имам пари за други процедури ще си ги направя но за сега Пинсетата!

12.   Лазарната епилация не е вредна мила, грешно си прочела. И, мах силен мъх, когато започнах да ходя на лазер, а сега нямам нищичко и всичко ми е наред. Никакви вреди, само ползи:)

13.   Експериментирай, при всеки е различно. При мен лично, един път ги махнах с епилатора, преди една година беше и от тогава не съм ги вижала.

14.   Аз ги изрусявам от няколко години и съм много доволна, горе - долу веднъж месечно.

15.   №8: Явно при всеки от нас е различно. Пробвай различни начини и сама прецени кой за теб е най-подходящия. На мен лично перхидрола ми действа добре. От изрусяването косъмчетата ми изтъняват и падат. Развира се, на тяхно място излизат нови, но не са по-груби от предните. Повтарям процедурата всеки месец. За целта ползвам "Блондор" - служи за изрусяване на коса, продава се в едни купиики с приложен оксидант към него, можеш да си го купиш от магазините за боя за коса. Или пък си купи от там някакъв друг изрусител. Не е скъп, а една опаковка ще ти стигне за цяла година.

16.   №8: В допълнетие - изрусителят струва.... не съм точно сигурна, не съм си купувала скоро, мисля, че беше около 2; 3 лв.

17.   аз лично си го махам с лентички на Вийт, доволна съм! А когато почнат да растат малки и разпръснати ги чиста с пинсетката :)

20.   Недей защото с пинсета ще станат като мъжки мустаци и всеку ден ще трябвя да си ги махаш

21.   как точно става махането на косми с конец

22.   Мини епилатор My-Twizze Wizzit (14.90лв) бързо, лесно,удобно и много добро решение според мен....не мога да го кажа от личен опит, защото имам малко пъпки по лицето в момента и за това отлагам.....но се радвам, че сега е на тази намалена цена и го има в наличност
http://ivsgroup.eu/index.php?route=product/product&product_id=119

ето и клипче - https://www.youtube.com/watch?v=hAp1yFip3vs

23.   Аз също си ги махнах с пинсета станаха големи и личеха.Бях принудена да ги махна , като се погледнеше в огледалото ми ставаше зле .Чудясе за лентичките да пробвам от тях по бавно растът.

24.   Лазерната епилация е най-ефикасния метод. Нужни са не повече от 4-5 процедури за окончателното им премахване. Вярно, не е евтино но си струва.

26.   За мен е най-добре с конец!!!!

27.   Има едно кремче от Avon намазваш косъмчетата над горната устна стоиш пет минути и измиваш със вода...Помага!

28.   Не знам кой те е излъгал за лазера, правиш 3 процедури и повече никога нямаш косми? Кое е по-идеално от това

29.   Космите идват от хормоните така че нито лазерна помага нито нищо