Споделена история от Спорт и красота

Класически балет
Здравейте, аз съм момиче на 12 години. Искам да тренирам класически балет, но не знам дали родителите ми имат такава финансова възможност / не сме бедни, но не сме и богати, а в момента правим и ремонт, за който се изискват доста пари/ и не знам къде. Плюс това може да съм надвишила възрастовата граница / но не съм сигурна дали има такава ;д /, а и балерините попринцип са много слаби, а аз незнам дали съм / аз не се имам за слаба, нито за дебела, може би нещо средно/. Висока съм около 160-161 и тежа 40 килограма, но имам комплекс - бедрата са ми дебели / 47 см/. Моля ви, кажете ми къде момга да се запиша, колко ще струва, и дали съм достатъчно слаба за балерина. И дали има възрастова граница. Имам и още един въпрос - лятото и през ваканциите тренира ли се? :)

Коментари

1.   За да се занимаваш с балет трябва да започнеш от много по - малка.

2.   От авторката: А поне за удоволствие не може ли?

3.   Уча в музикално училище и три години бях със специалност танци, включително и класически балет. Сега съм с друга специалност, но това е съвсем друга тема.
Започнах от пети клас и чесно да ти кажа тогава и понятие си нямах от танци! Но понеже имах огромно желание и бързо учех. Номер едно е прав, трябало да започнеш от малка, но аз познавам едно момиче, което започна на твойте години и беше леееко пълничка. Аз също бях съвсем леко пълна, а съм излизала много пъти на сцена. Сега, когато спрях да танцувам, отслабнах.
Така както се описваш си добре и не мисля, че ще ти направят проблем. Можеш малко да се ограничиш в някой храни, но не и да се подлагаш на диети и да гладуваш, защото в момента се развиваш!
Госпожата, която ми преподаваше, е учител от балетната школа в нашия град. Ще е по– добре да се запишеш в някоя балетна школа. Ако си от по– малък град и няма, трябва да потърсиш някое друго място.
Таксата е някъде около 20–25 лв. на месец.
Не знам как стоят нещата през летните ваканции, за това трябва да разпиташ.

Black Sabbath

4.   От авторката: Благодаря за информацията. Иначе съм от София, където има голям избор на школи и не знам към коя да се насоча.. :(

6.   Цветни Мечти.. Дворена на децата.