Споделена история от Спорт и красота

Лекуване на Акне с Сода
Здравейте аз съм момче на 18 год. и имам страшно акне, по някой пат ми излизат даже и големи червени папки от които направо ми се подува лицето стои като че ли някой ме е ударил :( и така четох в интернет за лекуването на акне с сода като маска, 1 ч. л. сода с 1 с. л. брашно и вода трябва да е гъсто и се мажи по лицето, незнам дали ще действа, искам да попитам който е запознат с този вид лечение в интернет пише че на седмица поне веднаж да се маже, може ли да го мажа всеки ден или? И има ли такива които са се оттарвали от акнето по този метод?

Коментари

1.   Има резултат със содата, но не очаквай чудеса, няма проблем да го правиш дори няколко пъти на ден. Не премахва акнето, но притапява подутината.

2.   Здравей.
Пише ти момиче на 21 години, със същият проблем (или по-точно имах този проблем).
Навярно вече си ходила по разни лекари, козметици, билкари, гинеколози, ендокринолози и какво ли още не - аз ходих.. какво ли не правих, но нищо не ми помогна.
Аз самата се оправих като си оправих хранителният режим - т. е. качествена храна, без кофти захари, шоколади и мазнини.. От около 2 години хранителният ми режим е изцяло с качествени мазнини - масло, мас, кокосово масло, зехтин.
Сладки неща обичам да си похапвам, затова и не мога да се откажа от тях и затова режима ми на хранене не е напълно прекрасен.
Друго което страшно много ми помогна са подходящите хранителни добавки. От около половин година редовно пия рибено масло по около 3 000 - 4 000 мг на ден и от това кожата ми се изчисти, по-лесно и бързо заздравяват всички възпаления, които все пак ми се появяват, и около половин шишенце вигантол (витамин Д) на седмица.
Основният проблем според мен, като си позволявам да говоря от името на човек, минал през ада за което, е психиката на човек, която го кара да се самонаранява и лошото хранене и липса на спорт.
При мен спорт добро хранене добро усещане за себе си ми изчистиха кожата с пъти по-добре отколкото антибьотиците които ми предписа кожният лекар..

Да до момента все още ми излизат пъпки, които се възпаляват понякога, но вече след като ги почистя зарастват за 2-3 дни а не за няколко седмици, както преди.

Ако имаш желание и си от София мога да ти помогна да се свържеш с хора, които да ти помогнат с режим за хранене и спорт.

Поздрави, Поли и не забравяй да се обичаш самият себе си! :)

3.   Здравей, и аз имах ужасно акне, ако искаш пробвай този метод, лично на мен ми помогна... :) трябва да изчистиш лицето си добре с одеколон или спирт след това намажи пъпките с крем Здраве. Успех!

4.   Акне аут актив за десетина лева от аптеката и си готов за две седмици. Пробвала съм какво ли не - от стандартните козметици до да си топя лицето в гореща вода с подправки. Само лосионът имаше радикален ефект. Сега ми излизат по 2-3 пъпки преди да ми дойде иначе лицето ми е съвсем чисто. Успех. :)

5.   Аз също имах акне и единственото, което ми помогна беше Зинерит. Содата ми изчиства само черните точки, но тези пъпки трябва да се лекуват.
Съветвам те да не си правиш експерименти, а да се консултираш с дерматолог.

6.   Ж30: Всичко гореописано Garnier Pure Activе, изцяло с четка (без гумени преградни ленти). Пяната от него, буквално, я обираш на етапи, с мек гъбест тампон за грим - изплакваш го и продължаваш. След това, обливаш лицето си, обилно с вода. Съвсем леко подсушаваш и оставяш влагата да попие в кожата. Почистването е на 100%. След това, може да нанесеш какъвто и да било продукт против акне. Но с въпросното почистване на лицето, не бива да се прекалява - мах 2 пъти седмично!

7.   Освен всичко казано то тук избягвай фастъци, шоколад и кола.
Пий повече вода, отвара от лайка или коприча също. те действат антисептично и пречистват кръвта.

Отиди и на козметик да ти направи почистване на лице и дарсонвал(ел. уред със стьклени накрайници по които тече ток с опр. честота). Това второто ще ти успокои възпаленията които имаш и ще разнесе тези червени уплътнения, за да не ти останат белези след време.

Може и да ти предложат също и някакво друго лечение.

8.   Нещата няма да се оправят, докато не промениш храненето. Спри всичко, което е със захар, бяло брашно, животински мазнини. Промени изцяло начина на хранене. Основната ти храна да бъдат пресни плодове и зеленчуци, от време на време малко риба и пилешко, приготвени без пържене, с малко зехтин. Може и по малко ядки. Почти без готвена храна. Не е лошо и да пиеш известно време пробиотици, по аптеките има всякакви. Но трябва поне няколко месеца. Коренът на проблема е вътре в тялото ти, не отвън в кожата. С каквото и да се мажеш, нищо няма да помогне или ще помага временно, докато отвътре не настъпи решителна промяна. Особено избягвай мазно и захар. Нека салатите и плодовете да станат основната ти храна. А това със содата е напълно безвредно, можеш ако искаш и по цял ден да ходиш намазан с него.

9.   Здравейте, и аз имах голям проблем с акнето, пробвал съм какво ли не. Съвсем случайно попаднах на един лосион Perfect face ACNE lotion, на третия ден усезаем ефект, на 20-тия ден нищо не остана. Надявам се да съм ви бил полезен

10.   Ако състоянието ти е много лошо ще е най-добре да ти направят хормонално изследване и в зависимост от кръвната ти група да ти наложат режим, от който съм на 100 % сигурна, че ще останеш доволен. Мен ако ме питаш не взимай съвети от никого, защото при всеки нещата стоят различно, всеки метаболизъм е различен. Така че най-добре за теб е да се посъветваш с лекар. Успех!

11.   Здр, пише ти Валко 20г. Имам същия проблем ползвам зинерит, но не върши голяма работа, премахва само част от акнето най добре отиди на кожен и се консултирай.. може. Да си направиш и кръвна картина успех!

12.   Подкрепям изцяло - отговор 8.!!!
Трябва ВЪТРЕШНО ЛЕЧЕНИЕ,и външна поддръжка!
УСПЕХ

13.   Здравей :) Това, което аз бих ти препоръчала е да се храниш здравословно, повече плодове, зеленчуци и т. н. , ти си знаеш тия работи, възможно най-малко сладки и мазни неща. А за външно - купи си хума, евтина е, и правиш смес от 1 лъжица кисело мляко и достатъчно хума, че да стане гъсто, но не прекалено, мажеш си цялото лице и след 20 минути измиваш. Това е за почистване. А за третиране на пъпките - Acne out, около 10 лв е. Това правя аз, нямам кой знае какви пъпки, но се появяват все пак и понеже ми е много неприятно да имам пъпки, правя каквото намеря за най-ефективно и безвредно, което да ми помогне и да не е вредно за кожата. Никога не си стискай пъпките, независимо гнойни или не, ако имаш гнойни - мажи ги с Йодасепт на мехлем и стой възможно най-много така, после почисти със спирт или ракия, аз чистя с ракия, защото нямаме спирт :D Ако си много тежък случай както ми се струва, отиди на дерматолог, той ще знае какво точно да ти препоръча. Успех :)

14.   Да ви кажа, че съм пробвала с Гарниер Pure Active но не помага поне на мен

16.   Вярно е, че трябва да се види всичко от дерматолог. На нас ни помогна:хранителен режим-намаляват се мазни и сладки храни, прясно мляко също. От рецептата на дерматолога ни подействаха таблетки Neorozal /това са витамини/-по 2т. сутрин за три месеца. Мазилата от медицинската козметика La roche-posay изписани в рецептата не успокояваха кожата, а я възпаляваха и ги спряхме. Направихме мехлемче от равни части мед и канела-с това мажехме пъпките. Седи се час, а може и повече и се отмива. С мед и канела сме мазали почти всеки ден. Ефектът е поразителен-възпалението спира и кожата започва да завяхва. Вече година след проведеното лечение няма и следа от пъпките. Резултатите при възолената кожа дойдоха още втората седмица. Дано съм полезна

17.   Здравейте! :) Аз съм на 11 и още от 9 годишна ми излизат пъпки, но се влуши някъде миналата година. Всички от училище ми се присмиват и ми викат пъпчасалата.. Нямате представа през какво преминавам заради това акне. Вече ми писна! На лекари и такива работи на съм ходила, защото не мисля, че ще помогне.. а и нямаме много пари, за да купуваме кремове и така нататък.. Аз съм си щастлива, защото знам, че и без това ако си мисля лошото то ще стане затова винаги съм позитивна но... моля ви искам поне до 6-ти клас да ми се изчисти лицето за да не ми се подиграват отново.... Дайте някакви идеи за почистване които да действат много бързо поне 1-месец да са ми се изчистили половината пъпки :) :)

18.   Здравейте, дълго време имах страхотен проблем с акнеичната си кожа. Скоро открих един нов продукт, който за 1,5 месец ми изчисти тотално лицето и сега го изпозлвам и превантивно. Кожата освен, че се лишава от акнето става се обновява и става много свежа и гладка.Продукта е уникален и няма равностоен до момента. Формулата е резулат от 30-годишен труд.
Сайта на продукта е: okadex-eu.com
Горещо Ви го препоръчвам!!!!

20.   Здравейте,
Искам да ви запозная с моята история за начина, по който успях да се преборя с акнето, мазната кожа и пъпките по лицето без скъпи процедури и козметика.
Тайната е в крем с бензоил пероксид /benzoyl peroxide/, който убива 99.99 % от бактериите причиняващи акне.
Продуктите, които ползвам можете да си ги закупите от всяка една онлайн аптека в чужбина и са на доста достъпни цени.
Желая ви успех в борбата с този коварен съперник !
Тук съм описал всичко http://acnebg.info
Поздрави

21.   Аз съм напълно съгласна с номер 17 аз съм точно по същия начин и мога да предложа да отидеш до някоя аптека и да кажеш какво ти има и ще ти кажат какво да си вземеш
Поздрави!

22.   Морска сол и сода. Не брашно!!
На равни части се слага в неметален съд и се залива с вода.
Унижтожава пъпките за 1-2 дни -пробвано.
В нета има материали снимки... че за 3 месеца маха 60% белезите от акнето.
Напишете в търсачката
baking soda sea salt acne - виште сами.

23.   Така не може. Само специалист трябва да назначи лечение. Пробвайте с "ИЗОЛАЗ" Скъпа процедура- 294 лв. Необходими са 6.

24.   Един от най- неприятните проблеми. Аз лично също пробвах какво ли не, само че се борех с гадните, червени белези от акне... Ужасна история. В един салон започнаха да ми правят процедури с един дерма стик, който се оказа доста ефикасен. в последствие си го купих, защото може да се използва и в домашна обстановка. Ето сайта, ако някой се интересува, много съм доволна : http://newderma.bg/

25.   Серен сапун, сапун от боров катран. Това е спасението. Отгоре цинков оксид от аптеката или бебешки крем с цинков оксид. Мен ми. помогна един крем с рициново масло и цинков оксид, който си бях поръчала от Англия.
Но преди това задължително миене със сапун от сяра или боров катран!! Има ги във всяка аптека! Евентуално и тоник от 3 части вода 1 част ябълков оцет след сапуна и преди крема.

26.   Пробвай да се храниш здравословно, ако можеш спри месото и млякото. Сода та за хляб премахва горния слой на кожата и става за белези. Ледът върши работа, също и крем Здраве.